Witam z Kołobrzegu

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witro
Posty: 0
Rejestracja: 19 cze 2016, 13:26

Witam z Kołobrzegu

Post autor: witro »

Kłaniam się wszystkim Kogowiczom. Jak wcześniej wspomniałem jestem z Kołobrzegu i tak zwaną "siątkę" osiągnąłem kilka lat temu. Wielu z Was pierwszy kontakt z modelarstwem uzyskało w młodym wieku. Bardzo żałuję, że mnie to dotknęło dopiero dwa lata temu. Dwa lata temu zacząłem od plastikowych czołgów w skali 1:35, był samolot, były pojazdy gąsienicowo - kołowe, gaziki oraz okręty. Jak wcześniej wspomniałem, były to modele plastikowe: U-Boot, lotniskowiec amerykański oraz BISMARCK Revella w skali 1:350. Jak widzicie sama druga wojna światowa. Najnowszym moim produktem jest żaglowiec Revella Fregata USS UNITED STATES w skali 1:150.
Nie będę ukrywał, że na Forum KOGA również od pewnego czasu zaglądam i z pewną nieśmiałością chciałbym powiedzieć, że chciałbym i boję się... spróbować. Na razie przeglądam i studiuję Wasze relacje z budowy modeli. Jestem pełen uznania dla prezentowanych tu umiejętności i wiedzy.
Dojrzałem i postanowiłem spróbować. Oczywiście nie będzie to praca jedynie z planów. Za wysokie progi...
Zamierzam kupić model drewniany, ale który pozostanie tylko skleić, który ma gotowe do sklejenia elementy. Co tam, najwyżej krzywo wyjdzie :| .
Mam do Was wobec tego prośbę. Jakiego producenta i jaki model na początek byście polecili?
Pozdrawiam
Acha, samo poruszanie się po forum jest dla mnie wyzwaniem.
Mam nadzieję, że szybko się uczę :)
pozdrawiam
Witold

W stoczni:
W porcie: Bismarck 1:350 Revell, Żółty Lew 1:40 Bojer, Santa Maria 1:65 Artesania Latina
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Witam z Kołobrzegu

Post autor: Jarcio »

Witaj na forum. Nie taka Koga straszna jak ja malują. Stali bywalcy Kogi bywają czasami „kąśliwi” ale nie gryzą, choć trzeba przyznać, że ostatnio raczej chwalą. Pewnie to z racji wieku i postępującego procesu starzenia :lol: . Parafrazując klasyka, nie ważne kiedy zacząłeś przygodę z modelarstwem, ale ważne jak ją skończysz. Prezentuj swój dorobek, a jeśli coś będzie nie tak to "życzliwi" pomogą i doradzą.

Jako przedstawiciel kartonowców na tym forum będę zachęcać Cię do modelu kartonowego, aczkolwiek nie nachalnie. Jeśli miałby to być zestaw, to wydawnictwo Shipyard produkuje obecnie zestawy z kartonu, wycinane laserowo http://model-shipyard.com/pl/27-zaglowce

Jeśli chodzi o modele drewniane z zestawów to proponowałbym modele Caldercraft, jakąś małą jednostkę na początek np. taką http://www.jotika-ltd.com/Pages/1024768/Nelson_14.htm. Modele tego producenta nie są tanie, ale otrzymujesz dobrą jakość.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam z Kołobrzegu

Post autor: Kazek »

Witaj na Kodze :D
W kortonówki sie nie baw bo to jest dla masochistów jak Jarcio hehehehe , a jesli chodzi o dobry zestaw na początek to cudze chwalicie a swego nie znacie dlatego ja ci zaproponuje polski zestaw http://www.bojer.pl/modele_statkow_zestawy masz cztery do wyboru dobrej jakości wiem bo robiłem Wodnika :D
Powodzenia w modelowaniu
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
witro
Posty: 0
Rejestracja: 19 cze 2016, 13:26

Re: Witam z Kołobrzegu

Post autor: witro »

Ho, ho, ho. Dzięki. Zostałem przywitany przez tak uznane osoby, że teraz czuję się nieźle dowartościowany.
Koniec, będę zobowiązany.
Dzięki za porady. Szczególnie ucieszyłem się na krajowego producenta /Bojer/. Bądź co bądź rodzimej floty. Nie wiedziałem, że taki istnieje i prezentuje wprawdzie skromną jeszcze ofertę, ale wygląda, że jakość jest niezła. Z resztą ta rekomendacja... Wybiorę coś od niego.
Na tą chwilę kompletuję narzędzia. Nadal będę się dokształcał na forum. Pod koniec sezonu powinienem zasiąść do pracy z modelem.
Na razie, ze względu na obowiązki wynikające z sezonu letniego /przecież jestem z Kołobrzegu/ muszę zająć się obowiązkami, a po sezonie letnim - rodacy do pracy. Już zacieram ręce.
pozdrawiam
witro
pozdrawiam
Witold

W stoczni:
W porcie: Bismarck 1:350 Revell, Żółty Lew 1:40 Bojer, Santa Maria 1:65 Artesania Latina
ODPOWIEDZ