Grzegorz wita

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cygi
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:55

Grzegorz wita

Post autor: Cygi »

Witam wszystkich Kogowiczów
Po długim czasie śledzenia forum zdecydowałem się do Was dołączyć.
Zgodnie więc z zasadami i pielęgnowaną tradycją zacznę od przedstawienia się. :D
Nazywam się Grzegorz, mam 29 lat i obecnie mieszkam w Gdyni. Modelarstwem zajmuję się od czasów dzieciństwa. Były to modele z zestawów plastikowych. Głównie samoloty i okręty w różnej skali. Obecnie w ramach szerzenia tego pięknego hobby prowadzę w szkole, gdzie uczę koło modelarskie.
Ostatnio dostałem w prezencie model „Pinta” z zestawu Artesania Latina. Posłużyła ona jako poligon doświadczalny, bo moje doświadczenie w drewnie bliskie zera. Na szczęście obeszło się bez ofiar.
Jak to mawiają trzeba uczyć się na błędach. Najlepiej cudzych, bo sami w życiu wszystkich nie popełnimy.
Pinta opuściła już stocznię i zajęła miejsce na podstawce. Teraz stocznię zajął bryg „Corsair” z zestawu Occre. Dodatkowo powoli nabiera kształtu słynny kogowy model na literę „D”. :lol:
Pewnie jeszcze sporo wody upłynie zanim choć zbliżę się poziomem umiejętności do uczestników forum, ale przecież uczymy się przez całe życie. :roll:

Oprócz modelarstwa moją pasją jest motocykl, a po skończonej jeździe robienie i degustacja domowej roboty nalewek.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Grzegorz :)
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Grzegorz wita

Post autor: Siberian »

Witaj na pokładzie.
Dobrze trafiłeś, tutaj też parę osób jeździ motocyklami, wielu zajmuje się degustacją nalewek, a niektórzy nawet mają co nie co do czynienia z modelarstwem :D .
Najlepiej pochwal się swoimi dotychczasowymi dokonaniami. W drewnie, rzecz jasna ;) .
Z pewnością znajdziesz tutaj wsparcie i odpowiedzi na wiele pytań.
Miłej zabawy.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Grzegorz wita

Post autor: RomekS »

Witaj Grzesiu na tym "Forumie".
Czuj się swobodnie i nie zwracaj uwagi
na "chamstfo", które czasami się Tu szerzy.
Na pewno znajdziesz tu pomoc i zrozumienie
przy budowie modeli.
Masz też sąsiada Grzegorza.... (grzegorz75) chyba też z okolic Gdyni o ile
mój stary "łep" pamięta. Warto Grzesia75 poznać. Niesamowity Gościu.
Jego Modele .. zapierają dech.
Ogólnie to fajne przywitanie napisałeś, nie omijając modelu "D",\
co bardzo się chwali.
Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
Cygi
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:55

Re: Grzegorz wita

Post autor: Cygi »

Witam serdecznie
Wielkie dzięki za powitanie.

Siberian pisze:a niektórzy nawet mają co nie co do czynienia z modelarstwem :D .

Dobrze, że ktoś się tu interesuje modelarstwem w końcu nie na samych motocyklach i nalewkach świat stoi. :lol:

Jak wspomniałem w drewnie dopiero raczkuję...
Obrazek
...i to moje przyjemne początki.
Choć jak wspomniałem do "przyzwoitości" modelarskiej i poziomu "Kogi" dużo brakuje.

Dlatego teraz bardziej się przykładam i wykorzystuję zdobyte wiadomości:
Obrazek
Pewnie kilka lat i modeli później zbliżę się do jakiegoś godnego tego forum poziomu. Na razie dalej będę się uczył od bardziej doświadczonych Kogowiczów.

A to już stare dzieje:
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich
Grzegorz
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 393
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Grzegorz wita

Post autor: TomekA »

Wow! Fajna kolekcyjka! :)
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Grzegorz wita

Post autor: Jarcio »

To i ja powitam Ciebie Grzegorzu, zwłaszcza, że jesteśmy "sąsiadami". W końcu z tego samego miasta. Twoje drewniaki nie wyglądają źle, widywało się gorsze wykonania. A ten Yamato, że tak spytam, to waloryzowana wersja Halińskiego?
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Grzegorz wita

Post autor: Andrzej1 »

Jarcio pisze:...Twoje drewniaki nie wyglądają źle, widywało się gorsze wykonania. A ten Yamato, że tak spytam, to waloryzowana wersja Halińskiego?


Najprzód powiem Ci Grzegorzu dziędobry a potem przyczepię się do Jarcia.
A więc (nie zaczynamy od "a więc", to i ja zacząłem od słowa "najprzód" )
Witamy na pokładzie i baw się dobrze razem. Tu mnóstwo chętnych do pomocy, szczególnie jak ktoś
coś robi. Powodzenia i skontaktuj się z Grzegorzem75 - naprawdę warto.

A teraz Jarcio, że tak się wyrażę, Twoja pochwała jest nienachalna za zbytnio. Ale jak już tak
wdepniesz, to żeby zatrzeć negatywny wydźwięk wypowiedzi można tak :
Twoje drewniaki nie wyglądają źle, widywało się gorsze wykonania, ale lepszych jeszcze nie.
A zdjęcia są tak małe, że mi ciężko coś powiedzieć na temat jakości, ale ważne, że modele powstały.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Grzegorz wita

Post autor: Jarcio »

Cóż Andrzeju. Pozostaje mi stwierdzić, że subtelne komplementowanie nigdy nie było moją mocną stroną. Niemniej jednak liczę na to, że kol. Grzegorz podejdzie do tego ze zrozumieniem i nie obije mi gęby kiedy spotykamy się na ulicy. :D
Awatar użytkownika
Cygi
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:55

Re: Grzegorz wita

Post autor: Cygi »

Witam.
Ja z natury "spokojny" ;) jestem więc przyjazne ze mnie stworzenie :D
Za rękę i do baru... :lol:
Jeśli zaś chodzi o zdjęcia Panie Andrzeju, to jak mawiają dzieci w szkole: wezmę i się ogarnę i wymienię na większe :roll:

Na koniec zaś pytanko do szanownych kolegów, czy warto stworzyć relację z montażu (nie mylić z budową) zestawu MM przedstawiającego wycinek pokładu z działem 32 funtowym?
Na forum się z tym nie spotkałem, choć może za słabo patrzyłem. W końcu biorąc pod uwagę cały model statku, to może ledwie będzie tego z 5 % :lol:
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Grzegorz wita

Post autor: Siberian »

Ładny drewniak, nie tylko jak na początek. :) Te plastikowe też cieszą oko.
I nie pytaj, czy warto zakładać relację z wycinka pokładu, tylko zakładaj. Podobne już były na Kodze.
Gratuluję dotychczasowych dokonań i będę wypatrywał relacji w Twoim wykonaniu.
Pozdrawiam, Wojtek.
ODPOWIEDZ