fregaty klasy "Amazon"

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michał 2
Posty: 28
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

fregaty klasy "Amazon"

Post autor: michał 2 »

witajcie
przeczytałem w wydawnictwie SHIPYARD dotyczącym "Cleopatry" , że w XVIII wieku zostało zbudowanych 17 fregat klasy "AMAZON"
mam pytanie do wszystkich , może ktoś zna nazwy wszystkich 17
ciekawa byłaby kolekcja z takich fregat
pozdrawiam wsystkich[/size]:) :)
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:fregaty klasy

Post autor: Tomek Aleksinski »

michał 2 napisał:
witajcie
przeczytałem w wydawnictwie SCHIPARD dotyczącym "Cleopatry" , że w XVIII wieku zostało zbudowanych 17 fregat klasy "AMAZON"
mam pytanie do wszystkich , może ktoś zna nazwy wszystkich 17
ciekawa byłaby kolekcja z takich fregat
pozdrawiam wsystkich[/size]:) :)



Obrazek
Awatar użytkownika
michał 2
Posty: 28
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:fregaty klasy

Post autor: michał 2 »

witam
nie myslałem że tak szybko otrzymam odpowiedż
jest to potwierdzenie że na "kogowiczów" zawsze można liczyć
A tak po cichu liczyłem na Tomka A. i nie zawiodłem się
tylko Tomku dlaczego na liście jest 18 pozycji ? w cytowanym piśmie mowa była o 17 fregatach

pozdrawiam
ps.
teraz czas marzyć jak zbudować taką kolekcję
:) :) :)
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:fregaty klasy

Post autor: vegelus »

Wydaje mi się, że nie różniły się zbytnio od siebie te jednostki więc można zrobić jedno kopyto i trzaskać odlewy uzupełniając detalami ;)

Swoją drogą ja marzę o zbudowaniu floty składające się z wszystkich typów jednostek czyli kuter, slup, byg, fregata, linowiec i może coś pośrodku czego w tej chwili nie pamiętam :)
Jakaś skala 1:72 byłaby rozsądna zwłaszcza przy liniowcach (problem z nimi taki że było ich chyba 6 klas)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:fregaty klasy

Post autor: mirek »

Jesteś jeszcze bardzo młody :) i pomocnik szybko rośnie więc wszystko przed Tobą . Marzenia maja to do siebie , ze czasem się spełniają o ile troszkę im pomożemy ;) ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Herne
Posty: 44
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:fregaty klasy

Post autor: Herne »

W Shipyard 14 HMS Juno są plany fregat klasy Amazon, jak również wszystkie wymienione wraz z datami zagłady - polecam. HMS Juno jest jedną z nich.
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:fregaty klasy

Post autor: marten_kuna »

Tomku! Skąd masz wiadomości o tych fregatach? Szczególnie chodzi mi o HMS "Blonde". Podałeś, że została sprzedana w 1805 roku. Ja mam informację, że ten okręt został przekazany do dyspozycji "floty Królestwa Obojga Sycylii" w celu wywołania przychylnej dla Anglii postawy tego państwa i polepszenia sytuacji Anglii na Morzu Śródziemnym. Prawda, że moje informacje są bardzo niepewne, więc tym bardziej proszę o odpowiedż. Ahoj!
ODPOWIEDZ