Dzien pierwszy-

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dzien pierwszy-

Post autor: smok »

:) Witam.Właśnie ukończyłem szlifowanie kadłuba,nawet ładnie wygląda:) .Jedno pytanie do braci modelarzy.Zakupiłem fornir grubości 0,7 mm, i mam wątpliwości czy nie za gruby.
Pozdrawiam grzes 45:)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Dzien pierwszy-

Post autor: mirek »

Ja bym się nie przejmował grubością 0,7 mm a wręcz przeciwnie bardzo bym sie cieszył.
Masz więcej zapasu do zeszlifowania a to chyba jest plus
Pozdrawiam Mirek Rybus
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Dzien pierwszy-

Post autor: Wiechus »

Cześć Grzegorz!
Mirek ma rację! Ja w swojej szebece użyłem forniru 0,6 mm i też miałem jeszcze z czego "zebrać":)

pozdrawiam Wiesiek
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Dzien pierwszy-

Post autor: Budrys »

smok napisał:
:) Witam.Właśnie ukończyłem szlifowanie kadłuba,nawet ładnie wygląda:) . . . . .Zakupiłem fornir grubości 0,7 mm, i mam wątpliwości czy nie za gruby. . . .


Z cierpliwością niani nad zas. . . . . ym dzidziusiem ;) Zajmujemy się modelarstwem nie tylko szkutniczym ale i r e d u k c y j n y m. I co to znaczy?:
- plany sporządzone są w określonej skali -to znaczy, że rysunki pokazują wszystkie części pomniejszone określoną ilość razy),
- wykonując je zgodnie z nimi mamy gwarancję, że po złożeniu model będzie miał wymiary (wszystkie!) zgodnie ze skalą,
- rysunki wykonawcze wręg lub grodzi zazwyczaj uwzględniają określoną i konkretną grubość przewidywanego poszycia - można to sprawdzić na rysunku przekrojów k a d ł u b a - a jeśli nie lub przewidujemy inną metodę poszycia należy to dodatkowo uwzględnić przy wycinaniu ich,
- po wykonaniu kompletnego poszycia (bez względu na metodę: jedno-, dwuwarstwowe, wręgowe (plank-on-frame), grodziowe (plank-on-bulkhead) ) wymiary kadłuba powinny odpowiadać skali modelu!
Stąd grubość forniru 0,7 mm może być oceniana pod względem dokładności wymiarów, wygody użycia jak i efektów wizualnych.
To wszystko pod warunkiem, że ma to być model redukcyjny;) W przypadku modelu komodowo-kominkowego można to wszystko sobie darować:silly:
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dzien pierwszy-

Post autor: smok »

Z cierpliwością niani nad zas. . . . . ym dzidziusiem Zajmujemy się modelarstwem nie tylko szkutniczym ale i r e d u k c y j n y m. I co to znaczy?:
;) Witam.Jest to mój pierwszy model,który wykonuje z drzewa.Ogląndałem relacje z budowy >Karl und MarieTyle co wiem teoria i praktyka,nigdy nie grały ze sobą .:) Pozdrowienia Smok.
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Dzien pierwszy-

Post autor: Wiechus »

Witaj Grzegsiu!
mówiąc, że jest to Twój pierwszy model według mnie masz prawo zadawać pytania, na które inni bę dą chcieli (lub nie);) na nie odpowiedzieć. A dwóch identycznych modeli nie znajdziesz na pewno:)

pozdrawiam Wiesiek
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dzien pierwszy-

Post autor: smok »

:) Po wykonaniu brudnej roboty,możemy przystąpi do kładzenia drugiego poszycia z fornitu





B) Pozdrowienia> grzes <

Ps; Browara zostawie na rano,po pracy lepiej :blink:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dzien pierwszy-

Post autor: smok »

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚCIA W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU .ŻYCZY SMOK.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smok
Posty: 145
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"polska leszno","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Dzien pierwszy-

Post autor: smok »

Witam Nowym Roku. Proce na modelem dobiegają do konca .

Na pierwszy model wykonany z drzewa JEST SUPER.


Pozd. grzes
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Dzien pierwszy-

Post autor: Wiechus »

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Grzesiu:)
Może nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale ma mój gust model wyszedł bardzo fajnie. Tylko mała prośba;) zrób fotki(choć kilka) z bliższej odległości bo jak dla mnie ciut zlewa się w jeden kolor i widać mało szczegółów:whistle: ;)

pozdrawiam Wiesiek
ODPOWIEDZ