HMS Endevour

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

HMS Endevour

Post autor: koziobrody »

Witam.Na allegro wpadł mi w oko HMS Endevour w skali 1:60 firmy Artesania Latina za znośne pieniądze.Lekko się podjarałem bo od dłuższego czasu zbieram do niego papióry.I tu pytanie o plusy i minusy modeli tej firmy.Szczególnie minusy.Z góry dziękuję za każdą uwagę.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Endevour

Post autor: mirek »

Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: HMS Endevour

Post autor: koziobrody »

Dzięki.Skoro Ty mówisz,że jest "niezły".To rzecz warta zachodu.Dozbieram ciut kasy w skrytości ducha przed kobitą bo ostatnio cięta na moje modelarstwo za zniszczone nitki i motki.Najciekawsze w tym angielskim linku jest to,że nie HMS tylko HMB Endevour.Jeszcze raz dziękuję.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 387
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: HMS Endevour

Post autor: TomekA »

HMB to jest skrot od His Majesty Bark (Barque).
Awatar użytkownika
ppawpp
Posty: 0
Rejestracja: 25 paź 2012, 22:36

Re: HMS Endevour

Post autor: ppawpp »

HMB bo His Majesty's Bark - statek jego/jej królewskiej mości (nie należał do marynarki wojennej) w przeciwieństwie do HMS - His Majesty's Ship - okręt jego/jej królewskiej mości (sorry "Your Majesty" za małe litery :D w tłumaczeniu)
pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: HMS Endevour

Post autor: koziobrody »

Wiem , bo tyle się doczytałem.Tylko,że zawsze było HMS,a nie HMB.Nawet w Shipyardzie.
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: HMS Endevour

Post autor: koziobrody »

Mam kasę na HMS,B "ENDEAVOUR" z Artesani ale pokazał się na allegro zestaw Construkto."I tak pośród jadła zwierzątko zdechło z głodu".Wielkość ta sama.Co tu wybrać? Radźcie bo Severka mam na chwilę obecną po dziurki i wyżej.Przestał mi sprawiać radość.Muszę od niego odpocząć.Wiem,że każda przerwa to też zerwanie z nim kontaktu ale muszę odpocząć od jego błędów.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ