Kuter rzeczny Światopełk

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: oksal »

ryszardw napisał:
Następny drobiazg który zajął mi masę czasu.Najgorsze że nie widać i nie ma za co złapać.(Bez podtekstów)R.


Coś się złapie;)...Hak najważniejszy;) bez tego, to nie holownik.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: Zbyszek »

Ryszard a ta 10 groszówka w tej skali to nie powinna być większa :whistle:
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: rychenko »

Rysiek hak wyszedł super ja jeszcze swojego nie robiłem chyba zamówię go u ciebie :P
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: ryszardw »

Nadbudówki pomalowane.Zaczyna mi się podobać.Nie jest monotonny kolorystyczne.Bulaje wykonałem z taśmy mosiężnej zwiniętej i wklejonej.Teraz czeka mnie masa drobiazgów ale najpierw okna.R.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: rychenko »

Rysiek super to wygląda widać że jak to u ciebie każdy element jest dopieszczony , jestem bardzo ciekaw jak będzie pływał pewnie już cię korci aby zrobić próby na wodzie
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: ryszardw »

Oj chciałbym ale pozostało mi pomalowanie wnęk nad bulajami na biało i wklejenie okien.Nie przypuszczałem że to sprawi mi tyle problemów.Z pewnością pamiętasz swój pierwszy rejs i emocje z tym związane .Lada dzień uporam się i zwoduję kadłub .Mam nadzieję że nie będę musiał kuc przerębli .R.
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: antosiek »

Śliczna perełka. Bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: ryszardw »

Kupiłem lżejszy aku 6V 4,5Ah-0,8kg i na silniku 12V od wycieraczek przeprowadziłem próbę pływania ale w małym baseniku.Zastosowałem proste uszczelnienie wału a mianowicie oringiem 3mm pomiędzy obudową wału a podkładką tekstolitową i kilkoma innymi ślizgowymi podkładkami i sprężynką od długopisu.Sprężynka poprzez podkładki dociska oring do obsady a od strony śruby dociska podkładkę teflonową do obsady i zwiększa skuteczność uszczelniania.Oring oczywiście jest nieruchomy a uszczelnienie wału jest na wewnętrznej stronie pierścienia.Sprężynka redukuje wszystkie luzy na wale a wzrost oporu jest niewyczuwalny.Holownik pływa spokojnie jak przystało na jego funkcję i wiek jego kapitana.Silnik od wycieraczki jest super mimo zastosowania o połowę mniejszego napięcia.Jest cichy i mocny.Teraz będę przymierzał się do większego akwenu i wtedy będę miał jakieś dokładniejsze informacje.R.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: rychenko »

Gratuluje „małe „wodowanie masz już poza sobą:) ,nie źle pomyślane z tym uszczelnieniem , nie zapomnij zabezpieczyć śrubek na kardanie aby się nie odkręciły podczas pływania bo lubią się poluzować wystarczy kropelka kleju CA i sprawę załatwi.
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: Andrzej1 »

Dzień doberek

Prześliczny kardan - gdzie taki można kupić ?

rychenko napisał:
Gratuluje „małe „wodowanie masz już poza sobą:) ,nie źle pomyślane z tym uszczelnieniem , nie zapomnij zabezpieczyć śrubek na kardanie aby się nie odkręciły podczas pływania bo lubią się poluzować wystarczy kropelka kleju CA i sprawę załatwi.


A Boże uchowaj od CA. Użyj najsłabszego Loctite np 243 - zawleczka w płynie. Da się rozkręcić bez palnika
i też działa. Nie jest co prawda za darmo ale ... .

Z ukłonami
Andrzej Korycki
ODPOWIEDZ