Prośba o pomoc z metalowymi modelami

czyli FAQ
ODPOWIEDZ
BeeF
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2021, 09:59

Prośba o pomoc z metalowymi modelami

Post autor: BeeF »

Witam szanowne grono.
Od kilku lat posiadam dwa metalowe modele okrętów. Modele te maja napęd elektryczny, przynajmniej tak wnioskuję po budowie i silniczkach wewnątrz kadłubów. Poza tym nie mam niestety pojęcia o tych egzemplarzach. Nie znam się kompletnie i nie interesuję niestety modelarstwem. Nie jestem nawet pewien, czy to forum to właściwe miejsce aby o nie pytać, ale robię to za sugestią na jeden z grup na FB.
Modele na pewno są do renowacji, nie potrafię powiedzieć czy są kompletne. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc z ich wyceną oraz informacją gdzie można szukać potencjalnie zainteresowanej kupnem osoby to byłbym wielce zobowiązany.
Wiedząc na co zwrócić uwagę mogę zrobić i wysłać więcej zdjęć.
Wymiary okrętów:
Duży - ok. 70cm długości, ok. 20cm szerokości oraz ok. 40cm wysokości
Mały - 47cm x 13cm x 18cm

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam
Załączniki
tempImagejstAYf.gif
tempImageG7yoEt.gif
tempImagekSRjgl.gif
tempImageECZWsr.gif
tempImagen3bnQi.gif
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Prośba o pomoc z metalowymi modelami

Post autor: Hadżi »

Witam!

Kolego trafiłeś tutaj na forum modelarzy, którzy budują modele żaglowców, okrętów i statków. Na zdjęciach przedstawiasz dwa modele holowników. Jeden z nich, ten mniejszy na burcie ma nazwę TUR. Był taki holownik, czy rzeczywiście ten model go przedstawia to trudno stwierdzić. Ja ich nie zidentyfikuję. Może któryś z kolegów, który lubuje się w budowie holowników powie coś więcej na ich temat. Oba modele zapewne nie są kompletne. Są to jak twierdzisz „blaszanki”, czyli z dosyć dawnych czasów. A jaka jest ich wartość? Według mnie znikoma. Ale jak to się mówi – towar jest tyle wart ile nabywca zechce za niego zapłacić. Więc tutaj nikt Ci modeli nie wyceni, nawet w przybliżeniu. Nic innego Ci nie pozostaje tylko wystawić je na „Aledrogo”, na licytację i cierpliwie czekać na nabywcę. Pierwsza cena wywoławcza będzie sondażem. Jeżeli będzie za wysoka nikt się nie zainteresuje. Wówczas cenę trzeba będzie obniżać do momentu, aż się ktoś zainteresuje. Życzę, więc powodzenia.

Pozdrawiam

„Hadżi”
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
SlawekOkrojek
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Prośba o pomoc z metalowymi modelami

Post autor: SlawekOkrojek »

Wrzuć na wagę te modele i przelicz po obecnej cenie złomu i będziesz miał wartość.
Wstaw na Allegro od 1.00 zł i zobaczysz, ile potencjalni kupcy będą chcieli zapłacić.
Z modelarskim pozdrowieniem
Sławek Okrojek
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Prośba o pomoc z metalowymi modelami

Post autor: Tomasz_D »

Dokładnie tak jak moi przedmówcy sugerują. Modele nie dość że bardzo słabo wykonane to jeszcze w stanie tragicznym. W tym stanie cena minimalnie przewyższająca cenę złomu z jakiego zostały wykonane. Czasami odbudowa jest droższa niż budowa od początku. Mimo że to tylko przedmioty to daj im odejść w spokoju ;)
BeeF
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2021, 09:59

Re: Prośba o pomoc z metalowymi modelami

Post autor: BeeF »

Dziękuję Panowie za chęci.
Przynajmniej wiem, że nie trafiłem we właściwe miejsce a to już coś :) Kilka lat temu, tuż po tym jak stałem się ich właścicielem, zgłosił się do mnie chętny na kupno. Nie zdecydowałem się wtedy i żałuję, bo cena była zdecydowanie inna niż złomu ;) ale niestety nie byłem na tyle przezorny aby ten kontakt zapisać a tamto forum już nie istnieje.
Niemniej dziękuję bardzo i życzę wiele satysfakcji z rozwijania Waszej pasji. Jest wyjątkowa a jej efekty cieszą oczy nawet takich ignorantów jak ja!
Pozdrawiam serdecznie!
ODPOWIEDZ