powitanie

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:powitanie

Post autor: ryszardw »

Cześć Pomóż mi z tymi postami ale tak jak krowie na rowie Wysłałem ponownie Namęczyłem się i nie widzę na forum Komputer mam od niedawna i byc może coś knocę Jeżeli ten nie dojdzie to pasuję Pozdrawiam R
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:powitanie

Post autor: ryszardw »

Witajcie Chciałbym zaprezentować budowę swojego modelu Skala 1:50 Trochę duży Przestrzeń między żebrami wypełniam listwami z miękkiego i lekkiego drewna Daję mi to dużą sztywność i dowolność w wycinaniu otworów w dowolnym miejscu Listwy wystają ponad żebra i daje mi to możliwość korekty błędów kształtu a wiem z doświadczenia że nigdy nie wykona się tego idealnie Oczywiście potem obrabiam je do wymiaru .Trochę dodatkowej roboty ale opłaca się .Poniżej zdjęcie Wybaczcie mi ten strój ale przy okazji jakiegoś swięta skorzystałem z brata aparatu .Co myślicie o tej metodzie bo na naszym forum nikt tak nie robił.Dalsze zdjecia potem pozdrawiam R
Obrazek
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:powitanie

Post autor: JurekBin »

hehe B)
dobrze, że przeprosiłeś za strój... bo już się przestraszyłem. Jak ja bym tak musiał do warsztatu to nie wiem co by było. W pracy już wystarczy krawatów.

Fajna... ale jakaś duża jak na 1:50.
Co to za model?

Ja Wodnika podobnie wypychałem balsą pomiędzy wręgami przed poszywaniem.
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:powitanie

Post autor: kagra »

Witaj Ryszardzie!
Piękny kadłub.Ja podobnie jak Jurek ale zamiast balsy zastosowałem wycięte z miękkiego MDF(Panele sufitowe)beleczkiTeż zdały egzamin.Jaka nazwa tego olbrzyma?Pozdrawiam:)
Obrazek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:powitanie

Post autor: ryszardw »

Model zamierzam poszywać listwami olchowymi Doskonale się obrabiają i barwią Moim zdaniem to najlepszy materiał do tych celów Oczywiście wysezonowany Sąsiad wyrzucał starą szafę Półki i boki z olchy Kiedy ją zabierałem rżałem z uciechy a sąsiad jakoś dziwnie na mnie patrzył Starczy na kilka modeli Będzie dużo precyzyjnego cięcia .Wcześniej zrobiłem sobie pilarkę i wyrzynarkę na bazie wiertarki Celmy Sprawują się doskonale Listwy tnę na gr 0,5mm a na wyrzynarce do 2cm Średnica piły 90mm i szukam widiowej bo po pile zostają jednak ślady i trzeba szlifować Pokażę sprzęt może komuś się przyda Chociaż teraz jak się ma parę groszy to można kupić wszystko Pozdrawiam R

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:powitanie

Post autor: JurekBin »

Rysiu,
Narzędzia prima sort, jak to w jakimś filmie było.
Czasami takie domowe przystawki służą wspaniale przez lata!

Ale dalej nie napisałeś co za model budujesz :)
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:powitanie

Post autor: oksal »

no a kadłub to jakiej jednostki?
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:powitanie

Post autor: ryszardw »

Cześć Z tym MDF to mnie zaskoczyłeś Jak to się obrabia i jak się klei listwy Czy nie jest to cięzkie Jak ze szlifowaniem.U mnie prace w toku Otwory pod ambrazury wycięte Klejenie zaczynam od głównej belki a potem w górę i w dół Poszycie z olchy Świetna tylko trzeba uważać żeby nie stuknąć lub zadrapać bo pozostaje trwały ślad Paznokcie mam obcięte do skóry No i żadnych pomyłek szpachli i innych wstawek Rzeczywiście zapomniałem napisać jaki to okręt Spróbujcie zgadnąc Teraz to nie widać Kawał beczki ale z czasem .Pozdrawiam R
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:powitanie

Post autor: kagra »

Witam!
Z tym MDF to było tak że zostały mi kawałki po panelach sufitowych.Postanowiłem je wykorzystać do wypełnienia pomiędzy wręgi.Pociąłem je na beleczki i powklejałem Pattexem z lekkim naddatkiem na szlifowanie.Szlifowały się b. dobrze we wszyskich kierunkach.Oczywiście kadłub jest nieco cięższy niż z jakimś drewnem ale to nie ma większego znaczenia.Prawdziwe kadłuby też miały znaczny balast w postaci kamieni.Listwy do tego przyklejały się super i nie było problemu ze szpilkowaniem.:)
Nie zgadłem co to za okręt ale sądząc po ilości dział niezły krążownik:laugh: Pozdrawiam.Kazimierz
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:powitanie

Post autor: jerry_bee »

ja też witam i proponuję założenie oficjalnej relacji z budowy. bo chyba długo nie chcesz nas trzymać w niepewności i w końcu powiesz co to za jednostka ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ