Karl und Marie

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Bloczki gotowe. Może nie są one najlepsze, ale jak na pierwszy raz jestem z nich dość zadowolony.
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Tydzień do końca a statek wygląda obecnie tak.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: wurcelstock »

Witaj;

Wracam do kwestii komina...
Poprzednio wysłałam Ci zdjęcie wywietrznika...
Dzisiaj znalazłem komin!
Ciekawie jest uszczelniony - sam zobacz...

Obrazek

Tomek
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Teraz mnie zaskoczyłeś takim rozwiązaniem takiego rozwiązania się nie spodziewałem.

Rozumiem, że jest odizolowany od pokładu żeby się nie zapalił, ale wpuszczony poniżej pokładu, (co prawda niewiele, ale zawsze coś), przecież może stać tam woda.
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: wurcelstock »

Może właśnie o to chodzi? Parowanie - schładzanie... Nie wiem...
W każdym razie jest to zdjęcie komina wypuszczonego przez pokład - zupełnie jak w K&M.
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Bardzo Ci dziękuje za zdjęcie będę dążył do zrobienia czegoś podobnego jak tylko starczy mi czasu.
Obecnie walczę z beczkami i knagami:whistle:
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: wurcelstock »

Hmmm... Wpadł mi do głowy pewien pomysł ale chyba głupi....
Może w tej "rynience" jest uszczelniacz, który pod wpływem ciepła się roztapia i stygnie za każdym razem? Jest w rynience - żeby nie wyciekał ?
To przypuszczenie wydaje mi się trochę ryzykowne bo nie wiem, czy smoła nie zapaliła by się od kontaktu z gorącą rurą... ale z drugiej strony...to w miarę logiczne... :huh:
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Również tak na początku myślałem, że jest tam smoła, bynajmniej na to wygląda. Smoła raczej się nie zapali, bo przecież jest to na okręcie gdzie cały czas ma styczność z wodą.

Obecnie mało łajba wygląda tak (Nadbudówki są tymczasowo postawione)
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Witam wszystkich.

Coraz bliżej końca terminu a tu jak zwykle musiałem coś zrobić nie tak:( . A mianowicie wywierciłem otwór w nadbudówce nie tam gdzie miałem:blink: . Dorobiłem zaślepkę, ale to nie jest to i nie mam czasu żeby zerwać dach i położyć go na nowo. Może ma ktoś lepszy pomysł na naprawienia takiego błędu????? Czy mam zastawić z tą zaślepką??

Obrazek
Obrazek


Poniżej dwie fotki po wykonaniu beczek mam nadzieje, że się podobają :P (przepraszam za jakość zdjęć jak skończę model to umówiłem się już z kolegą, który ma porządny aparat i umie robić zdjęcia tak, więc na pewno je wam pokaże).

Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: ryszardw »

Model masz starannie wykonany dlatego nie rób nic połowicznie.Zerwij dwie deski dachowe i wstaw nowe.Wracając do bloków zrób od nowa .Są zbyt płaskie .Wykonaj je z czereśni lub gruszy. Wstawię ci zdjęcia oryginalnych z tego okresu a będziesz miał wyobrażenie jak wyglądają. Poza tym wstawiam tabelę wymiarów bloków w zależności od średnicy liny w skali 1:50 Opracowałem ja do własnych celów. Beczki super.Pozdrawiam R
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ