ZNOWU DŻONKA

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: wurcelstock »

Witam po dłuższej nieobecności.
Nie próżnowałem, a oto wyniki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to już efekt końcowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nastepny w kolejce jest "Azov" (Asow - różnie się to pisze po angielsku). Wydaje mi się, że mam już sporo materiałów żeby rozpocząć, a w chwilach załamania liczę na pomoc Kolegów Kogowiczów.

W pierwszym poście pisałem o książce o rosyjskich okretach wojennych z przełomu XVI i XIX w.
Wydaje mi się, że znalazłem na Kodze link do tej ksiązki, ale nie działa. Może któryś z Szanownych Panów ma ja w kompie i mógłby ja udostepnic?

Ten link to:

maciejza napisał:
chłopy nie trzeba zadnych dodatkowych programików wystarczy przed adresem wpisac uzytkownika i haslo .. tak to wyglada:
ftp://temp:temp@213.157.40.79 i klikacie do woli ...

a bezpośredni link do tego pliku:
ftp://temp:temp@213.157.40.79/Book/Peter%20Goodwin.%20The%20Construction%20and%20fitting%20of%20the%20English%20Man-of-War%201650-1850/book.rar


Bardzo prosze pomoc.

Tomek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: oksal »

no super kolorki. całość się świetnie prezentuje
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: wurcelstock »

Dziękuję za dobre słowo! Bardzo się starałem...

Jak już pisałem porywam się na Azowa. Pan budował Ingermanlanda...
Czy mogę spytać z jakich materiałów Pan korzystał?
Oba okręty pływały w tym samym czasie pod tą samą banderą, więc powinny mieć pewne wspólne cechy dotyczące wyposazenia, malowania itp... Co do Azowa straszliwie mało jest danych, czy to w sieci, czy w książkach. Większość materiałów traktuje o bitwie pod Navarino, niewiele zaś o samych okrętach...
Mnie się udało zebrać nieco obrazów, na których jest Azow (nie za wiele na nich widać niestety), mam też plany ale niezbyt dokładne.
Niedawno ściągnąłem wydany przez "Morskij Sbornik" reprint dzieła A. Głotowa "Atlas planow i czertieżej poswiaszczieno rossijskim junym moriechodcam". Jest tam mnóstwo ciekawych informacji dotyczących uzytkowej strony XIX wiecznego okrętu wojennego (gdzie co ształowano na okręcie, co i w jakiej kolejności zjadano i takie tam.) Jest też obszerna część poświęcona takielunkowi oraz artylerii stosowanej na rosyjskich okrętach.
Niemniej jednak lepiej jest wiedziec więcej... Czy w związku z tym można liczyć na Pana pomoc?

Tomek Pieńkowski
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: wurcelstock »

Hmmm...

Nie za bardzo wiem dlaczego z jednego zrobiły sie dwa?
Coś źle zrobiłem, czy jak?
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: jerry_bee »

wurcelstock napisał:
Nie za bardzo wiem dlaczego z jednego zrobiły sie dwa?

bo Radek prowadzi tajne badania nad klonowaniem, ale o tym ciiiiiiichooo... ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: wurcelstock »

Po studiowaniu rysunków zamieszczonych w innych realizacjach dzonki i grzebaniu w internecie doszedłem do wniosku, że liny przebiegaja tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: RomekS »

Świetnie zrobiona Dżonka :)
Tomku czy mógłbyś wstawić ten schemat z mniejszą kompresja.
I drugie pytanie ,
jak robiłeś kosz oraz imitacje listew bambusowych.
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: jerry_bee »

fajny rysunek.
ja też poproszę o powtórkę lepszej jakości. i Tomek, mógłbyś trochę tego białego tła obciąć?
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: wurcelstock »

Witam,

Bambus robiłem b. prosto :) Strugałem nożykiem bambusową wykałaczkę do pręcika o średnicy mniej więcej 1mm, a potem wygładzałem papierem ściernym (nie mam płytki HSS z otworami). Następnie za pomocą dremelka i szerokiego wałka z papierem ściernym "cieniowałem" pręcik pomiędzy węzłami... Nacięcia w węzłach wyszlifowałem trójkątnym iglakiem... i bambus gotowy!

Kosz - pułapa na ryby jest z pociętej na drobne paski wykałaczki bambusowej, a potem ugotowanej. Najpierw zaplotłem w największy środkowy pierścień jeden pasek. Podoklejałem do niego po obwodzie pozostałe paski, a jak wysechl klej nałożyłem następne pierścienie o zmniejszających się średnicach. Żeby kosz miał lepszy kolor zanużylem wszysko w bejcy (Rustykalna - jasny dąb), a potem odsączyłem ręcznikiem papirowym... Podobnie barwiłem bambusy...
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:ZNOWU DŻONKA

Post autor: mirek »

Nie wiem czy się koledzy ze mną zgodzą , ale jest to moim zdanie jedna z bardziej efektownych dżonek jakie powstały na kodze.
Dodając kosz i inne elementy wyposażenia pokłady zrobiłeś dość efektowny model który może się wielu bardzo podobać
Serdecznie gratuluję i pewnie jak inni czekam na nowy model i oczywiście relacje z jego budowy
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ