Karl und Marie - Pytanko

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
ODPOWIEDZ
KOWAL
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Karl und Marie - Pytanko

Post autor: KOWAL »

Witam tak przegladalem relacje z budowy K&M ze sie w koncu zdecydowalem rozpoczac budowe. Na początek chce zebrac jak najwiecej info na temat modelu. Plany juz ma ale intryguje mnie jeszcze pawęz. Wszyscy piszecie ze ten "dzyndzelek" do wklejenia pawezy wzieli z planu i kat nachylenia pawezy tez z planow ale zabijcie mnie a ja wam niepowiem z jakich planow bo nie znalazlem:(...to samo sie tyczy dziobka, tego przedluzenia kadluba zeby listewki latewiej skleic:unsure: ...prosil bym jezeli ktos ma takowe plany albo chociaz info gdzie mozna je znalesc to bardzo bym prosil...aha jeszcze jedno moze ktos by wyjasnil dokladniej jak montowaliscie maszty bo tez niebardzo moglem znalesc... z gory dzieki!!!:whistle: :whistle: :whistle:
Holercia bym zapomnial...jestem jeszcze ciekaw skad wszyscy braliscie wymiary do elementow wyposarzenia pokladu ..tych bodek i innych robiliscie tak na oko..niewiem ale dla poczatkujacego jak ja na oko to raczej niewyjdzie...
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Karl und Marie - Pytanko

Post autor: Zbyszek »

Kowal na planach tego niez zaznaczono, po prostu chodzi o to że katy do wykonania tych szablonów zostały zdjęte z planu, zresztą Romek to doś dobrze wytłumaczył.

W dziale "pliki do pobrania" są plany K&M
Pozdrawiam!!!
KOWAL
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Karl und Marie - Pytanko

Post autor: KOWAL »

No dobra ale jesli chodzi o wymiary to co z nimi tez trzeba zdjac z planu czy na oko robic...z tego co wiem to na oko chlop w szpitalu zmarl...a tak na powaznie to moze zna ktos odp na moje pytanko...chcialbym juz zaczac budowe ale przed tym chce miec wszystkie niezbedne info zeby pozniej sie nieodrywac od roboty
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Karl und Marie - Pytanko

Post autor: jerry_bee »

no nie rób sobie z nas jaj - w opisie kursu wszystko jest jasno wytłumaczone. część rysunków jest szablonem do bezpośredniego przeniesienia, część jest (wydaje mi się) porządnie zwymiarowana. pawęż jest na arkuszu szkieletu.

wiadomo, że wątków i postów w kursie jest cała masa, ale powstawały one po to, żeby nie powtarzać w kółko podstawowych informacji. spróbuj przebrnąć przez tę masę informacji, na pewno znajdziesz odpowiedź na większość swoich pytań.

i kolejna rzecz - proszę o umieszczanie wpisów w odpowiednich działach. dyskusję o projekcie K&M prowadzimy w dziale "Wirtualnej Modelarni".
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ