Sowiecka motorówka NKL27

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: grzegorz75 »

Z folii na dokumenty, pleksi i zabarwionego kleju epoksydowego zrobiłem wodę :lol: :
Załączniki
woda1.jpg
woda0.jpg
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: Andrzej1 »

grzegorz75 pisze:Z folii na dokumenty, pleksi i zabarwionego kleju epoksydowego zrobiłem wodę :lol: :

Aż myć się chce.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Banita
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2011, 15:36

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: Banita »

No, robi wrażenie. Całość jest super, ale woda robi PIORUNUJĄCE wrażenie. Szkoda tylko, ze widać sam efekt, a opis jest lakoniczny - może pokusisz się o rozwinięcie tematu i pokazanie krok po kroku... (itd., ble, ble, ble...).
Ten spływający klej na pewno usuniesz, ale czy zmienisz pale wystające z wody? Byłoby szkoda, żeby ta piękna diorama miała niedopracowany tak błahy element. Nie podejrzewam, żebyś zrobił je z drewna (co byłoby najlepsze, ale na tym etapie chyba niemożliwe), ale chociaż zamalujesz je jakoś autentyczniej - prawda?
Wierzę w Ciebie i pewnie niepotrzebnie o tym piszę, nie mogłem się jednak oprzeć, żeby zachwycając się tą wodą nie ujawnić tego :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: grzegorz75 »

Doctore !!!!!! Ty żyjesz ? ;) Postaram się dostosować do Twoich współporad :lol: . Dalb już nie wyjmę , bo są na amen doklajstrowane , ale nic nie stoi na przeszkodzie , żeby bawić się kolorkami do woli . Podstawka nie jest gotowa , więc oczywiście , że klej posprzątam itp

Bardzo nam było przykro , że nie przyjechałeś na zlot współmodelarzy do czczewa ! :?

Co do samej wody ; to bardzo proste . Na pleksi położyłem klej dwuskładnikowy epoksydowy z ciastoramy za 19,90 . Na klej położyłem wymiętoloną kolistymi ruchami koszulkę na dokumenty i docisnąłem . Po zastygnięciu kleju otrzymałem taflę wody jak na pierwszym zdjęciu , po czym folię oderwałem . Na to pędzelkiem naniosłem preparat co się zowie Vallejo Stillwater zabarwionego kropelką zielonej i brunatnej farbki akrylowej. Można użyć zamiast tego preparatu jakiegokolwiek zanzajeru typu wikol czy cóś , byle zastygło po jakimś czasie i wypełniło szczelinki między nabrzeżem a 'taflą wody ' . Gdyby nie szczelinki , można spokojnie ten zastygnięty klej pomalować bardzo mocno rozcieńczoną farbką zielonobrunatną i też będzie git . Aha - ważna rzecz - trójkąt na dnie jest pomalowany także na zielono brunatne kolory , po to , żeby przez pleksi było widać 'głębie" . Metoda ta ( podpowiedział mi ją kolega Sebastian z innego forum ) ma potencjał - zrobiłem pierwszy raz i z efektu jestem zadowolony , jest tania jak barszcz i nie trzeba do niej specjalistycznych produktów współmodelarskich.

Na tej wodzie będzie jeszcze pływać kaczka :lol:
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: PanLipazMiodem »

Szczenka pod szafom lub oszczanom wersalkom, pienkna robota, jesteś miszcz nad miszcze itd
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: myszor »

Niesamowite :shock:
Gratuluje zdolności .

I właśnie tak się powinno używać farb , a nie drewno malować :lol:
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 99
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: futaba »

Woda bajka.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: grzegorz75 »

Heloł

Dzięki

Kaczory dwa w ordynarnym zbliżeniu :lol:
Załączniki
kaczki2.jpg
kaczki.jpg
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: Andrzej1 »

Wygląda na to, że kaczory są RC - chylę czoła.

Z ukłonami
Andrzej Korycki

P.S.
Kaczka to głupi ptak - na jednego za dużo na dwóch za mało - głosi stare porzekadło.
Ale co do dwóch kaczek to porzekadła milczą - może ktoś coś wie na ten temat ?
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Sowiecka motorówka NKL27

Post autor: grzegorz75 »

Gów.no :
Załączniki
gówno3.jpg
gówno2.jpg
gówno1.jpg
http://www.iik.suzuki.pl/
ODPOWIEDZ