Witam w KODZE

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Witam w KODZE

Post autor: kazekkp »

Witam, zarejestrowałem się dzisiaj, choć od dawna śledzę relacje na KOdze i wreszcie się skusiłem. Jestem emerytowanym strażakiem PSP i właśnie zaczynam przypominać sobie tajniki modelarstwa. W szkolnych latach kleiłem różności z MM. Pierwszym drewnianym modelem był NEF wg. pieczęci miasta Dover (z książki WM "Budowa modeli dawnych okrętów - 1970 r.). Niestety dokumentacja jak i sam model zawieruszyły się podczas licznych przeprowadzek. Jeżeli znajdę jedyne cz-b zdjęcie modelu to wstawie również. W chwili obecnej składam ST z De Agostini w prenumeracie. W przerwach pomiędzy dostawami części znalazłem na KODZE Karla i Marysię i postanowiłem go zbudować. Wychodzi na to, że zajmuję się trzema okrętamio jednocześnie, bo trzeci stoi tuż za ścianą i jest przygotowywany do tegorocznego sezonu. Poniżej fotki tych trzech okrętów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/003-pawez_od_wewnštrz.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam w KODZE

Post autor: Adam70 »

Kazimierzu witaj na pokładzie. :)
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Witam w KODZE

Post autor: RomekS »

Witam.
Widzę śliczne okręciki i to w różnych skalach.
Fajny jest ten w skali 1:1,
choć i te małe są milusie.
:)
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam w KODZE

Post autor: ataman »

Witaj na pokładzie Kazek!!
Czy dobrze poznaje? czy to jest "Miś" konstrukcji Plucińskiego?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam w KODZE

Post autor: kazekkp »

Witam wszystkich jeszcze raz. Ataman zgadza się jest to MIŚ konstrukcji Jana Milewskiego wg książki Budowa popularnego jachtu żaglowego typu MIŚ (WM - 1970 r.) zbudowany częściowo w garażu w śródmieściu Szczecina, a następnie dokończony w Trzebieszewie i od 3 lat pływa po Zatoce Kamieńskiej i okolicach. Zbudowany w wersji morskiej ze stałym balastem.
Pzdr kazekkp
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam w KODZE

Post autor: stefan »

O rajuśku! to my tu mamy do czynienia z prawdziwnym szkutnikiem:woohoo: tym bardziej miło powitać:)
A "Miś"..."oczko puściło temu misiu..." Fajna łódka, sam kiedyś nosiłem się z zamiarem jego zbudowania. Na szczęście miałem dość rozumu i dałem sobie przetłumaczyć, że lepiej robić modele bo w razie czego mniejsze straty materiałowe:)
ODPOWIEDZ