Pisownia

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
Armator
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Pisownia

Post autor: Armator »

I może nie krytykujcie tak od razu innych za to, że czasami coś źle napiszą...

(chociaż sprawdzić w słowniku przed publikacją mogą)
Witam wszystkich. Łukasz
W stoczni - HMS Cleopatra
W porcie... jeszcze nic...
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Pisownia

Post autor: Andrzej1 »

Armator napisał:
...
A co do pociągania do odpowiedzialniści nauczycieli i system nauczania to on nie jest nic winny.
...
kura czy kóra (bo odmienia się na kogut)
..
Pozdrawiam Łukasz


Ja tam nauczycieli za nic ciągać nie chcę. Ja bym chciał, abym za moje podatki otrzymywał towar
właściwej klasy a tu ani nauczanie, ani służba zdrowia ani ... generalnie bylejakość.
Akurat system jest winny, bo uczelnia boi się wyrzucić studenta, bo za tym idą pieniądze.
Mniej studentów mniej pieniędzy. Potem przepycha się takiego d...slektyka i daje mu tytuł mgr inż.
a napisać w języku ojczystym to potrafi on tylko na płocie (często z błędami).
A ostatnio słyszałem we w telewizorze, że studenci boczą się, jak się im każe płacić za egzaminy poprawkowe. Nie boczą się jak dokładają komuś roboty, bo te egzaminy musi przeprowadzić.
A na deser to jeszcze musi przepuścić durnia, bo system finansowania uczelni jest taki a nie inny.

A jak Tobie się kura na koguta odmienia to chyba rzeczywiście pisz w języku language ewentualnie szprache one są w ortografii łatwiejsze jakby.

Ale nalałem jadu - wybacz.

Czy nic sie na świecie nie zmieni
gdy młodych gniewnych zastąpią starzy wk...ieni ?


Z ukłonami, unurzany we własnym jadzie
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Pisownia

Post autor: kbuczen »

Zagladam dziś póżnym wieczorem na forum i oczą nie wieżę.Czy to forum poprawnej polszcyzny czy stara dobra Koga?Panowie ,kolega pixi116 przedstawia swoje prace i żle bo popełnił kilka będów ortograficznych i oczywiście zapomniał się przedstawić.Jak już się przedstawił to oczywiście nie tak jak trzeba ,bo cześć to tu już nie przystoi.Coś chyba jest nie tak,czy mi się tylko wydaje..
Szanowny panie Andrzeju uwagi w stylu bylejakości (służba zdrowia ,oświata) łatwo formułować i rzucać w tłum ,gorzej jeśli ktoś to potem czyta i może się na pana za takie chwytliwe hasła troszkę pogniewać .Śmiem również twierdzić ,że kultura pisania na forum wymaga szacunku do innych uczestników i to nie tylko przez poprawną pisownię.
Pozdrawiam kbuczen
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Pisownia

Post autor: Tomek Aleksinski »

kbuczen napisał:
...i oczą nie wieżę....


A co to za dziwolag? Dwa byki w jednym zdaniu!!!

Prawda, to forum modelarskie, a nie gramatyki jez. polskiego. Cierpliwosc jednak tych ktorzy opanowali jezyk rodzimy jest ograniczona i nagle dochodzi do momentu, gdy jedna kropla przepelnia wiadro i nastepuje powodz.,,
Fakt jest faktem, ze w dzisiejszych czasach dochodzi do wyjatkowego kaleczenia WLASNEGO jezyka przez maturzystow, a nie rzadko i dyplomatow wyzszych uczelni. Zgroza!
Jesli my sami nie opanujemy WLASNEGO jezyka, to ktoz inny to za nas zrobi? Obcokrajowcy?

Do pewnego czasu myslalem, ze tak czeste byki ortograficzne zjawiajace sie nie tylko na tym forum sa celowo popelniane przez mlode pokolenie, cos na ksztalt dlugich wlosow, ktoresmy nosili (my, starsi) wspak i na zlosc naszym rodzicom, zeby zamanifestowac nasza niezaleznosc, czy cos tam jeszcze...no i niech sie wapniaki zloszcza...!
Ale, po chwili to celowe bezczeszczenie jez. polskiego stalo sie niezbyt zabawne i po prostu nudne. A jednak nadal pojawiaja sie, coraz czestsze przyklady "wyobrazni" niedouczonych inzynierow, prawnikow, literatow, itp. w coraz to wyszukanszych przykladach ich ignorancji jezykowej. Dla mnie staje sie to coraz trudniejsze do strawienia. Czyzby Polska powoli stawala sie krajem analfabetow?

Za granica nikt nas nie zapyta, czy to moze skutek niedoplaconych nauczycieli, rodzimej 'reformy' edukacyjnej, albo moze epidemii dysleksji wsrod najmlodszego pokolenia? Dla nich waznym jest tylko efekt koncowy! A jest nim fakt, ze sami Polacy nie potrafia sie poslugiwac wlasnym jezykiem!!!
Wstyd wam wszystkim, ktorzy raczycie nas tu takimi rodzynkami!!!

A teraz wrocmy do modelarstwa!
Awatar użytkownika
robert82
Posty: 158
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Pisownia

Post autor: robert82 »

Witam !!!

Pisownia pisownią : PISZMY JAK NALEŻY !!! i po sprawie !;)

Ale kiedy się pierwszy raz logowałem w maju 2008 to codzień było kilka relacji do przestudjowania i nauczenia się czegoś z nich, a dzisiaj same jakies DYRDYMOŁY !! , aż trudno uwierzyć co się dzieje na forum !:( :(

Ludzie budujmy coś !!! Więcej pracy mniej gadania !

Mam nadzieje że nikogo nie obraziłem , jeśli jest inaczej to przepraszam !!

Pozdrawiam robert82
Pozdrawiam robert82
........................................................
W stoczni:
DŻONKA
USS CONSTITUTION CROSS SECTION
2X12 POUND USS ESSEX
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Pisownia

Post autor: ataman »

robert82 napisał:
Witam !!!

Pisownia pisownią : PISZMY JAK NALEŻY !!! i po sprawie !;)


Ludzie budujmy coś !!! Więcej pracy mniej gadania !


Pozdrawiam robert82


...oraz słuszne stwierdzenia z wcześniejszych wypowiedzi......


Koniec gadania!! do roboty!!!!

A Koga to "porzundny" portal, i tu należy pisać poprawnie...
Obiecuje, że będę pilnował....i walił gdzie popadnie za niechlujstwo interpunkcyjne i ortograficzne...(no.. na pojedyncze literówki przymknę oko.. bo to przy szybkim pisaniu każdemu może się przytrafić..)

A teraz temat zamykam!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Pisownia

Post autor: wurcelstock »

"Włatcy Móh" to niezły pomysł!

Może nie banicja, ale taki dział z analfabetycznymi relacjami byłby fajny :)

A tak poza wszystkim:

Co sądzicie Koledzy Modelarze o meritum postów Pixi116, czyli o szebece?

T.P.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Pisownia

Post autor: Andrzej1 »

Witam

To co ja myślę można streścić dość krótko, pomijając wyrazy ogólnie przyjęte za obraźliwe oczywiście.
Oto moja opinia : " ". Nie dotyczy "merituma", bo na żaglowcach się nie znam, na ortografii też nie. :)

Ale Ataman już zakazał dyskusji na tematy z polskiego. Mamy zająć się modelarstwem, a dokładniej modelarstwem szkutniczym.
Piszmy najlepiej jak umiemy, aby to było godne Modelarza a Modelarza Polskiego w szczególności. :) .
Fajne to zdanie (nie moje) z czasów słusznie minionych. :) .

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Armator
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Pisownia

Post autor: Armator »

Hyde Park - definicja wg kogi:
Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów

Ale Ataman już zakazał dyskusji na tematy(...)


Więc o czym tu pisać... W Hyde Parku oczywiście.
Witam wszystkich. Łukasz
W stoczni - HMS Cleopatra
W porcie... jeszcze nic...
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Pisownia

Post autor: Andrzej1 »

Armator napisał : "Więc o czym tu pisać... W Hyde Parku oczywiście. "

Zgodnie z zarządzeniem Atamana nie można o pisowni, a może inaczej : nie należy kontynuować tego "pakietu tematów".
Jak się trafi nowa "perła" to się poznęcamy :).

Może inną odpowiedzią będzie dowcip :

Siedzą informatycy i rozmawiają
o hardware, o software, o komputerach, o nietypowych zastosowaniach typowych programów.
Wreszcie jeden z nich mowi :
- Panowie, to wszysko staje sie nudne i nie do zniesienia. Moze porozmawiamy o czymś innym.
- Zapanowała grobowa cisza. W ciszy tej słychać nieśmiały głos :
- A o czym na przykład ?
- Po chwili padła odpowiedź : na przyklad o dupach.
Zapanowało krępujace milczenie.
Po krótkiej chwili jeden z rozmówców powiedział :
- Mój komputer jest do dupy.

O MODELACH OCZYWIŚCIE :).

Z ukłonami
Andrzej Korycki
ODPOWIEDZ