Foto-relacja z budowy "Nina"

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Luiz
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Foto-relacja z budowy "Nina"

Post autor: Luiz »

Witam wszystkich modelarzy! Od dłuższego czasu zaglądam na tą stronę i postanowiłem wykonać mój pierwszy model z drewna. W ostatnim czasie sklejałem modele kartonowe.
Na mój pierwszy "statek" wybrałem Nine. Nie ma skomplikowanego olinowania poprostu jest w miarę przystępna :) Poszycie wykonam z forniru po uprzednim piankowaniu i szpachlowaniu. Podobnie jak Wodnik Romeksa.
Przy budowie korzystam z planów znalezionych w internecie przez mojego wujka (wykonał ten model z tych właśnie planów). Narazie wykonałem szkielet z 2 mm tektury oraz wzmocniłem wręgi dodatkowymi paskami:

Obrazek

Obrazek

Niestety w poniedziałek wyjeżdżam na miesiąc za granicę więc następne poczynania dopiero w połowie sierpnia

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Foto-relacja z budowy

Post autor: jerry_bee »

czołem Luiz,
myślę, że Nina to dobry wybór, zresztą chyba ilość olinowania to nie jest kryterium trudności, to raczej miara cierpliwości. zawsze możesz liczyć na forumowiczów, więc śmiało pytaj, pokazuj postępy z prac.
A Ty, Stefan, pociesz się, że nie jesteś sam! na dowód wrzucam mini-relację z walki z holkiem. ktoś musi sklejać, żeby obijać mógł się ktoś (to chyba z szekspira). ale na nas też przyjdzie pora! :laugh:
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:Foto-relacja z budowy

Post autor: radek »

Witaj !!!
Ja też chętnie bedę śledizć poczynania z Niną. To fajny statek, Kolubmb dużo bardziej cenił karawele takie jak Nina od karak takich jak Santa Maria, które były zbyt pękate na podboje morskie. To, że Cię nie bedzie przez miesiąc - cóż to znaczy w modelarskim świecie ;) Witam Cię Luiz :)

P.S. Stefan - dzięki za przejęcie honorów - jak widzisz ja też czuwam. Powiem Wam tylko tyle, że Stefan jest pierwszym użytkownikiem tego kameralnego forum, więc jest jego gospodarzem. Nietlko zresztą on. Bawcie się dobrze.
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ