Relacja z budowy Nina

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: vegelus »

Szczękopad mnie dopadł i nie wiem co groźniejsze, bo jeszcze ptasiej grypy nie kosztowałem ;)

Jak dla mnie relacja w zupełności wystarczająca. Natomiast co do ostatnich fotek skończonego modelu to brakuje mi tylko załogi żeby mieć problemy z odróżnieniem czy to prawdziwa jednostka czy nie.

Jedna malutka uwaga. Być może jest to wynik zdjęć ale czy olinowanie ruchome nie jest za jasne ?
Awatar użytkownika
majster
Posty: 58
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Stanis\u0142aw\u00f3w","desc":"Stanis\u0142aw\u00f3w,gmina Stare Babice,powiat warszawski zachodni,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2801003","lng":"20.749

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: majster »

Gratulacje!!!!za tak błyskawicznie i wspaniale wykonany model.Relacje dla mnie w niektórych momentach troszkę za skąpe[brak wiedzy teoretycznej i praktycznej].Jeszcze raz gratuluję i czekam"SM"mam do niej dziwny sentyment.Pozdrawiam MARIAN.
60+2;iK&M już w porcie
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: Slawek Kromer »

witam :) :) :)

na pytanie czy olinowanie ruchome jest prawidłowego koloru odpowiem w ten sposób


[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/08[1].jpg[/img]


[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/10[1].jpg[/img]

czy liny zaznaczone strzałką są jednakowego koloru??
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: vegelus »

to są współczesne nie używane nigdy liny :)

Tylko się pytam bo dość duży kontrast jest międzu sznurkami a oglądając różne filny i liny na pływających jednostkach wydawały mi się trochę ciemniejsze.

Ale jak tobie to nie przeszkadza to mi tym bardziej.

Czy planowałeś budować modele w admiralicji?
Jeżeli tak to daj znać na PW, a może następne z kolumbowej floty zbudujesz tą techniką :)
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: Slawek Kromer »

witam chyba ktoś niezrozumiał odpowiedzi .Ze zdjęć wynika,że ta sama lina może mieć różny kolor w zalezności od ujęcia i oświetlenia.Po drugie KOGE odwiedzają osoby które dopiero zaczynają wspaniałą zabawę jakim jest modelarstwo szkutnisze i nie wiedzą co to jest "
vegelus napisał:
budować modele w admiralicji?

dlatego proszę o wyjaśnienie co to jest nie tylko mnie ale wszystkim
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: ataman »

Wydaje mi się, że kolor olinowania jest to ciekawy temat wart pociągnięcia. Na r óznych fotkach czy filmach faktycznie olinowanie ruchome nie wygląda na zupełnie białe, ale Sławek tymi fotkami tego samego olinowania w dwóch różnych warunkach oświetleniowych pokazał nam, że niuanse kolorystyczne mogą być złudzeniem..
Juz w tej relacji była polemika co do koloru lin do obszycia żagli, i śławek zaprezentował źrógdło.. może warto, aby tu ktoś, kto ma jakieś żródłowe dane dot kolorów lin w róznych okresach, podzielił się tym z innymi?
Pozdrawiam
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: vegelus »

Modele w admiralicji to taki skrót myślowy i nie tylko. W tych modelach wykonuje się wszystkie detale łącznie z wręgami i aby to pokazać nie wykonuje się pełnego poszycia burt oraz pokładu. Modele wyglądają jak niedokończone ;)
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Relacja z budowy Nina

Post autor: Slawek Kromer »

z tego co się orientuje kiedyś liny były wykonywane z konopi lub manili.i są one podobne strukturą i kolorem do nici lnianych.Jeśli ktoś popatrzy na konopie (do połączeń rur)zobaczy że kolor nie jest jednolity lecz w jednym pasemuk mogą być różne odcienie
ODPOWIEDZ