La Pinta - Artesania Latina 1:65

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: La Pinta - Artesania Latina 1:65

Post autor: PiotrekM »

Witam,
tak jak w Twoim profilu stoi napisane "life is brutal and full of zasadzkas" tak to teraz w realu przezywasz.
Wierz mi, doskonale wiem o czym mowie (Zobacz watek "Niagara"). Ja dla siebie decyzje podjolem a Ty zrobisz jak bedziesz uwazal za sluszne. Niezaleznie od decyzji, po to jest to forum zeby ciagle sie czegos nowego uczyc. Drugi raz juz Ci sie to nie zdarzy.
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: La Pinta - Artesania Latina 1:65

Post autor: krystiano007 »

Witaj. To prawda, w mojej Dżonce-Red Dragon, producent zestawu (Artesania Latina) , też sugeruje takie rozwiązanie. I stąd były moje wątpliwości w temacie poszycia, które zostały definitywnie rozwiane przez doświadczonych Kolegów. Zostawić ? Przerabiać? Niestety tu decyzja należy tylko do Ciebie. Mnie osobiście , jako amatorowi, podoba się to poszycie. Zapewne zostanę zganiony za poniższą uwagę, ale wydaje mi się ,że z odległości 2 metrów nikt ( poza fachowcami) nie zwróci na to uwagi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: La Pinta - Artesania Latina 1:65

Post autor: RomekS »

Dlatego lepiej poszycie zaczynać od burt w dól.
Pod spód się nie patrzy, bo to i utrudnione jest i wstydliwe....
Nie jest "fatalnie" ale.... bo ja wiem... lepiej zmienić.
Awatar użytkownika
kejsi
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:51

Re: La Pinta - Artesania Latina 1:65

Post autor: kejsi »

Witaj. Popełniać błędy przy pierwszych modelach to normalna rzecz. Każda poprawka to już nie jest to. Należy jednak wyciagać wnioski. Jak to się mówi następny będzie lepszy.

Pozdrawiam Kazimierz.
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: La Pinta - Artesania Latina 1:65

Post autor: krystiano007 »

A ja dorzucę swoje trzy grosze.. Na TYM FORUM naprawdę warto pytać jak się ma wątpliwości , zanim „się coś ulepi”. Życzliwi i Doświadczeni na pewno doradzą i można zaoszczędzić mnóstwo czasu a szczególnie stresów. Technik budowy jest wiele w różnych relacjach, a nie wszystkie są zgodne z uznanymi i akceptowanymi zasadami modelarstwa szkutniczego. ...To tyle ...sam tego doświadczyłem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Pinta - Artesania Latina 1:65

Post autor: kagra »

To zdjęcie już ktoś pokazywał ale przypomnę.Jest to replika Endeavoura.Czyżby po latach współcześni budowniczowie zapomnieli sztuki szkutniczej,czy poszli na łatwiznę?
Załączniki
endeavour_replica_standard_e_mail_view_110.jpg
endeavour_replica_standard_e_mail_view_110.jpg (101.73 KiB) Przejrzano 3689 razy
ODPOWIEDZ