Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

To co nie pasuje do żadnego z forów
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: golasz »

Zacznę od tego że rozmaiwałem przed chwilką z panem co produkuje wykałaczki,patyczki do szaszłyków, do wat cukrowych itp. i okazuje się że na zamówienie moze wykonać patyczki 0,8 mm. cena takich patyczków wynosi 3,5-4 zł za 1 komplet tzn.220 sztuk. Wszystko zalezy od ilości.

Mam tu prośbę do kolegów: czy takie patyczki nadaja sie do gwożdziowania? Mi sie zdaję że chyba tak, ale wole się upewnić.

Obliczyłem że jeden komplet wystarczy ma dłuuuugo.(zakładając że moje obliczenia są dobre ;))

długośc patyczka wynosi ok. 40 cm=400mm. zakładająć że wkładało by się do jednej dziurki 3 mm patyczka to

(400/3)*220=29333 starczy na zrobienie takiej ilości :woohoo:

Koszty nie są takie drogie że trzeba się składać, ale Zbyszek radził mi żebym odrazu kupił sobie TIRa patyczków, bo będą napewno chętni ;) . Więc piszę:) Chętnych prosze o wpisywanie się, a co do reszty to się jakoś dogadamy.
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: Rychu »

Witam serdecznie ja mam takie pytanie odnośnie tych patyczków czy jest możliwośc z innego drewna
naprzykład bukowego :) ?
Pozdrawiam
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: golasz »

Witam! Z tego co mi podał ten Pan, to on robi z sosny i swierku.
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: Rychu »

aha ok dzięki musze sie zastanowić :) chociaz z drugiej strony to niemajatek :)
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
KID
Posty: 246
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: KID »

Bardzo dobra propozycja. Z czego by nie były te "gwożdzie" to zawsze znajdą rozsądne zastosowanie. Ot choćby do precyzyjnego nanoszenia kleju... Chętnie kupię jakiś zapasik.
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: Zbyszek »

Ja też się piszę na paczkę a co nawet dwie:laugh:
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: Piotrek »

To ja poproszę dwa zestawy. Najlepiej świerk.

Pozdrawiam,
Piotrek
Piotrek
_________________________________
w stoczni: Karl und Marie (scratch)
w stoczni: Flying Fish (kit)
w przygotowaniu: ORP "Orzeł" (III)
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: golasz »

Tez uważam że to nie majątek, a sprubowac warto. Tylko muszę kupić sobie wiertło odpowiednie i głowiczkę do urzadzonka:)

Myslę, że za dużo kombinowania jest żeby jedna osoba kupiła i rozsyłała do innych, poza tym każdy kupi sobie ilość na jaką ma ochotę ;) dlatego poprostu podam linka. (że też wczesniej tego niezrobiłem :huh:

http://www.allegro.pl/item98768342_patyczki_drewniane_wata_cukrowa_wykalaczki_itp.html

Proszę tylko po zalicytowaniu napisac do tego pana jakie wymiary, rodzaj drewna itp.

Dlatych osób które nie mają konta na allegro mogę kupić.Trzeba się tylko szybko decydowac bo aukcja kończy się w niedzielę rano.:)

Mam jeszcze pytanko, które patyczki sa lepsze sosnowe czy świerkowe. Dodam ze robię poszycie 2-warstwowe,olcha i brzoza. Dziekuje za pomoc :)
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: banderas »

Niestety moje doświadczenia z alegro nie są zbyt miłe i niestety nie utrzymuje z tą firmą jakichkolwiek kontaktów więc jeśli byłaby taka możliwość z Twojej strony to ja poproszę a w zamian mogę Ci wysłać tarczkę do cięcia fornirku do takiej piły domowej roboty jaką przedstawił Romek.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Gwozdzie-możliwośc kupna gotowych

Post autor: golasz »

Rozmawiałem z Panem od "gwozdzi" zeby wytargować cene. I powiedział ze nie może robić tak że każdy by sobie kupywał po kilka sztuk, bo to im się nie opłaca. żeby zrobić jedno zamówienie, a najwyżej wpłacic mu cenę całkowitą za patyczki za wszystkich + koszt przesyłki*ilość osób do których ma być wysłane. Mam nadzieje że dobrzę to napisałem. Aha cena staneła na 4 zł bo Pan powiedział ze to za małe zamowienie, ale w sumie to i tak nie dużo.

Zapytałem się o cenę przesyłki i Pan mi mówi ze 19 zł-zapytałem się czemu tak drogo, a on powiedział ze sa to zbyt drobne ppatyczki i moga ulec złamaniu. To powiedzaiłem żeby Pan wysłał normalnie pocztą, w jakimś pudełku, obklejone taśmą, i ewentualnie" wolną przestrzeń w pudełku uzupełnił "śmieciami" żeby patyczki nie latały, więc cena będzie okoła 7-9zł.

To teraz musi się zgłosić chętny, aby udostępnił konto, w celu żeby koledzy wpłacali chętnemu pieniążki a odważny ;) by wpłacił kase na kontofaceta od "gwozdzi". Wiem ze to troche dośc wykombinowane, ale Pan sie innaczej nie zgodził

Banderas nie ma sprawy, moze byc tak jak napisałeś :)
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
ODPOWIEDZ