Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motyl
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2011, 20:40

Witam

Post autor: Motyl »

Witam wszystkich forumowiczów. Od niecałego roku przeglądam to forum i nie mogę się nadziwić arcydziełami które tutaj tworzycie. Po dłuższym przemyśleniu postanowiłem skorzystać z darmowych i łatwo dostępnych planów i wreszcie coś poskrobać.
Będzie to mój pierwszy drewniany model pływający, wcześniej poświęcałem moją uwagę modułom kolejowym, pojazdami RC i trochę modeli kartonowych.
Awatar użytkownika
icemen82
Posty: 30
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: icemen82 »

Witamy na Forum

Skoro "przeszperałeś" forum to powinieneś natrafić na wzmiankę o tym, że jeśli model docelowo ma być modelem pływającym to do jego budowy nie jest wskazane użycie drewna (chodzi o kadłub i jego poszycie).

Proponuje do budowy użyć PCV(tańsze od sklejki i łatwiejsze w obróbce) oraz polistyrenu (kto raz użył innego materiału do rak nie weźmie no chyba ze musi :P).
Woda i drewno (nawet nie wiem jak dobrze zabezpieczone ) się nie lubią.

Napisz coś więcej o swoim wyborze pierwszego modelu ,co to za model , jaka skala i może jakieś fotki ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam

Post autor: stefan »

icemen82 pisze:Witamy na Forum

Skoro "przeszperałeś" forum to powinieneś natrafić na wzmiankę o tym, że jeśli model docelowo ma być modelem pływającym to do jego budowy nie jest wskazane użycie drewna (chodzi o kadłub i jego poszycie).

Proponuje do budowy użyć PCV(tańsze od sklejki i łatwiejsze w obróbce) oraz polistyrenu (kto raz użył innego materiału do rak nie weźmie no chyba ze musi :P).
Woda i drewno (nawet nie wiem jak dobrze zabezpieczone ) się nie lubią.

Napisz coś więcej o swoim wyborze pierwszego modelu ,co to za model , jaka skala i może jakieś fotki ?

Pozdrawiam


Hmmm...kolego, a to co piszesz, to z własnego doświadczenia wiesz? bo jakoś nie widziałem niczego co sam zrobiłeś, czy tylko gdzieś słyszałeś? a może pobierałeś nauki u miszcza Hadżiego?

Jest na kodze kilka relacji z budowy modeli pływających, wykonanych z drewna, podobnie jak z PCV, wystarczy poczytać i zdecydować z jakiego materiału robić.
Awatar użytkownika
Motyl
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2011, 20:40

Re: Witam

Post autor: Motyl »

Przepraszam źle się wyraziłem, będzie to model statyczny obiektu pływającego. Mam nadzieje że nigdy nie zobaczy prawdziwiej wody ;) Wybór padł na Barkas z HMY ROYAL CAROLINE.
Awatar użytkownika
icemen82
Posty: 30
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: icemen82 »

O owych tworzywach wiem co nieco z własnego zawodowego doświadczenia,kilka lat miałem styczność z wszelkiej maści tworzywami sztucznymi począwszy od specjalistycznych folii do zadruku rożnymi technologiami poligraficznymi (grubości od 15 mikronów ),poprzez płyty termoformowalne i laminowane,a skończywszy na płytach poliwęglanowych dla budownictwa.
Oczywiście nie omieszkałem sam zapoznać się z materia (polistyren),co utwierdziło mnie w słuszności stosowania tego materiału w modelarstwie i dołączenia do grona "wiernych".
Jeżeli zaś chodzi o jak to Pan napisał "miszcza" Hadżiego,to nauk u tego Pana nie pobierałem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam

Post autor: stefan »

Hmmm...
Bardziej miałem na myśl, czy Pan szanowny robił model, modele z powyższych materiałów, jeśli tak, chętnie pooglądam.
ODPOWIEDZ