Dzień dobry

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Dzień dobry

Post autor: wurcelstock »

Hmmm.... Nie wiem od czego zacząć... Może od początku?
Nazywam sie Tomek
Dawno temu zajmowałem się modelarstwem wszelakim, ale potem dorosłem i wszystko (prawie) zapomniałem... Teraz dziecinnieję na stare lata (tak twierdzi moja żona) i "zachorowałem" na budowę modelu żaglowca. Wybór padł na "Azowa" Carskiej Floty. Mam plany, troche szkiców i obrazków, ale jest to wciaż za mało.
Niedawno odkryłem na Forum Kogi link do rosyjskiej strony z ksiażkami o carskich liniowcach i fregatach i... nie zrobiłem tam sobie bookmark'a, a nie ściągnąłem wszystkiego. Nie pamiętam też który z Szanownych Panów Kogowiczów zamieścił ten link. W związku z tym bardzo proszę o pomoc.
Jeśli ktoś z Panów mógłby też podzielić sie ze mną wiedzą na temat "Azowa" bardzo był bym zobowiązany

A teraz uprzedzając reakcję :)
Buduję dżonkę!
Zdjecia zamieszczę wkrótce.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Dzień dobry

Post autor: wurcelstock »

Witam;

Zastanawiam się czemu nikt mi nie odpowiedział? Ba! nie napisał "pocałuj psa w nos" nawet...
Są cztery mozliwości. Przedstawię je w kolejności prawdopodobieństwa:

1. Poczuliście się Państwo urazeni zbyt obcesowym powitaniem i moim nieróbstwem - "można poszukać w sieci, etc..., a on chce na tacy..."
2. Szanowni Państwo pomysleliście, że jestem idiota - mozna sprawdzić historie w przeglądarce.
3. Czekacie na efekty mojej pracy przy dżonce i jak je pokażę, ewentualnie wtedy się odezwiecie
4. Brakuje Szanownym Panom i Paniom wiedzy.

Ad 1. Przejzałem cały internet i wiekszość dostępnych mi materiałow. Naprawdę niewiele jest informacji co do szczegółowej (w miare) budowy Azowa. Musze się posilkowc opisami innych jednostek pływających w tym samym czasie. Ale nadal za malo wiem, żeby rozpoczac budowę.
Ad 2. Grzebałem w internecie w pracy. Tego robic nam nie wolno, więc moja przeglądarka zaciera po sobie wszystkie ślady po wyjściu z programu. Stad problem w dotarciu do cennego (jak dla mnie źródła)
Ad 3. Buduje dżonkę, poniewaz radziliście tak innemu poczatkujacemu. To istotnie doskonała rada. Wiele sobie przypomniałem, a jeszcze wiecej nauczyłem śledząc Wasze relacje. Nie zamieszczam poszczególnych etapow budowy na bieżąco, bo nie ma to chyba większego sensu. Pokażę wszystko jak skończę i naucze sie zamieszczać fotografie.
Ad 4. To najmniej prawdopodobna możliwość.

Przeto proszę niech ktoś sie zlituje. Niestety nie zapamiętałem tytułu owej ksiażki, ale był to rodzaj atlasu rysunków fregaty. Ksiażka po rosyjsku, stara, chyba XiX wieczna.
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:Dzień dobry

Post autor: JurekBin »

Tomek,

nie wiem co mam Ci odpowiedzieć. Zacząłeś fajnie, ale ten Twój post jakiś dziwny jest.
Czytam któryś raz i nie wiem, czy sobie jaja robisz, czy na poważnie piszesz.

3 dni od Twojego zapytania mijają... może jeszcze się nie trafił nikt, kto coś wie na ten temat.
Ja dopiero po 2 tygodniach czytam teraz posty. Cierpliwości trochę :)
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dzień dobry

Post autor: Irek350 »

Witam na forum.
Może tu:
www.navarin.ru
Ale tam bardziej WWI.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dzień dobry

Post autor: RomekS »

Cześć Tomek :)
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Dzień dobry

Post autor: wurcelstock »

Dzieńdobry ponownie;

Dzieki za linka, ale niestety to nie tutaj... Pozostaje mi tylko żmudne przegladanie postów :(

A tak przy okazji:
Na planach Azowa, którymi dysponuję, na górnym pokładzie rozmieszczone są caronady.
Rosjanie w tym okresie dysponowali tzw. jednorogami. Były one dośc powszechnie stosowane w altylerii (np. w altylerii Królestwa Polskiego). Z tego co mi wiadomo jednorogi były lepsze od caronad...
I tu pytanie:
Czy to błąd w planach, czy istotnie Carska Flota była na tyle "europejska", żeby stosować angielskie caronady zamiast rodzimych (i lepszych) jednorogów?

Szanowanko
Tomek
ODPOWIEDZ