Marysieńka-1 :48-

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hrabia Val Go Decho
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:15

Marysieńka-1 :48-

Post autor: Hrabia Val Go Decho »

Witam Was.! Ponieważ budowa słynnej Dżonki jest dla mnie zbyt skomplikowana postanowiłem wsiąść na warsztat coś mniej trudnego .Postawiłem na słynną " Marysię " Kolumba .Skala -1:48-Jest to opracowanie pochodzące z "Shipyardu " powiększone do odpowiedniej skali .Szkielet karton-2- mm, po szpachlowaniu pokryty listewkami olchowymi -1,8 x5,o- mm., pokłady również olcha -1,5 x4,0- mm. W związku z tym że kadłub ulega zabrudzeniu postanowiłem go pomalować . Tu mam trochę problemów , górę do lini wodnej zrobiłem " powiedzmy " na żółto według planów wydawnictwa , reszta poniżej lini wodnej i listwy odbojowe mają być czerwone , dla mnie ten kolor jest nie do przyjęcia .Kolor listew chcę zrobić dla kontrastu ciemny-orzech , natomiast co do dołu kadłuba to w tej chwili nie mam pomysły . może mi ktoś z kolegów podpowie.A teraz popatrzmy .Pozdrawiam -Antek .!
Załączniki
SM-1.jpg
SM-2.jpg
SM-3.jpg
SM-4.jpg
SM-5.jpg
SM-6.jpg
SM-7.jpg
Tak na prawdę to jest  mój pierwszy model wykonany tą  metodą , kadłub w całości pokryty listewkami .
Tak na prawdę to jest mój pierwszy model wykonany tą metodą , kadłub w całości pokryty listewkami .
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Marysieńka-1 :48-

Post autor: RomekS »

Hrabia Val Go Decho pisze:Witam Was.! Ponieważ budowa słynnej Dżonki jest dla mnie zbyt skomplikowana postanowiłem wsiąść na warsztat coś mniej trudnego .Postawiłem na słynną " Marysię " Kolumba .Skala -1:48-


Szczerze mówiąc to pokazałeś z tego mniej trudnego modelu...
"Zobaczcie oto co zrobiłem".
Nie ma nic w fotorelacji o tym "jak to robiłem".
Niemniej, w związku z tym, że jest to model łatwiutki do zrobienia,
to faktycznie, nie ma co pokazywać prostych czynności.
Oj tam, taki prościutki modelik, nie to co skomplikowana Dżonka.

A teraz popatrzmy.... No właśnie, zobacz sam co Koledzy chcący budować ten
"mniej trudny" model wykorzystają z tej relacji.
Oglądając fotki widać parę błędów np. poszycia.

"Ad vocem" nazwa Marysieńka tyczy zapewne Santa Marii – największego z trzech statków (okrętów) Krzysztofa Kolumba w jego pierwszej wyprawie w poszukiwaniu drogi do Indii w 1492 roku.

IMHO, pokazuj techniki wykonania, jak robisz np. listewki, jakimi klejami kleisz
jak malujesz na ten kolor, który Ci się podoba (żółty) i ten, którego kolor jest nie do przyjęcia...etc.
Wierz mi wtedy relacja będzie wnosiła coś na Forum i będzie ciekawa.
I nie przekręcaj nazwy tej słynnej karaki. Nie zasługuje na to.
Co do kolorów to zapewne sam wiesz, że plany jakiekolwiek są teoretyczne.
Awatar użytkownika
Hrabia Val Go Decho
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:15

Re: Santa Maria 1:48-

Post autor: Hrabia Val Go Decho »

Witam Was.!Zgodnie z sugestię kolegi -Romka S. nie będzie Marysieńki , będzie Santa Maria -1;48. Na zadane pytania odpowiem w kilku słowach , nie jestem zapowiadaczem który chce Was rzucić na kolana swoją pracą . Są lepsi i Im wcale tego nie zazdroszczę . Relacji z budowy raczej nie będzie ,uważam że to co pokazano tutaj na Forum jest wystarczające i nie wniosę w swoich relacjach nic nowego . Na temat pozyskiwanie listewek , dobierania farb i klejów napisało już wielu i to powinno wystarczyć , trzeba tylko trochę poszukać . Natomiast w temacie Dżonki to napisałem to celowo że zbyt trudna , jest wiele relacji na ten temat a mimo to niektórzy porywają się na coś czego nie są w stanie wykonać . Swój model Santa Maria buduję dla siebie , chcę Wam pokazać tylko że coś powstaje gdyż nie znoszę bezczynności . Pozdrawiam . Antek .
Załączniki
Powoli coś  się dzieje , pomalowałem kadłub . Taki kolor mi odpowiada , trochę  postarzyłem go  używając  do malowania dwóch kolorów .Farby które używam to mieszanka bejcy i lakieru wodnego  w proporcji-100- ml .bejcy i-50-ml.lakieru.Kolory których użyłem do malowania to  żółty, heban i  calvados .Po zamontowaniu  wszystkich elementów na kadłubie całość będzie pomalowana lakierem bezbarwnym .
Powoli coś się dzieje , pomalowałem kadłub . Taki kolor mi odpowiada , trochę postarzyłem go używając do malowania dwóch kolorów .Farby które używam to mieszanka bejcy i lakieru wodnego w proporcji-100- ml .bejcy i-50-ml.lakieru.Kolory których użyłem do malowania to żółty, heban i calvados .Po zamontowaniu wszystkich elementów na kadłubie całość będzie pomalowana lakierem bezbarwnym .
SM-12.jpg
SM-14.jpg
SM-16.jpg
ODPOWIEDZ