Jaka farba na kadłub ?

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
beksa
Posty: 0
Rejestracja: 14 paź 2014, 13:33

Jaka farba na kadłub ?

Post autor: beksa »

Witam buduję holownik oceaniczny Nordic Graupnera kadłub pomalowałem podkładem Motipa -ten czerwony ładnie się trzyma i najchętniej tak bym zostawił ale..podkład to chyba nie najlepsze rozwiązania na "gotowo' Wiadomo podkład nie ma dobrych własności mechanicznych .Szukam dobrej farby w kolorze hull red -prosiłbym o info kto ma sprawdzony patent na dobrze trzymającą się farbę jaki kolor od którego producenta .Wiem że są tu tacy którzy zbudowali już nie jeden model pływający rc i znają dobrze temat.A może zostawić ten podkład .Nad linią wodną będzie czarna satyna tu nie ma problemu Motip .Poprosze o info tych którzy mają sprawdzony patent.Myslałem o aerografie byłoby łatwiej bo be zacieków i nie byłoby problemu Humbrol robi różne farby
Znam kogoś kto świetnie pomalował Bismarcka aero -tego z gazety i wyszło ładnie więc można
Załączniki
SDC16028.JPG
SDC16027.JPG
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jaka farba na kadłub ?

Post autor: Tomasz_D »

Kolego ale MOTIP produkuje też lakiery normalne które idealnie nadają się na położony wcześniej podkład.
beksa
Posty: 0
Rejestracja: 14 paź 2014, 13:33

Re: Jaka farba na kadłub ?

Post autor: beksa »

Byłbym wdzięczny za jakiegokolwiek linka bo przekopałem neta i...
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Jaka farba na kadłub ?

Post autor: ostry_gl »

Ostatnio zmieniony 16 lis 2017, 23:09 przez ostry_gl, łącznie zmieniany 1 raz.
beksa
Posty: 0
Rejestracja: 14 paź 2014, 13:33

Re: Jaka farba na kadłub ?

Post autor: beksa »

Znalazłem to i chyba bedzie najbardziej zbliżone do RAL3009
Załączniki
TAM85033.jpg
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Jaka farba na kadłub ?

Post autor: ostry_gl »

Pytanie czy da tak trwałą warstwę jak samochodowa - pamiętaj że Twój model ma pływać :)
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Jaka farba na kadłub ?

Post autor: futaba »

Pomalowałem już kilka modeli pływających RC i moje doświadczenia są takie - bezapelacyjnie największą trwałość wśród farb modelarskich dają emalie Humbrola, jeden z moich modeli pływa regularnie od 21 lat i farba nadal ma się bardzo dobrze. Jak pomalujesz dowolnym innym akrylem to radzę na koniec jeszcze polakierować, bo farba szybko się zniszczy. Z rozwiązań nowocześniejszych polecam lakiery samochodowe Motipa lub Sikkensa, możesz zmieszać sobie dowolny kolor na zamówienie i otrzymać to w dwóch wersjach: lakier i utwardzacz w osobnych puszkach - mieszasz w domu i malujesz aerografem lub druga wersja - załadować całość do "spreja" ale jego trwałość jest liczona w pojedynczych dniach i w tym czasie trzeba to wykorzystać. Ja swój najnowszy model pływający będę malował akrylami Vallejo i lakierował.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
SlawekOkrojek
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jaka farba na kadłub ?

Post autor: SlawekOkrojek »

Popieram Grześka odnośnie lakierów SIKKENS do modeli, które będą miały stycznośc z wodą.
Z modelarskim pozdrowieniem
Sławek Okrojek
beksa
Posty: 0
Rejestracja: 14 paź 2014, 13:33

Re: Jaka farba na kadłub ?

Post autor: beksa »

Myślę ze wybiorę lakier bezbarwny mat z utwardzaczem ,i chyba kupię mały pistolet z dyszą 0.6 0.7 .
ODPOWIEDZ