Plany konstrukcyjne

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Plany konstrukcyjne

Post autor: bartes123 »

Witam!
Panowie i Panie konstruktorzy!
Mam poważny problem. Chcę zbudować dżonkę. Skompletowałem przez ostatnie kilka dni bogatą literaturę i fotografię na temat wybranego obiektu. Mam nawet schemat wiązań na żaglach ;]
Niestety, pojawił się pewien palący problem - nie umiem czytać planów konstrukcyjnych. Nie wiem, czy był już gdzieś ten temat poruszany (zapewne tak, ale pogrążony w czarnej rozpaczy nie mogę go znaleźć ;/)
A jeżeli nie, to czy ktośz szacownego grona mógłby spisać mały poradnik co i jak - na pewno przydałoby się to innym początkującym konstruktorom.
Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc!
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Plany konstrukcyjne

Post autor: Budrys »

bartes123 napisał:
. . . . Mam poważny problem. . . Niestety, pojawił się pewien palący problem - nie umiem czytać planów konstrukcyjnych. Nie wiem, czy był już gdzieś ten temat poruszany (zapewne tak, ale pogrążony w czarnej rozpaczy nie mogę go znaleźć ;/) A jeżeli nie, to czy ktośz szacownego grona mógłby spisać mały poradnik co i jak . .


Odpowiedź nie jest łatwa!:huh: Czyjegoś problemu, nawet palącego, nie rozwiązuje się pisząc poradnikową książkę a szczególnie nie znając istoty sprawy!:( Wydaje mi się, że prościej będzie zacząć od bardziej precyzyjnego określenia co konkretnie w tych planach jest niejasnego i co sprawia najwięcej trudności ze zrozumieniem. Potem będzie można wyjaśniać dalsze, już bardziej szczegółowe, wątpliwości. Opisowo i z pomocniczymi rysunkami. Proponuję więc po przejrzeniu planów dżonki opisać konkretne problemy i wątpliwości na moje PW to postaram się je szybko wyjaśnić.
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany konstrukcyjne

Post autor: bartes123 »

Wstępnie powiem (bo już późno i żona i córka dopominająsię obecności ;)) że z tych planów to nie wiem jak wyrysować wręgi i stępkę itd. Jutro wszystko podeślę Panu tylko proszę o adres email bo troszkę to zajmuje!
Pozdrawiam
Bartosz
woiownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany konstrukcyjne

Post autor: woiownik »

wykreślanie wręg i inne : http://www.marecki.user.icpnet.pl/
ODPOWIEDZ