Hej wszystkim

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gryf830
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Hej wszystkim

Post autor: Gryf830 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jestem młodym adeptem sztuki szkutniczej, pochodzę z Poznaniai mam 24 lata. kiedyś kleiłem plastikowe modele ale jakos nie wkręciłem się. od dawna kręciło mnie morze i po wielu wieczorach przemyśleń ;) podjąłem decyzje o szkutnictwie.

Nie ukrywam że liczę na pomoc w kwestjach technicznych bo z tego co czytałem na forum to naprawde macie czym sie popisać i wiem że przy ogromie pracy wam dorównam :P

Pozdrawiam gorąco wszystkich.
Piotruś
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Hej wszystkim

Post autor: stefan »

Gryf830 napisał

Nie ukrywam że liczę na pomoc w kwestiach technicznych bo z tego co czytałem na forum to naprawdę macie czym sie popisać i wiem że przy ogromie pracy wam dorównam


Witaj:)

Na pomoc możesz liczyć, zawsze ktoś Ci odpowie ( na normalne pytania;) ):) tylko zdradź co to za model masz zamiar budować.
Awatar użytkownika
Gryf830
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Hej wszystkim

Post autor: Gryf830 »

Przymierzam sie do HAVETS VINTHUND'a tego z allegro co już irek roztrząsał czy warto?

Przede wszystkim cena jest oki bo na pierwszy model nie kupie WAZY czy BOUNTY. Takie to będą na pewno ale jak już będę mial warsztat umiejętności bogatszy :)

Tak więc model jeszcze w drodze ale licze że do dorwę bo narazie stanęło na 91zł.
Czytałem twoje tematy, posty i mniemam że jesteś chyba jednym z bardzo doswiadczonych maniaków "żagli" i cieszę się że ktoś zauważył moje pojawienie sie :) masz jakieś rady na początek jak tylko model już będzie? nie mam pojęcia jak sie zabrać za początek ale mniemam że wszystko zaczyna się na owręgowaniu i położeniu stępki...

jaki był twój pierwszy model drewniany? napewno sie pamięta taki na długo... na początku troche mnie zbił z tropu rozmiar VINTHUND'a ale lubie wyzwania...

Pozdrawaim.
Piotruś
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Hej wszystkim

Post autor: stefan »

Gryf830 napisał

Czytałem twoje tematy, posty i mniemam że jesteś chyba jednym z bardzo doswiadczonych maniaków "żagli" i cieszę się że ktoś zauważył moje pojawienie sie masz jakieś rady na początek jak tylko model już będzie? nie mam pojęcia jak sie zabrać za początek ale mniemam że wszystko zaczyna się na owręgowaniu i położeniu stępki...


Czy jestem doswiadczony??? no nie wiem...a tak swoją drogą to ciekawe ile trzeba modeli zbudować żeby być doświadczonym?...
Hiacynt to mój czwarty drewniany model, na pewno najlepszy ze wszystkich, a i tak wiele w nim błedów:).

Model najlepiej rozpocząć od wykonania stoczni, poczytaj sobie na forum, jest o tym sporo. Kiedy już będziesz miał zestaw, załozysz wątek, to wtedy dojdziemy do tego jak zacząc.
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Hej wszystkim

Post autor: maciejza »

Gryf830 napisał:
cieszę się że ktoś zauważył moje pojawienie sie :)


Witaj, daj czas zeby kompa odpalic ;)
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Hej wszystkim

Post autor: oksal »

Serdecznie witam 816 załoganta:) No to jesteśmy już pełną obsadą liniowca pierwszej rangi. Miłego rejsu
ODPOWIEDZ