Kolejna Dżonka by Hans

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kolejna Dżonka by Hans

Post autor: rczarnec »

mirek napisał:
Na żagle najlepsze jest płótno bawełniane (Batyst) jest trudny do kupienia...


Z kupnem batystu nie miałem żadnych problemów: pawilon z tkaninami na bazarze. Jedyny kłopot to jego (batystu) delikatność, ale po ukrochmaleniu (delikatnym - łyżeczka mąki ziemniaczanej na ok. litr wody) jest OK. Wcześniej wykąpałem batyst w herbacie (Lipton i dzika róża - ta druga dała lekko rudawy odcień).
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
Nocny_Jastrząb
Posty: 69
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Kolejna Dżonka by Hans

Post autor: Nocny_Jastrząb »

Ja polecam inny sposób, raczej mniej zabawy z tym jest. Wikol mieszamy z wodą a jak już mamy bardzow wodnistą substancję to smarujemy po płutnie, które następnie rozweszamy gdzieś (albo przyczepiamy do krawędzi stołu) żeby swobodnie powisiało (radze rozłożyć gazetę na podłodze). Potem to tylko Wieczorynka, Wiadomości, spać :silly: i następnego dnia można wycinać żagle.

Hans masz zamiar choć trochę przyciemnić dżonke?

A bu, klikam na na zdjęcia w Hans w Twoim ostatnim poście a tam error:(
Hans
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Kolejna Dżonka by Hans

Post autor: Hans »

Ojej,
ciekawe jak to u innych, bo u mnie się wszystko wyświetla OK :|

co do przyciemniania - eee chyba nie po to się męczyłem z czerwonym dębem, olchą etc...
W sumie poszycie mógłbym zabejcować, ale tu pojawia się pytanie : czym? (producent i odcień)

Jak na razie nie spotkałem bejcy, która z bliska wyglądałaby naturalnie (choć nie widziałem bejcowanego dębu, to jednak topola i jawor wyglądają okrutnie :( ) Moze i byłaby ładniejsza ciemna, sam nie wiem... Normalnie i tak zciemnieje z czasem, poza tym aparat sam automatycznie odpala lampę - są przekłamania (jednak niewielkie, wszystko jest rzeczywiście dość jasne)

a co wy sądzicie na temat przyciemniania?
:S
pozdrawiam,
Marcin Müller
Hans
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Kolejna Dżonka by Hans

Post autor: Hans »

no tak,
nic nie sądzicie ;)

więc nie przyciemniłem, choć nastepnym razem jeslinie bejca to postaram się lepiej dobierać rodzaje drewna, żeby wszystko było bardziej wyraźne.

dżonka skończona, jeszcze tylko muszę wyregulować naciąg żagli...
poza tym widać kilka błędów, które bardzo mnie 'gryza w oczy', ale cóż... nastepnym razem się postaram :P

Obrazek

olinowanie wykonałem na podstawie tego co znalazłem w necie... trochę dziwne :|
żagle nie wyglądają na fotach na równe, ale to dlatego, że wszystko nie jest jescze prawidłowo ponaciągane, kiedy jeszcze nei były zamontowane wszystko było ok :D

Obrazek

Obrazek

to kanji na sterze to 'tomo' - przyjeciel (miało być 'tomo-dachi' 'przyjaźń' ale się nie zmieściło :| )

Obrazek


kadłub pociągnąłem kilka razy lakierem akrylowym semi-matt, teraz zostało tylko poluzowac kilka linek, kilka naciągnąć i wszystko powinno być ok :D

mój pierwszy model skończony! :D

dziękuję za uwage i poświęcony mi czas... :D
pomyślności :D
pozdrawiam,
Marcin Müller
Tomiss
Posty: 112
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kolejna Dżonka by Hans

Post autor: Tomiss »

Gratulacje z okazji doprowadzenia do końca budowy pierwszego modelu.


pozdrawiam Tomisław
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Kolejna Dżonka by Hans

Post autor: RomekS »

Gratuluję, bardzo fajnego pierwszego drewnianego modelu.
Następne modele będą już "bardziej posłuszne".

:) :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kolejna Dżonka by Hans

Post autor: mirek »

No i całkiem fajny modelik wyszedł .
Taki nie bejcowany wygląda bardzo dobrze , ja osobiście nie jestem zwolennikiem barwienia drewna , zawsze staram się tak dobierać drewno aby najbardziej kolorem odpowiadało kolorystyce .
Takim ulubionym jest czereśnia
No cóż teraz troszkę odpoczynku i chba pora zabrać sie za następny model
Pozdrawiam Mirek Rybus
Hans
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Kolejna Dżonka by Hans

Post autor: Hans »

dziękuję za ciepłe słowa :D

następna będzie... JOHNQA :woohoo: Troszkę inna od tej, przerobione plany z internetu (te, na których stoi kadłub), właściwie to pierwszy odręczny własny projekt :silly:

Obrazek

nina po drugim szpachlowaniu i zciąganiu nieudolnie położonego poszycia czeka aż jej zapomnę te moje błędy ;)

już zaczynam relację z budowy tej 2 dżonki, ta też pójdzie na prezent :P...
pozdrawiam,
Marcin Müller
ODPOWIEDZ