Red Dragon

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: Red Dragon

Post autor: krystiano007 »

Witam. Tak Piotrze , masz 100% rację - powinno być bez dyskusji jednakowo. Tłumaczenie naiwne ,ale prawda jest taka ,że przejrzałem wiele relacji i widziałem kołkowanie po linii, które , przepraszam Panów – bardziej mi się podoba. Model treningowy. Drugą linię zrobiłem zgodnie z propozycjami, trzecią po linii i zdecydowałem się na drugi wariant. Ten pokład będzie praktycznie niewidoczny, ponieważ nad pokładem rozciąga się zadaszenie. Główny będzie kołkowany jednakowo. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: Red Dragon

Post autor: krystiano007 »

Witam po przerwie. Drobne postępy. Niestety , korniki mnie zawiodły :( , wymagają jeszcze wiele godzin szkolenia, ale to już na innym poligonie.
1341.JPG
1339.JPG
1340.JPG
1342.JPG
. Teraz pokład należałoby czymś zabezpieczyć. Zastanawiam się czy Caponem czy miksturą od Mirka , której jestem szczęśliwym posiadaczem . Na marginesie , Myszor ma niesforną kozę a ja mam
1333.JPG
1313.JPG
i… córkę 27- panna , syn dopiero 22-kawaler, a ja to wolałbym pozostać przy klejeniu modeli. ;) Pozdrawiam. Krzysiek.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Red Dragon

Post autor: mirek »

Fajnie to wyszło mimo wszystko . Gdybyś zastosował tą miksturę którą ja stosuję to w pierwszej kolejności pokryj wszystko delikatnie olejem lnianym a kiedy olej wyschnie dopiero mikstura na ciepło tak jak pisałem
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: Red Dragon

Post autor: PiotrekM »

Czesc Krzysztof,
no i fajnie, ze jestes znowu na pokladzie. Malo tych kontynuowanych relacji. Ostatnio bylo troche strat. Czysta i dokladna robota, ale to ma napewno tez cos z Twoim zawodem. Odnosnie traktowania powierzchni drzewa, sprobuj na boku olej lniany, ja jestem z niego zadowolony. Bociany sa tez bardzo fajne, dom jak dom (maly zart).
Pozdrawiam Serdecznie
Piotrek
PS Mirek byl szybszy, ale to nic nie szkodzi, i tak mozesz najpierw ten olej sprobowac
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: Red Dragon

Post autor: krystiano007 »

Dziękuję Mirku . Wypróbuję na „boku”. Zapomniałem dodać , że górny pokład był „mazany” Caponem. Przy jego pomocy wcierałem pył w otwory , mający imitować kołkowanie. Piotrze , ta przednia poprzeczna „belka” jest z tych samych listewek orzecha co pozostałe „obwódki” pokładu. Ona właśnie została potraktowana olejem lnianym (wigilijnym ?!-taki znalazłem w królestwie żony) i bardzo fajnie „pociemniała”. Teraz ją potraktuję miksturą Mirka. Tylko pytanie Piotrze, czy po olejowaniu nie masz problemów z doklejaniem wyposażenia pokładu? Czy zdrapujesz , czyścisz miejsce pod przyklejane elementy? A może na „kołki”? A może jedno i drugie?. I jakiego kleju wtedy używasz?
Ps. Tak to prawda dom jak dom , przez 8 lat zdążyłem „nawyknąć” do jego widoku. :) Ale przyznaj , że bociany maszerują jak po dobrej szkole wojskowej. Pozdrawiam serdecznie Panów. Krzysiek.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2013, 16:03 przez krystiano007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrekM
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:41

Re: Red Dragon

Post autor: PiotrekM »

Czesc Krzysztof,
to mial byc zart, dom jest super. Do klejenia uzywam cjanopanu (kropelka, klej sekundowy nie wiem jak to sie nazywa) w formie zelu. Lapie wszystko, olej mu nie przeszkadza. A jak chce jeszcze szybciej, to "doprasowuje" malym zelazkiem podroznym. Tak np. skleilem moje szalupy. Tylko ta metoda nie pozwala na bledy. Raz sklejone i "umarl w butach".
Pozdrawiam Serdecznie
Piotrek
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: Red Dragon

Post autor: krystiano007 »

Witaj Piotrze . Dziekuję za odpowiedź. Ja również żartowałem. Pozdrawiam serdecznie. Krzysiek.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Red Dragon

Post autor: mirek »

Na element potraktowany olejem może coś przykleisz na CA , ale po miksturze amen już nic nie przykleisz ponieważ jest ona na bazie wosku
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: Red Dragon

Post autor: krystiano007 »

Ok. Dziękuję Mirku. Wszystko jasne. :) Pozdrawiam serdecznie. Krzysiek
ODPOWIEDZ