Furty działowe- progrm rysujący szablony

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Furty działowe- progrm rysujący szablony

Post autor: oksal »

Mam przyjemność zaprezentowania niewielkiego "narzędzia" wspomagającego pracę w stoczni;)

Programik powstał dzięki wiedzy Artura (Awasa), a dotyczy proporcji furt działowych. Jest bardzo prosty w obsłudze. Podajemy wagomiar oraz skalę i drukujemy


Program znajduje się tu:

programy "szkutnicze"


Tu ustawiamy parametry:


Obrazek


...gotowy produkt czekający na wydruk:t


Obrazek

Może ktoś skorzysta:-)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Furty działowe- progrm rysujący szablony

Post autor: krzysztof »

Kropelka do kropelki i będzie piękny poradnik dzięki chęci i zaradności Kolegów.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Luna
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Furty działowe- progrm rysujący szablony

Post autor: Luna »

Witam Adamie,małe pytanko,czy Twój program mogę zastosować do budowy okrętu francuskiego czy dotyczy on tylko brytyjczyków ? Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Furty działowe- progrm rysujący szablony

Post autor: oksal »

Luna napisał:
... zastosować do budowy okrętu francuskiego czy dotyczy on tylko Brytyjczyków ?..


Myślę, że te dane trzeba traktować tak jak Artur mówi: "Ale na pewno mogą być traktowane jako punkt odniesienia. "

Na przykład w jednej z ksiażkę na temat HMS Lenox'a wymiar przykładowo furty dla działa 32ft wynosi 3ft6inx2ft9in i prawie się zgadza.

Co prawda Artur podał mi tez trzy wymiary dla Francuzów dla dział: 36ft, 18ft i 8ft. Nie ma jedynie minimalnej odległości pomiędzy osiami furt. Wymiary są stałe bez wzoru liczącego. W zasadzie to mogę zrobić taki mini programik i dla Francuzów chociażby i dla tych trzech danych. To nie problem. Jak byś miała jakieś konkretne dane, to wrzuć to na Kogę lub prześlij mi na PW
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Furty działowe- progrm rysujący szablony

Post autor: oksal »

Jola zrobiłem małą modyfikację- dodałem Francję. Dałem te informacje, które posiadałem od Artura. Układ danych nieco inny niż dla okrętów angielskich. Oczywiście ilość danych zawsze można zmienić.

Jeżeli ktoś z kogowiczów już był na stronie, to po ponownym wejściu powinien ją "przeładować" na przykład klawiszem F5
Obrazek
ODPOWIEDZ