Dżonka początkującego:)

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
bambino1989
Posty: 23
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Dżonka początkującego:)

Post autor: bambino1989 »

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy model i moge zapewnić, że napewno nie ostatni. Oto zdjęcia(dość kiepskiej jakości bo robione kamerka:/, jak bede mial dostep do cyfrowki to zrobie zdjecia i wrzuce na serw)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: mirek »

No i nic nie widać :(
Spróbuj jeszcze raz wstawić zdję cie to niestety muszę ci usunąć :(
Być może jest za duża wielkość zdjęcia
Pozdrawiam Mirek Rybus
bambino1989
Posty: 23
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: bambino1989 »

Już naprawilem i zdjecia widać jeszcze raz przepraszam za jakość. A wiec omawiam co przy niej juz zrobilem:
-szkielet - byly problemy czesci nie chcialy dobrze ze soba grac
- pokład - skonczony do polowy (chyba nie jeden chinczyk by sie na niej zabil) poklad wyszlifowany ale sa szczeliny miedzy deskami.

Dzisiaj sprobuje dokonczyc poklad i biore sie za poszycie

Pozdrawiam


P.S. Wie ktoś jakiego typu byla "Czarna Perła" z Piratów z Karaibów? Byłbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek informacje. I jeszcze jedno nie bójcie sie komentować mojej dzonki po to wlasnie umiescilem ten post aby wiedziec co robie zle.
bambino1989
Posty: 23
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: bambino1989 »

Na jedno pytanie już nie trzeba odpowiadać a mianowicie"Jakiego typu byla Czarna Perła?" A był to galeon budowany na podstawie Golden Hind-a o ile sie nie myle. Ale dalej nurtuje mnie ilośc odpowiedzi na mój post:unsure:. Ludzie piszcie!!!!

:P

POZDRAWIAM
bambino1989
Posty: 23
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: bambino1989 »

Dobra nie namawiam was do pisania. Dżonjka ma sie swietnie poklad juz prawie caly nie ma tylko jednej deski ale zaraz sie wyprodukuje uruchomie moja mala stolarnie (deska drewniana do krojenia miesa aby nie pociac biurka, nozyk do tapet i nitka skradziona mojej mamie:D) I juz zastanawiam sie nad kolejnym przedsiewzieciem myslalem o czyms duzym wielomasztowym o czyms co da mi okazje sie sprawdzic. Na oku mam model ktory nigdy nie istnial naprawde a mianowicie wlasnie czarna perle jezeli ktos ma jakiekolwiek informacje na jej temat blagam LUDZIE napiszcie dajcie jakiekolwiek oznaki zycia:P ;)

POZDRAWIAM SERDECZNIE
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: RomekS »

bambino1989 napisał:
.......... uruchomie moja mala stolarnie (deska drewniana do krojenia miesa aby nie pociac biurka, nozyk do tapet i nitka skradziona mojej mamie:D)........ temat blagam LUDZIE napiszcie dajcie jakiekolwiek oznaki zycia:P ;) ....

Sa takie maty do ciecia f-my Olfa i nozyki tez....
Warto w to zainwestowac
bo deska do krojenia miesa sluzy do krojenia miesa :silly:

Wrzucaj "fotki z robotki" bo samo "pisanie na pisanie" jest nudnawe,

dlatego te oznaki zycia sa takie....
:) :)
bambino1989
Posty: 23
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: bambino1989 »

Mata juz zostala zakupiona i mamusia bedzie mogla jakis dobry obiadek ugotowac:silly: . A co do fotek to postaram sie dziizaj coś wrzucic i mialem ok 2 h temu nie moglem wogole wejsc na strone jakies problemy techniczne??:laugh: I co sadzicie o moim przyszlym projekcie?
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: Łukasz_Oleś »

Każdy odważny projekt jest ciekawy ale przy okręcie który nigdy nie istniał naprawde myśle ze potrzebnaby była ogromna wiedza o samej budowie (nie wiem jak z tym u Ciebie, bo u mnie są duże braki jeszcze ;) ) i cały worek doświadczenia jak i zebranie dokumentacji podobnej jednostki może okazać się również trudne.
Nie wiem który okręt mógłby być wzorem do budowy 'Black pearl'
Obrazek Black pearl
pzdr
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: maciejza »

bambino1989 napisał:
co sadzicie o moim przyszlym projekcie?


ale prowokujesz ;)


sam pisales ze Czarna Perłę robili na bazie golden hinda .. wiec wiesz gdzie szukac juz pomocy .. :) istnieja przynajmniej 3 wersje planow .. po ktorych przestudiowaniu dojdziesz do wniosku ze to sa 3 rozne okrety ... Golden Hinda na kodze robia chyba 3 osoby (co za zbieg okolicznosci).. nie musisz malowac w te fikusne wzorki tylko bazowac na zdjeciach/filmie .. .flage piracka zawsze da sie dokleic ... .
masz niezla baze do robienia, bo wydawnictwo shipyard wydalo Golden Hinda w wersji papierowej.

od siebie powiem tak .. na poczatek nie pchalbym sie w drewno i w taka lajbe jaka byla złota łania, skoncz dzonke .. popraw poklad ;) .. potem pyknij cos co ma ubogie olinowanie (K&M) .. bedziesz wiedziec jaki potrzebujesz warsztat i ile to kosztuje ... i moze potem ...


pozdrawia Maciej co wiecej gada niz robi ostatnio ;)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka początkującego:)

Post autor: mirek »

maciejza napisał:
bambino1989 napisał:
co sadzicie o moim przyszlym projekcie?


od siebie powiem tak .. na poczatek nie pchalbym sie w drewno i w taka lajbe jaka byla złota łania, skoncz dzonke .. popraw poklad ;) .. potem pyknij cos co ma ubogie olinowanie (K&M) .. bedziesz wiedziec jaki potrzebujesz warsztat i ile to kosztuje ... i moze potem ...


Maciek święte słowa !!
Nic dodać nic ująć .
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ