Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

Witam

Post autor: smok »

Witam,Jestem Grzegorz Wawrzyniak w tym miesiacu konce 44 lata. Modelami zajmuje się od 35 lat.
Rozpoczynałem od modeli plastikowych,zeby je kupic musiałem udac się doPoznania lub Wrocławia.Modele które sklejałem, nigdy nie stały w pokoju,zawsze je podorowałem komus z rodziny.
6lat temu zmieniłem zainteresowania na klepanie zbroji ,Sumie wykonałem 8 hełmów i 1 zbroje według palnów.Pozatym jestem numizmatykiem( tylko Polskie)
Smok.......jestem nałogowym pala. Na strone trafiłem z lenistwa.trzeba cos robic.Otwarłem strone
i postanowiłem ze go zrobie. Foto z prac będe przekazywał na bieządzco. Pozd,smok
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: stefan »

Witaj Grzegorzu
Ciekawe zainteresowania, szczególnie te hełmy i zbroja, kiedyS musimy o tym pogadać, najlepiej przy miodzie?;). Ja mam w planie zrobic kaptur kołczy...kiedyś tam...:)
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: Budrys »

smok napisał:
Witam,Jestem Grzegorz Wawrzyniak w tym miesiacu konce 44 lata. Modelami zajmuje się od 35 lat.
Rozpoczynałem od modeli plastikowych,zeby je kupic musiałem udac się doPoznania lub Wrocławia.Modele które sklejałem, nigdy nie stały w pokoju,zawsze je podorowałem komus z rodziny.
6lat temu zmieniłem zainteresowania na klepanie zbroji ,Sumie wykonałem 8 hełmów i 1 zbroje według palnów.Pozatym jestem numizmatykiem( tylko Polskie)
Smok.......jestem nałogowym pala. Na strone trafiłem z lenistwa.trzeba cos robic.Otwarłem strone
i postanowiłem ze go zrobie. Foto z prac będe przekazywał na bieządzco. Pozd,smok


Witaj smoku!
Na przygodę z modelarstwem stricte szkutniczym nigdy nie jest za późno. Może nawet nabiera się spokojnego podejścia i zdolności skupienia się na szczegółach "wystrzelawszy" młodzieńczą skłonność do gonienia byle dalej.
Chętnie obejżelibyśmy wyklepane zbroje.:laugh: Często różne techniki przydają się przy wykonywaniu osprzętu lub wyposażenia modelu dawnego żaglowca!
A propos spokoju i dokładności - w pisaniu: na dole strony wiadomości jest klawisz "Podgląd" - można skontrolować pisownię po napisaniu. Jeśli mimo to po wgraniu znajdzie się błąd jest jeszcze klawisz "edytuj" i powrót do wiadomości.
A teraz może przeczytaj swój tekst.:P
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Witam

Post autor: smok »

Witam. Oto kilka hełmów wykonanych przez SMOKA.
Pozostałe foto niebawem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:Witam

Post autor: JurekBin »

:woohoo: :woohoo:
Fajne, opowiedź coś o technikach związanych z ich budową.

Bardzo przyjemne hobby również!
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: stefan »

He he! fajne kaszkiety:whistle: . To hełmy garnkowe, a robiłeś może szyszak?
No i ta kolczuga...piękna:)
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Witam

Post autor: smok »

Jest to hełm garnczkowy.XIV-XV wiek,wykonany z blachy gr.2-2,5 mm,łącony nitami stalowymiCałosc składa z 5 elementów.Wykonana techniką terazniejszą.
Na wykonanie jednego takiego hełmu ,trzeba poswięcic co najmiej 20 godzin.
Pracuje nad szablonem nowego hełmu,foto wykonałem na zamku
Obrazek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: stefan »

Cudo! aż sie pośliniłem;)
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: vegelus »

Kiedyś miałem zapędy wstąpienia do bractwa i nawet zacząłem rozglądać się za drutami do dziergania kolczugi.
Kilka ciekawych linków:
http://www.geocities.com/Athens/Olympus/3505/page2.html
http://members.tripod.com/~mailmaker/index.html

Gdzieś miałem także linka do pdf (ponad 100MB) opisującego dokładnie jak zrobić pełną zbroję płytową ale teraz nie mogę go znaleźć.
ODPOWIEDZ