Witam wszystkich

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
sprite
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Witam wszystkich

Post autor: sprite »

Witam wszystkich serdecznie jestem nowy w tej dziedzinie i nie mam praktycznie żadnego doświadczenia nie wykonywałem jeszcze żadnych żaglowców z drewna do tej pory bawiłem sie kartonowymi modelami no ale cóż czas dorosnąć :) . W najbliższych dniach zaczynam budowę HMS Bounty, na to forum natrafiłem przypadkiem szperając w necie i poszukując informacji na temat mojego projektu. Myślę że znajdę tutaj wiele pomocnych rad. Jeżeli ktoś dysponuje jakimiś materiałami, planami lub radami które były by pomocne w budowie proszę o kontakt będę niezmiernie wdzięczny.
zimon
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Witam wszystkich

Post autor: zimon »

Witaj na pokładzie, B) może na początek spróbujesz coś prostszego np. Dżonkę, relacje znajdziesz na stronce, kilku kolegów zbudowało i bardzo sobie to chwalili, a co to HMS Bounty relacje np: http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,10450/catid,524/
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,13644/catid,524/
na pewno znajdziesz tu wiele interesujących informacji i porad. Jest tu naprawdę fajna atmosfera, na pewno sie zadomowisz :lol:
Życzę wytrwałości z czekam na relacje z prac nad modelami :)
pozdrawiam
"Ogłada przychodzi z miast, mądrość z pustyni"
zimoni@wp.pl
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Witam wszystkich

Post autor: Adam70 »

Witaj na pokładzie B). Miło że do nas dołączyłeś. Zobacz relacje z budowy kolegów. Zacznij swoje dzieło i jeśli będziesz miał jakies pytania napewno nie zostaniesz bez pomocy.
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Witam wszystkich

Post autor: inicjator »

Hej,
Posiadam wiele planow i opracowan tej jednostki. Chcesz kleic Bounty z zestawu czy z planow?

Pozdrawiam
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
sprite
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Witam wszystkich

Post autor: sprite »

Jak najbardziej z planów będę bardzo wdzięczny za pomoc, jeśli możesz prześlij mi te materiały na maila sebautm@gmail.com

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Witam wszystkich

Post autor: inicjator »

Jest tego kolo 100 MB, raczej ciezko wyslac to mailem.
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
sprite
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Witam wszystkich

Post autor: sprite »

a mógł byś to upnąć dla mnie na jakiś server typu np. http://rapidshare.com/ ewentualnie przesłać tylko najważniejsze i najbardziej przydatne rzeczy ?
Dziadek
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Witam wszystkich

Post autor: Dziadek »

Oszołomiony jeste kiedy czytam z przerażeniem starą spiewkę dajcie a ja zrobie. Młody zapewne człek dośc obcesowo bez żenady napisał: "to mi przyślij na skrzynke itp". I co gorsze nie spotkało się to z żadnym sprzeciwem. Szanuję cudzą pracę, wiedzę, sam chętnie pomogę czy wręcz nauczę kogoś czegoś. Ale to ja zdecyduję w jakim zakresie i przepraszam za zwrot "za ile". Nie chodzi tu o pieniądze, chociaż w wielu wypadkach nie są bez znaczenia. Wielu z pośród Was latami dochodziło do jakiegoś poziomu wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej. latami gromadziło sie róznymi sposobami dokumentację, zdjęcia, opisy itp itd. I raptem - daj. Nieskładnie tak oddać komuś dorobek i wiedzę. Szczególnie komuś kogo sie nie zna. To jest jedna strona medalu. Druga - to czy ten człowiek nie uważa że zostało zebranie planów, zdjęc i podobnych rzeczy okupione jakimiś kosztami - nie tylko finansowymi?
takie postawy spotyka się co i rusz. I w pracowni która jeszcze nawiedzam też takie orły się trafiają. wszystko z pozycji daj. Czy to taki znak czasu? Czy naprawdę nie uznaje sie żadnych wartości? Wietrzny Bosman
Wietrzny Bosman
sprite
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Witam wszystkich

Post autor: sprite »

Młody zapewne człek dość obcesowo bez żenady napisał: "to mi przyślij na skrzynkę itp".

już nie taki młody i użyłem sformułowań proszę, mógłbyś ? i jeśli możesz? a nie tak jak Ty to napisałeś "daj" ja też szanuje czyjąś prace i trud w nią włożony nie oczekuje od nikogo żeby udostępniał mi coś za co zapłacił grubą kasę, pytanie odnosiło sie raczej do materiałów które można znaleźć w necie za free. Czy nie uważasz ze takie fora jak to są po to aby dzielić sie swoją wiedzą i propagować to hobby a nie tylko żeby doświadczeni już szkutnicy wymieniali sie fotkami swoich arcydzieł ?
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Witam wszystkich

Post autor: Budrys »

sprite napisał:
Witam wszystkich serdecznie jestem nowy w tej dziedzinie i nie mam praktycznie żadnego doświadczenia nie wykonywałem jeszcze żadnych żaglowców z drewna do tej pory bawiłem sie kartonowymi modelami no ale cóż czas dorosnąć :) . W najbliższych dniach zaczynam budowę HMS Bounty, na to forum natrafiłem przypadkiem szperając w necie i poszukując informacji na temat mojego projektu. Myślę że znajdę tutaj wiele pomocnych rad. Jeżeli ktoś dysponuje jakimiś materiałami, planami lub radami które były by pomocne w budowie proszę o kontakt będę niezmiernie wdzięczny.

:ohmy:
Witam. Jeśli dorastać to rozsądnie. Uporządkujmy trochę. Jeśli zaczynasz budowę Bounty to czym dysponujesz!? Trudno proponować w ciemno i "in gremio" >>materiały, plany i rady<< mając nadzieję, że będą pomocne (i mile widziane!) Na naszej Kodze jest sporo materiałów nt konstrukcji samych jednostek pływających jak i modeli, technik wykonywania jak i używanych materiałów i narzędzi. A więc jest sporo możliwości znalezienia przydatnych materiałów informacyjnych i poglądowych w kwestjach: "co i jak". Jeśli rozpoczynasz budowę modelu bez planów i ich znajomości to będzie to raczej trudne!
A więc "ab ovo" - przybliż nam trochę temat, tak żebyśmy mieli chociaż szansę doradzać i pomagać!
Na marginesie: HMAV Bounty - HMS "należy" się tylko jednostkom wojennym, jak polskie ORP .:evil:
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ODPOWIEDZ