Prawie jak dżonka - by PJ

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
PawełJ
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: PawełJ »

Przykleiłem to poszycie butaprenem dziś rano. Jak myślicie, uda mi sie je jeszcze zerwać? Mirku gdzie moge znaleźć jakiś dobry fornir bo to z czym teraz pracuje to tragedia i (na szczęście) nie zostało mi tego zbyt wiele(na kolejne podejście do budowy dżonki nie wystarczy). ;) Dzięki za fotke i kolejną cenną wskazówke! Boje się troche zrywania tego poszycia... czyżbym miał budować kadłub od podstaw po raz 3? :):) Pozdrawaim!!! Pewnie, że zrobie to lepiej od Ciebie... za 40 lat gdy będe budować wakacyjny model z wnuczkiem;)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: mirek »

Podaj adres na PW to podeślę ci odrobinę obłogu 1 mm z czereśni .
Na dżonkę wystarczy i jeszcze troszkę zostanie :)
To będzie 3 próba i wystarczy
Poczytaj wszystkie relacje z budowy dżonki to wtedy unikniesz błędów jakie dotychczas popełniałeś
Pozdrawiam Mirek Rybus
PawełJ
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: PawełJ »

Witam! Pochwalę się wam jak wygląda moje małe cudo;) Tym razem idzie mi dużo lepiej. Dzięki Mirek! Pozdrawiam wszystkich. Aha i jeszcze muszę się wytłumaczyć - nie mam stojaka do wiertarki dlatego kołeczki są troszeczkę krzywo. Pozdrawiam wszystkich!!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
PawełJ
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: PawełJ »

Cześć! Robota wre;) Udało mi się troszkę popracować dzisiejszego południa i efekty chyba widać. Dekielki nadbudówki powinny być przyklejone? Czy Jeśli wstawię małą łatkę w miejsce drzazgi, która odłupała się na prawej burcie przy rufie to popełnię jakiś duży błąd? Kilka fotek z dzisiejszej zabawy: (proszę o ocenę )

Jeszcze jedno! Czy linka którą uplotłem mniej więcej pasuje skalą?

Pozdrawiam!!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PawełJ
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: PawełJ »

Starczy na dziś! Idę spać. Jak wam sie podoba moja łódka?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PawełJ
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: PawełJ »

Witam brać szkutniczą!

Na poprzednich fotkach byl mały błąd (maszt zamocowałem na rufie zamiast na dziobie - nic wielkiego). Teraz już wszystko naprawione. Dżonka już prawie gotowa, leży sobie teraz i czeka na dostawe lakieru. Zagle juz prawie uszyte, linki uplecione jeszcze tylko pare bloczków dorobie i biore sie za ożaglowanie i takielunek. Wydaje mi się, że nie ma sensu zamieszczać fotek bo praktycznie nic sie nie zmienilo a miejsca na serwerze szkoda.

Pisze jednak nie dlatego żeby się pochwalić żaglami tylko zacząłem się już rozglądać za czymś nowym. Wpadły mi w ręce plany trztymasztowej dżonki (z każdemu znanej stronki) i zwracam się z serdeczną prośbą do ludzi dobrego serca którzy posiadają na temat tej łódki jakies materiały i są skłonni ze mną się nimi podzielić.

Pozdrawiam!!!
PawełJ
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: PawełJ »

Witam wszystkich!!!
Wykonałem już prawie całe olinowanie, jeszcze tylko kotwica i będzie gotowa.
Pozdrawiam Paweł

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: mirek »

No i wyszedł fajny modelik- wprawka :)
Teraz tylko jakiś lakierek na kadłub i zaczynamy coś trudniejszego
Pozdrawiam Mirek Rybus
Thorus
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: Thorus »

fajnie wyglada ta dzonka, tez sie za taka zabieram powoli:) narazie probuje skompletowac troszke podstawowych narzedzi i materialow a potem konstruuje swoj pierwszy drewniany modelik:) tyle tylko ze ja chce swoj pokryc jakims fornirem:) jakos bardziej mi odpowiada wyglad forniru ktory prezentruje sie na modelu jak deski:) lepszy efekt wg mnie:)

pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszych pracach
Awatar użytkownika
Nina
Posty: 174
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Prawie jak dżonka - by PJ

Post autor: Nina »

Podoba mi się model, ale jeszcze bardziej Twoja wytrwałość i to, że po wielu próbach ją ukończyłeś. Wielkie brawa i czekam na Twoją relację z budowy następnego modelu ;)
8.03.2007 - Łódź Wikingów
8.06.2014 - Dżonka
12.05.2021- Gozzo da Pesca
ODPOWIEDZ