Halny

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
OJ coraz dłużej trzeba czekać na odsłonę tego co dałem rade ulepić przy modelu :oops:
niestety składa się na to wiele czynników ,A to co cieszy to to że małymi kroczkami ale zawsze do przodu ;)
Nie będę się zbytnio rozpisywał bo nie ma sensu , a dla tych co już myśleli że z halnego nic nie będzie wrzucam poniżej zdjęcia
Ps . Dzięki za słowa uznania po ostatnim wpisie
Z poizdrowieniami Tomek
Załączniki
IMG_3036 (Copy).JPG
IMG_3029 (Copy).JPG
IMG_3042 (Copy).JPG
IMG_3040 (Copy).JPG
IMG_3020 (Copy).JPG
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Halny

Post autor: rychenko »

Witam
Tomek Faktycznie już myślałem ze dałeś sobie spokój z modelowaniem i cieszy mnie ze tak nie jest bo miło się patrzy na to co robisz jak zwykle czyściutko i elegancko!
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
miło wiedzieć że mam wiernego fana który zawsze dołoży jakiś pozytywny komentarz w mojej relacji Dzięki :D
A w Halnym budowa przebiega bardzo chaotycznie a kolejność wykonywanych elementów ma się nijak do relacji na której się wzoruje . Jednak chcąc się dalej uczyć i sprawdzać w technikach lutowania powstał korpus elementu który od początku zabawy przy modelu wydawał się bardzo trudny a wręcz nie możliwy do wykonania . I tak papugując mojego poprzednika jeśli idzie o sposób wykonania powstało takie coś:
z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
IMG_3065 (Copy).JPG
IMG_3053 (Copy).JPG
IMG_3070 (Copy).JPG
IMG_3066 (Copy).JPG
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Halny

Post autor: jeskom »

no no, robota tak czysta że nie tu nie widzę żadnego miejsca do poprawki :D Rozkręcaj się szybko z robotą bo seriali nie lubię oglądać a z twojej relacji niezła fantastyka wychodzi :D
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam w kolejnym odcinku pod tytułem maszt :D
Zanim pochwale się co udało mi się ulepić pochwalę się moimi zakupami , jedno ustrojstwo pozwoli mi na włączanie czterech odbiorników na halnym .a drugi zakup pozwoli na kręcenie się radaru , jest to trochę inne rozwiązanie niż wykonał mój poprzednik dodatkowo odbiega delikatnie od planów :( ale posiada mikro przekładnie co wydłuży z pewnością żywotność . będzie trzeba improwizować ale to dopiero w następnym odcinku
z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
IMG_3085 (Copy).JPG
IMG_3083 (Copy).JPG
IMG_3089 (Copy).JPG
IMG_3087 (Copy).JPG
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Halny

Post autor: rekmak »

Kolega szukał do Halnego kawałka blachy dziurkowanej na osłonę gorących rur. Będąc u niego przypomniało mi się. Trzeba się wpatrzeć w kineskop. Za tą grubą warstwą szkła jest czarna, cienka, gęsto podziurkowana blacha. Blisko domu leżał rozwalony duży kineskop. Kilka uderzeń z tyłu, podważenie i blacha wyszła. Pryśnięcie farbą zatka otwory? A może dla kontrastu zostawić czarne.
Również w mikrofalówkach jest blacha z trochę większymi otworami.
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam serdecznie w nowym 2016
Zdawało się że w okresie świątecznym uda mi się więcej czasu poświęcić przy modelu niestety lipa :cry:
mam nadzieje że teraz uda mi się intensywniej kontynuować prace . Od ostatniego postu został skończony napęd radaru doszły barierki i parę pierdołów w całości zaczyna się nawet jakoś prezentować ale do finiszu masztu jeszcze daleka droga :roll:
rekamk dzięki bardzo za info będę się musiał rozejrzeć . A tak na marginesie jeśli posiada ktoś w własnej kolekcji zdjęcia Halnego lub jakieś inne rysunki tej jednostki i zechciał by się podzielić to byłbym ogromnie
WDZIĘCZNY ZA UDOSTĘPNIENIE
A na razie wklejam zdjęcia i żegnam się do następnego wpisu
Z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
IMG_3106 (Copy).JPG
IMG_3096 (Copy).JPG
IMG_3099 (Copy).JPG
IMG_3094 (Copy).JPG
Awatar użytkownika
stary
Posty: 0
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:56

Re: Halny

Post autor: stary »

Halnego bardzo miło wspominam. W końcu był to mój pierwszy poważny model.
Oczywiście zaglądam tu i podziwiam bo jest na co popatrzeć :)
Co do osłony rur wydechowych. Ja w moim modelu wykorzystałem siateczkę która osłania głośniki w niektórych radioodbiornikach.
Załączniki
HALNY 061.jpg
HALNY 061.jpg (52.86 KiB) Przejrzano 7953 razy
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Halny

Post autor: Irek350 »

Tutaj mam kilka fotek Halnego:
https://dysk.onet.pl/link/8MI2b#
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam serdecznie w kolejnym odcinku pod tytułem maszt :D
Ale na początku chcę oficjalnie podziękować koledze Irek350 za linka z zdjęciami rewelacja , DZIĘKI BARDZO ,
Poza tym mam pytanie do kolegów czy znalazł by się jakiś magik który był by w stanie wykonać ramki do okien mojego halnego przy użyciu cnc bo bez tego elementu prace przy nadbudówce mam wstrzymane :cry:
A dodatkowo co by nie pisać pustego posta wklejam fotki z postępów prac przy maszcie jeśli idzie o drabinkę do wykonania użyłem gotowego profilu o przekroju 1mm x1mm , reszta to improwizacja którą doskonale widać na foto .
z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
IMG_3115 (Copy).JPG
IMG_3115 (Copy).JPG (40.36 KiB) Przejrzano 7476 razy
IMG_3116 (Copy).JPG
IMG_3119 (Copy).JPG
IMG_3123 (Copy).JPG
IMG_3123 (Copy).JPG (37.94 KiB) Przejrzano 7476 razy
ODPOWIEDZ