Witam wszystich gorąco.

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz 1976
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2011, 14:00

Witam wszystich gorąco.

Post autor: Tomasz 1976 »

Nazywam się Sosnowski Tomasz i w tym roku skończę 35 lat, mieszkam z żoną i córką w Sochaczewie.
Modelarstwem interesuje się od czasów szkolnych. W tym czasie skleiłem tylko trzy modele z Małego Modelarza po części z braku czasu a po drugie nie było wśród moich znajomych modelarzy od których można by się czegoś nuczyć i podpatrzeć. Teraz jest internet i oczywiście Koga a na niej wielu znakomitych modelarzy od których można sie uczyć, dopytywać, obserwować ich relacje z budowy modeli. Modele które ukończyłem to modele kartonowe z MM, pierwszym był myśliwiec Mitsubishi A6M2 "Zero", druga była Koga Elbląska z 1350 roku a trzeci Holk Gdański z 1400 roku, oczywiście zdaje sobie sprawę, że modele te nie są sklejone na piątkę ale zostały ukończone i jestem z nich zadowolony.
Teraz chcę wypróbować nowy materiał, którym jest dla mnie fornir a który można z powodzeniem wykorzystywać w modelarstwie a to już wiem z tego portalu, oczywiście w przyszłości marzy mi się zbudowanie modelu w całości z drewna ale to jeszcze nie teraz. W najbliższym czasie planuję zacząć budowę dżonki chińskiej według planów ściągniętych z kogi, będzie to moja pierwsza próba z fornirem.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Tomasz S.
w porcie; Dżonka, Koga Elbląska 1:75,
w stoczni;
w planach; Santa Maria
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam wszystich gorąco.

Post autor: Kazek »

Witam nowego modelarza w naszym gronie . Oczywiście początki z MM miał chyba każdy z nas i to są dobre podstawy by zacząć teraz zabawę z drewnem. Życzę wytrwałości i czakam na pierwsza relację.
Pozdrawiam Kazik :)
Matix
Posty: 63
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:55

Re: Witam wszystich gorąco.

Post autor: Matix »

Witaj!

To chyba łączy nas dużo wspólnego z tym modelarstwem :)
Tak samo zaczynałem od MM, ukończyłem kilka modeli a teraz chcę rozpocząć przygodę z modelami drewnianymi.

Życzę powodzenia no i czekam na relację.
Pozdrawiam.
Moje plany modelarskie i inne:
[URL=http://chomikuj.pl/mateusz.koga?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/mateusz.koga.gif[/IMG][/URL]
Moje GG: 33397910
W stoczni:
Dżonka Chińska -> viewtopic.php?p=45399#p45399
Wodowane:
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Witam wszystich gorąco.

Post autor: RomekS »

Tomasz 1976 pisze:Teraz chcę wypróbować nowy materiał, którym jest dla mnie fornir a który można z powodzeniem wykorzystywać w modelarstwie a to już wiem z tego portalu, oczywiście w przyszłości marzy mi się zbudowanie modelu w całości z drewna ale to jeszcze nie teraz. W najbliższym czasie planuję zacząć budowę dżonki chińskiej według planów ściągniętych z kogi, będzie to moja pierwsza próba z fornirem.
Pozdrawiam.

Witaj Tomek.
Fajnie podchodzisz do swojego hobby.
Najpierw "dżonkowy trening".
Jak by coś to służę pomocą.
Awatar użytkownika
safari28
Posty: 189
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: Witam wszystich gorąco.

Post autor: safari28 »

Tomek witaj, czytając twój pierwszy post zauważyłem że łączy nas podobna historia. Nie tak dawno i ja się w to wciągnąłem, prawdę mówiąc nie mogę przestać. Oczywiście życzę ci wspaniałej zabawy i pięknych modeli
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Witam wszystich gorąco.

Post autor: Andrzej1 »

Witaj Tomaszu

Do Sochaczewa mam sentyment taki, że mieszka tam cała rodzina mojej mamy.
Spędzałem tam wiele wakacji w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku.
Buduj modele. Będę kibicował.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Tomasz 1976
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2011, 14:00

Re: Witam wszystich gorąco.

Post autor: Tomasz 1976 »

Dziękuje wszystkim, którzy mnie przywitali bardzo miło na tym portalu. Dziękuję za życzenia wytrwałości, napewno będzie potrzebna a pięknych modeli życzmy sobie wszyscy.
Dziękuję za szczere chęci pomocy przy moich pierwszych próbach z fornirem, zapewne skorzystam gdyż wkrótce zamierzam zacząć budowę dżonki chińskiej, może nawet odważe się na pokazanie relacji z budowy.
Pozdrawiam Tomasz.
Pozdrawiam Tomasz S.
w porcie; Dżonka, Koga Elbląska 1:75,
w stoczni;
w planach; Santa Maria
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam wszystich gorąco.

Post autor: Killim »

Tomasz napisał:
wkrótce zamierzam zacząć budowę dżonki chińskiej, może nawet odważe się na pokazanie relacji z budowy.
Pozdrawiam Tomasz.[/quote]


Witam, wszyscy czekamy na tą relacje, nie ma się co bać nawet jeśli nie będzie wychodzić, koledzy ofiarowali swoją pomoc po to by na bieżąco jej udzielać, wtedy jest jeszcze możliwość jakiejś korekty. Życzę wytrwałości i będę kibicował.
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
ODPOWIEDZ