pierwszy model "przekrój"

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
msegen
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

pierwszy model \"przekrój\"

Post autor: msegen »

Witam.

Na początek mojego modelarstwa żeglarsko-drewnianego ,chcę zrobić przekrój poprzeczny żaglowca .
Tylko nie wiem jaki model wybrać , i skąd wziąć plany.


Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:pierwszy model \"przekrój\"

Post autor: bartes123 »

Witaj!
Na początek tej przygody polecam lekturę forum. Nie jest to co prawda obowiązek, ale gdybyś poczytał pobieżnie chociaż, trafiłbyś na taki temat:

http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,31893/catid,516/limit,6/limitstart,0/

A wcześniej tegoż samego RomkaS:

http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,21157/catid,7/

I wtedy dowiedziałbys się na przykład że plany V, które sam wyrysował dostępne są na serwerku Kogi, ale tu już adresu Ci nie podam kolego - niech to bedzie test na umiejętność szukania potrzebnych rzeczy. W hobby jak to w życiu - nic nie przychodzi łatwo. Tu jednakż, coś mozna sobie ułatwić i na początek zamiast przekroju zrobić dżonkę kogową - w całości. Gwarantuję, że jeśliś początkującym adeptem to taki drewniaczek i tak zrobi kolosalne wrażenie na gościach odwiedzających stocznę. Ale dżonka nie jest ptzymusem. Możesz przekrój HMS Victory. A na jednym z zagranicznych forów o ile się nie mylę robią we wspólnym projekcie przekrój HMS Triton.

Tak więc powodzenia, dzisiaj szukaj, jutro czytaj a z nowym tygodniem startuj z własną relacją!
sirmak
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:pierwszy model \"przekrój\"

Post autor: sirmak »

popieram bartesa,
....na początku była dżonka, a później....
nabierzesz wprawy i z następnym będzie łatwiej
msegen
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:pierwszy model \"przekrój\"

Post autor: msegen »

Witam.

Będzie dżonka, tylko muszę zdobyć fornir:)
ODPOWIEDZ