Odnowa starych mebli

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Odnowa starych mebli

Post autor: marek1 »

Witam,postanowiłem odnowić sobie fotele i krzesła,W fotelach wymieniłem starą gąbkę i rozjaśniłem kolorem stolarkę,pokrycie tylko wyprałem i znowu posłuży pewnie tyle lat ile mają.Z krzesłami jest problem, siedzisko i oparcie wykonane jest z giętej sklejki liściastej i nie mogę poprawnie obić tego materiałem, zszywki się gną .Nie wiem czy winny jest zszywacz bez regulacji, czy za miękki drut zszywek,może ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie ,pozdrawiam świątecznie Marek
Załączniki
SAM_1539.JPG
SAM_1540.JPG
SAM_1540.JPG (190.03 KiB) Przejrzano 3486 razy
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Odnowa starych mebli

Post autor: Siberian »

Zszywki do tych ręcznych zszywaczy są zazwyczaj dużo bardziej miękkie od profesjonalnych zszywek tapicerskich, stosowanych w pistoletach pneumatycznych.
Można spróbować znaleźć w sklepach zszywki lepszych firm, ale też nie ma gwarancji, że do twardej sklejki będą się dobrze wbijać.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
Andrzej63
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:48

Re: Odnowa starych mebli

Post autor: Andrzej63 »

Tylko zszywacz elektryczny lub pneumatyczny . Ten ręczny to do miękkiego drewna . Przerobiłem to .
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Odnowa starych mebli

Post autor: marek1 »

Witam,dziękuję za odzew,w nowy pistolet nie będę inwestował dla sześciu krzeseł,a kupować byle co szkoda kaski,Do istniejących siedzisk i oparć przykleję paski sklejki iglastej co powinno załatwić sprawę,to tylko ok.6 mm,więc powinno być dobrze pozdrawiam świątecznie Marek
ODPOWIEDZ