Model "wprawkowy"

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
zbyshekh
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2011, 13:53

Model "wprawkowy"

Post autor: zbyshekh »

Postanowiłem ostatnio zabrać się za modele po sporej przerwie i zakupiłem HMS Dreadnoughta z małego modelarza. Ale pomyślałem sobie że trochę szkoda żebym go zmarnował i chciałbym skleić sobie coś małego na początek i tutaj zasięgam rady. Interesują mnie głównie modele z małego modelarza, bo są zwyczajnie proste w porównaniu do innych z którymi miałem do czynienia. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi doradził coś łatwego najlepiej z okresu 1990-teraz [starsze modele mają dość brzydkie kolory], najlepiej coś związanego z Gdańskiem, albo jakiś żaglowiec [albo to i to :) ] chodzi mi wyłącznie o to żeby skleić sobie na szybko jakiś model dla wprawki, a potem skupić się na dreadnoughcie. Modele chcę sklejać czysto hobbystycznie, dla relaksu bardziej, nie jestem maniakiem czy fanatykiem, więc byłbym wdzięczny gdybyście coś doradzili biorąc to pod uwagę
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Model "wprawkowy"

Post autor: Andrzej1 »

zbyshekh pisze:...
chodzi mi wyłącznie o to żeby skleić sobie na szybko jakiś model
...
Modele chcę sklejać czysto hobbystycznie, dla relaksu bardziej, nie jestem maniakiem czy fanatykiem, więc byłbym wdzięczny gdybyście coś doradzili biorąc to pod uwagę
pozdrawiam :)


Z tym Twoim nastawieniem, Koga to nie jest miejsce dla Ciebie.
Tu sami maniacy i fanatycy - nie pożyjesz.
Szybko to można "gupich dzieci narobić", modelu się nie da.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 18:09 przez Andrzej1, łącznie zmieniany 1 raz.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Model "wprawkowy"

Post autor: myszor »

Święte słowa Andrzeju , święte . Nie przeżyje z takim nastawieniem .
Jeszcze zapomniałeś dodać " podstarzałe wyjadacze " ;)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Model "wprawkowy"

Post autor: PanLipazMiodem »

Witaj.
W Małym Modelarzu z 1996 roku jest Niszczyciel Burza, z 1998 Statek żeglugi przybrzeżnej "EMILIA" a najlepszym wyborem byłby MAYFLOWER z 2001 roku ale ten robiłbym już z forniru a wtedy nie z wycinanki tylko z planów.
Znając życie to nie będziesz korzystał z oryginalnej wycinanki tylko z plików znalezionych w necie więc kolory po wydrukowaniu też będą się różnić.
Piszę to bo też zakupiłem Drednota ale nie wiem kiedy go będę robił a chętnie zobaczyłbym jakąś dobrą relację z budowy tej pięknej jednostki.

Jak możesz to wrzuć jakieś fotki dokonań modelarskich o ile takie istnieją.

Pozdrawiam
Przemek
zbyshekh
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2011, 13:53

Re: Model "wprawkowy"

Post autor: zbyshekh »

No to przepraszam za niepotrzebne zaśmiecanie Wam forum, poszukam sobie innego, może trochę mniej profesjonalnego forum, mimo wszystko dziękuję i pozdrawiam.

@PanLipazMiodem dzięki wielkie, spróbuję z tą Burzą, jak wyjdzie jakoś znośnie to zabiorę się za Dreadnaughta, bo nie sądzę żebym był gotowy na fornir, naprawdę zaczynam. Dokonań szczególnych nie mam, skleiłem w gimnazjum Jaskółkę, Dzika, i parę starszych samolotów, ale było to wszystko mocno koślawe, na tyle że po jakimś czasie zwyczajnie je wyrzuciłem. Teraz tak jakby zaczynam od zera.
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Model "wprawkowy"

Post autor: PanLipazMiodem »

Zbychu, nie sraj żarem, klej tą Burzę i pokazuj na Kodze, mało tu papierzaków a jak będziesz go fajnie robił to może nawet spadnie na Ciebie jakaś pochwałka od "podstarzałych wyjadaczy". Innymi się nie przejmuj, przed śmiercią ponoć każdy robi się zgryźliwy i stetryczały :D

PS. Nie chciałem w tym poście obrazić żadnego fspułmodelaża starszego ode mnie :D

PS2. Ani młodszego :D

PS3. Ani żadnej rzeczy która Wasza jest :D

Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Model "wprawkowy"

Post autor: grzegorz75 »

Nie przejmój się zbychu oby tak dalej nie słuchaj tych kturzy są wołami zapomniętymi co cielakami byli rub swoje i oby tak dalej , by model buży cieszył oko jak coś to spoko pytaj o porady to ja ci udziele heja pozdro 600 i wogule to witam ziomka z pomorskiego

dajcie jusz zbyszkowi mu spokuj plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
pose
Posty: 40
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:44

Re: Model "wprawkowy"

Post autor: pose »

Święte słowa Grześ :D

pozdrawiam Tomek
ODPOWIEDZ