Przywitam się i ja :)

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Yautay
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Przywitam się i ja :)

Post autor: Yautay »

Witam.

Mam na imię Michał, na forum zaglądam od ok. dwóch lat. W końcu postanowiłem zaistnieć :)
Od wczesnej podstawówki interesuję mnie modelarstwo redukcyjne, kartonowe.
W moim dorobku pojawiały się modele samolotów, czołgów, czasami statków - nigdy natomiast żaglowców. Ostatnio "dojrzałem" na tyle aby to zmienić.

Pozdrawiam Serdecznie forumowiczów.
Michał Pielaszkiewicz
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

O:Przywitam się i ja :)

Post autor: mati »

Witaj na forum :)
No to jak dojrzałeś to pochwal się co planujesz zbudować a najlepiej zaczynaj relację... ;)
The world is yours...
Yautay
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przywitam się i ja :)

Post autor: Yautay »

Dwa lata wstecz budowałem Cutty Sark z wydawnictwa Mały Modelarz.
Niestety ugrzązłem na takielunku - rysunków z wycinanki nie rozumiem i uważam że są okrutnie uproszczone. Np. reje są przyklejone do masztów - nie podwieszane... Po prostu straciłem zapał, a nie posiadam ani wiedzy ani umiejętności aby dokończyć ją w stopniu chociaż zadowalającym...

tutaj pozwalam sobie wkleić troszkę zdjęć z budowy "koszulki"[url]
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=164601&t=164601&filtr=0&page=1[/url]

Pozdrawiam!
Michał
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

O:Przywitam się i ja :)

Post autor: mati »

No to na forum znajdziesz wielu specjalistów od takielunku, którzy pomogą ci skończyć model.
Więc do dzieła ;)
The world is yours...
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przywitam się i ja :)

Post autor: Jarek »

Witaj Michał.
Obejrzałem Twoje zdjęcia i stwierdzam, że fajnie Ci to idzie. Szkoda by było abyś nie dokończył dzieła.
Rada:
Poszukaj Planów Modelarskich "Cutty Sarka" np. na Allegro. One napewno pomogą Ci w takielunku. Po za tym nie musisz tak bardzo przykładać sie do detali. Ten model jest niewielkich rozmiarów to i uprościc możesz co nie co.
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przywitam się i ja :)

Post autor: Karrex »

Witaj na pokładzie Kogi.
Widzę, że masz potencjał mikromodelarski ;),
Obrazek
ale tego "potwora" ;), trzymaj z daleka od modelu :)
Obrazek
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
McDarek
Posty: 30
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Przywitam się i ja :)

Post autor: McDarek »

Witam
Taki KRAKEN może zatopić nie jeden okręt :laugh:
ODPOWIEDZ