K&M golasz budowa

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

K&M golasz budowa

Post autor: golasz »

Już napisałem kilka postów a w sumie nie przedstawiłem się, więc mam na imie Maciek jestem ze szczytna i mam 16 lat. Wcześniej budowałem modele plastikowe i drewniane wolnolatające. K&M będzie moim pierwszym szuktniczym modelem. Jak na razie wyciełem kilka wręg i juz nasuwa mi się pytanie:Wręga nr 2 ma być ucięta tak jak to zaznaczyłem nqa zdjęciu ( kolor czerwony)? czy ma zostać jak jest? Drugiego zdjęcia chyba nie musze tłumaczyć :P. Faktycznie mam juz wiecej wyciętyvh wręg.
Obrazek
Obrazek
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: golasz »

Teraz pokarzę moją pracownię;) i jakie mam kleje itp.:) Jest trochę brudno:whistle: ale zaczne robić porządki jak tylko wytne wręgi B)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: banderas »

W sumie to dopiero przy szlifowaniu wyjdzie Ci jak masz tę wręgę dopasować.
Oklask masz odemnie za to że zdecydowałeś się na własną relację.Teraz kolegom z kogi łatwiej Ci będzie pomagać.
POWODZENIA przy pracy nad K&M.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: Zbyszek »

A ja mam jeszczę prośbę, obróć zdjęcia w pionie bo ciężko mi obracać monitorem:woohoo:

A tak poza tym to super, nie przejmuj się bałaganem do momentu jak będziesz miał jeszcze dojście to jest OK później trzeba się brać za sprzątanie.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: golasz »

Wreszcze! Wręgi wycięte z wyjątkiem nr 1 bo cały czas mi się łamała, bede musiał ją zrobic ją jeszcze raz ale bardziej ostrożnie.Teraz czeka mnie szlifowanie:( ,a jutro ide do stolarza, który obiecał mi troche materiału na wzmocnienie. Narazie tyle, daje foto i ide szlifować
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: RomekS »

golasz napisał:
Wreszcze!.....Teraz czeka mnie szlifowanie:( ,a jutro ide do stolarza, który obiecał mi troche materiału na wzmocnienie. Narazie tyle, daje foto i ide szlifować


Maciej!!!
Najpierw klejenie.
Jest to bardzo wazny etap. Odpowiednie wklejenie wreg. Do tego wlasnie sluzy stocznia.
Kazda wrege trzeba odpowiednio wkleic wykorzystujac, przesuwana czesc stoczni.
Na etapie klejenia mozliwa jest jeszcze korekta wreg. Lepiej piec razy przymierz zanim wkleisz.
W czasie wklejania nie pomyl kolejnosci. RWregi musza tworzyc rowny ciag. Zadna nie moze za bardzo wystawac lub sie chowac. Jezeli tak jest to lepiej dociac nowa wrege tak zeby "tworzyla zarys kadluba" (Fotka ponizej) niz potem sie meczyc.

Fotki ktore przedstawiles przedstawiaja zlozone wregi do klejenia, prawda ???

Nie spiesz sie z klejeniem. Rob powoli i dokladnie. jezeli wrega zle lezy i nie daje sie ustawic to mozesz poszerzyc szczeliny tak aby ukladala sie dobrze. Tylko nic na sile. Kadlub potem musisz wzmocnic listewkami na pokladzie i dopiero zaczac wstepne szlifowanie by po wlozeniu wypelnienia przeszlifowac dokladnie.
Zalaczaj fotki to na biezaco bedzie mozna Ci pomagac.

Jeszcze raz sprawdz jak sa wyciete wregi ....
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: mirek »

Romek ma rację :) po malutku rób wszystko i przemyśl każdy krok i nie śpiesz się :( :( Jesteśmy na podobnym etapie po moim dzisiejszym wypaku :blush: :blush:


Obrazek


Obrazek

Moment nieuwagi , upadek i zaczymamy od nowa całą zabawę :) :) . Macku pytaj i jeszcze raz pytaj
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: krzysztof »

Jesteś w konfortowej sytuacji, bo masz kilka szczegółowych relacji z etapów, które Cię będą czekały. Uważnie je przeanalizuj, a z pewnością będzie Ci łatwiej model wykonać.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: marten_kuna »

Mirku! coś ty narobił??? Skąd ja to znam!? Wyrazy poparcia.... Mój były szef mawiał: co cię nie zabije, to cię wzmocni! :) ;)
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M golasz4 budowa

Post autor: golasz »

RomekS napisał:

Maciej!!!
Najpierw klejenie.



Fotki ktore przedstawiles przedstawiaja zlozone wregi do klejenia, prawda ???

Rob powoli i dokladnie. jezeli wrega zle lezy i nie daje sie ustawic to mozesz poszerzyc szczeliny tak aby ukladala sie dobrze.




Dziekuje za rady, niestety już przeszlifowałem wręgi, jak wkleje je i wzmocnienia zrobie wg rady. Wręgi dobrze się układają tylko żle wyciełem niektóre "rowki' na stepkę i się ruszają w lewo i w prawo, lecz jak dodam kleju i odpowiednio wzmocnie to powinno się prawidłowo wkleić. Stocznia prawie gotowa jutro postaram sie wrzucić fotki.Jeszcze raz dziękuje za rady :)
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
ODPOWIEDZ