Witam wszystkich.

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Benio13
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:59

Witam wszystkich.

Post autor: Benio13 »

Cześć. Na imię dano mi Janusz. Mieszkam w niewielkim miasteczku na Podkarpaciu, najbliższa woda: San :).
Ale ja tu nie o rzece chcę pisać, tylko coś o sobie. Modelarstwo od czasu do czasu praktykuję. Początkowo był to oczywiście Mały Modelarz, potem fascynacja Schier'em (modele lotnicze), lecz z uwagi na ówczesny stan zaopatrzenia sklepów centralnej składnicy harcerskiej i brak dostępnego (taniego) sprzętu do latania RC, zmieniłem profil na szkutniczy ze szczególnym uwzględnieniem żaglowców. W swoim życiu popełniłem z MM: Victory, Dat młodzieży, potem z jakiegoś wydawnictwa: Wazę. Modele te przepadły w mrokach dziejów przy różnych przeprowadzkach. W późniejszych czasach na rynku pokazało się wydawnictwo, którego imienia na forum lotniczym nie wolno wymawiać :) (DA). Zostałem jego wiernym fanem :). Złożyłem pierwszy galeon:
Zdjęcie gdzieś w poście. Przepraszam za tło.
W magazynach stoczniowych: Święta Trójca, Victory, Władca Mórz z DA i Czarna Perła z Hachette. Ale przeglądając forum Koga, krytycznie oceniłem swoje umiejętności i postanowiłem zacząć od podstaw, czyli założenia profilu na Kodze :). Jakie plany na przyszłość? Chcę przed śmiercią ;) skończyć to co mam, lecz wcześniej popełnić samodzielnie minimum dwa modele dla początkujących, czyli dżonkę i Karl und Marie. Potem zobaczymy, czy będę godzien zbudować modele z magazynu.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów modelarstwa.
Janusz, vel. Benio13 :)
PS. Widziałem w wielu postach odwołanie do sklepiku Kogi, ale nie mogę go znaleźć. Czy sklepik uległ likwidacji?
Załączniki
20130318007-koga.jpg
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Witam wszystkich.

Post autor: ostry_gl »

Witaj na Kodze!

Z takim doświadczeniem to na Dżonkę chyba szkoda czasu - choć uważam, że mi akurat budowa jej bardzo dużo dała, ale ja zaczynałem od samego początku. Proponuję zacząć od K&M, akurat kilka osób buduje ten model i jest na samym początku - w grupie zawsze raźniej:)

Pozdrawiam,

Łukasz
Awatar użytkownika
Benio13
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:59

Re: Witam wszystkich.

Post autor: Benio13 »

ostry_gl pisze:Witaj na Kodze!

Z takim doświadczeniem to na Dżonkę chyba szkoda czasu - choć uważam, że mi akurat budowa jej bardzo dużo dała, ale ja zaczynałem od samego początku. Proponuję zacząć od K&M, akurat kilka osób buduje ten model i jest na samym początku - w grupie zawsze raźniej:)

Pozdrawiam,

Łukasz

Na naukę nigdy za późno. Jedyny drewniany model jaki zrobiłem (w całości oczywiście) to Jan Chrzciciel, a przeglądając forum Kogi stwierdziłem, że popełniłem masę błędów, których mógłbym uniknąć gdybym miał Waszą wiedzę na temat zasad budowy żaglowców. Dżonka jest uroczym stateczkiem, który po skończeniu będę mógł komuś sprezentować, a przy okazji nauczę się czegoś na przyszłość. Galeon robiłem z przerwami przeszło 5 lat :), więc znacząco chciałbym skrócić czas wykonania. Teraz zbieram / poszukuję materiałów do budowy, bo w moim mieście z tym ciężko, a przez Internet nie da się "pomacać" towaru :). Dlatego padło moje pytanie o sklepik Kogi - no bo to fachowcy sprzedają.
Awatar użytkownika
Benio13
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:59

Re: Witam wszystkich.

Post autor: Benio13 »

Coś mi się obiło o oczy, że za przystojny jestem, więc zmieniłem awatara. Pozdrowienia dla Atamana :).
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam wszystkich.

Post autor: ataman »

Łe.... szkoda.. taki eklegancki to przynajmniej podnosiłeś poziom tego forum samą aparycją..Od razu byłeś rozpoznawalny...a teraz to taki zwyczajny, mało czytelny. Wróć do tamtego!
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ