Dżonka

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Dżonka

Post autor: KrzysztofZ »

Witam wszystkich raz jeszcze.

Dużo czasu spędziłem na czytaniu forum (jednak wszystkiego raczej nie przeczytałem). Chciałbym zbudować dżonkę jak na pewno większość początkujących modelarzy. Budowałem wcześniej modele „na spontana”;) , czyli bez planów, bez odpowiednich narzędzi i bez odpowiednich materiałów:unsure: . Znalazłem ostatnio w Empiku stary numer „Modelarstwa Okrętowego”. Były w nim plany Londyńskiego holownika parowego z 1897 rok Hotspur. Jednak stwierdziłem, że nie wiem jak do tego się zabrać więc padło na dżonkę. Przejrzałem relacje z budowy dżonek (chyba wszystkie) i nie znalazłem tam planów owego statku (chyba że ich tam nie ma, lub nie powinno być)B) A nie chciałbym kupować zestawu.
Teraz pytania:

1. Gdzie mogę znaleźć plany dżonki (allegro odpada, jak i pośrednictwo internatowe)
2. Jakie narzędzia będą mi do tego potrzebne (frezarka, imadło itp.)
3. I na koniec z jakich materiałów ową jednostkę wykonać. Chodzi mi tu o drewno gatunek.

Pozdrawiam serdecznie.:)
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Dżonka

Post autor: Budrys »

KrzysztofZ napisał:
. . . Dużo czasu spędziłem na czytaniu forum (jednak wszystkiego raczej nie przeczytałem). Chciałbym zbudować dżonkę jak na pewno większość początkujących modelarzy. . . . Jednak stwierdziłem, że nie wiem jak do tego się zabrać więc padło na dżonkę. Przejrzałem relacje z budowy dżonek (chyba wszystkie) i nie znalazłem tam planów owego statku (chyba że ich tam nie ma, lub nie powinno być)B) Teraz pytania:

1. Gdzie mogę znaleźć plany dżonki (allegro odpada, jak i pośrednictwo internatowe)
2. Jakie narzędzia będą mi do tego potrzebne (frezarka, imadło itp.)
3. I na koniec z jakich materiałów ową jednostkę wykonać. Chodzi mi tu o drewno gatunek. . .


Myślę, że plany Kogowej dżonki możesz znaleźć tutaj:
http://koga.net.pl/component/option,com_remository/Itemid,306/func,select/id,7/
Proponuję też poczytać relacje pierwszych uczestników projektu "Dżonka" - wiele niejasności wyjaśni się samo;) .
Wskazanym byłoby też uzupełnienie profilu!
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dżonka

Post autor: RomekS »

Wojtek dobrze radzi. Uzupełnij profil i trochę poczytaj.
A tu "kawa na ławę"
Kliknij z lewej strony Pliki do pobrania a
następnie Modelarstwo
potem Dżonka
i ukażą Ci się 3 pliki .pdf
Potrzebny jest karton,
nóż do tapet,
klej,
linijka
i dobre chęci.
Jak zrobisz dobrze kadłub to podeślę Ci fornir na oklejenie gratis.
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dżonka

Post autor: KrzysztofZ »

Wielkie dzięki. Już ściągnąłem te trzy pliki, chyba zaraz wezmę się do roboty;) (odstawie inny statek na razie na inny dok) Profil już uzupełniłem chyba, że o czymś zapomniałem. B)

P.S A z tą okleiną to może być problem, bo na papierze na razie jestem bezdomny, ale nie czas teraz na to, przedemną szkielet do zrobienia. Jeszcze raz dziękuje.:)
ODPOWIEDZ