Poprawna pisownia.......

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Poprawna pisownia.......

Post autor: ROBERT »

Witaj Radku. Mam do Ciebie wielką prośbę, a mianowicie byś dołączył do forum możliwość sprawdzania pisowni i gramatyki. Niektóre posty po prostu porażają brakiem podstawowej wiedzy o polskiej ortografii, zasadach pisowni czy interpunkcji. Na niektórych forach tak możliwość istnieje i u nas też by się przydało. Oczywiście ktoś, kto chce poprawnie napisać post to ma takie możliwości np. pisząc i kopiując w MS Word. To jednak jest uciążliwe i taka kontrola w trakcie pisania przydałaby się. Niektóre błędy bardzo rażą. Ja nie jestem jakimś asem z ortografii, ale staram się pisać bez błędów. Taka kontrola również uczy poprawnej pisowni. Problem ten oddaję pod osąd kolegów i oczywiście Twój. Pozdrawiam Robert
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Poprawna pisownia.......

Post autor: radek »

Witaj Robercie.
Niestety, muszę Cię zmartwić, nie jest to proste (brak tego w tym silniku forum), a w tej chwili niestety wręcz niewykonalne (brak czasu), z czasem o tym pomyślę i to dorobię. Choć niestety - niektórzy używają firefoxa który ma to wbudowane, ale oprócz dysleksji mają jeszcze daltonizm.

Pozdrawiam, Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Poprawna pisownia.......

Post autor: stefan »

Święte słowa...;)
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Poprawna pisownia.......

Post autor: ROBERT »

Witaj Radku i dzięki za odpowiedź. Mnie, aż skręca jak ktoś zaczyna zdanie z małej liter, to dla mnie tak jakby ktoś mówił drukowanymi literami. Ja też popełniam błędy, ale zawsze starałem się robić ich jak najmniej, bo poprawna pisownia to szacunek dla czytającego. Pozdrawiam Robert
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
logitec
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Poprawna pisownia.......

Post autor: logitec »

wystarczy używać Mozilli Firefox'a ... ona z zasady sprawdza pisownie... nie potrzeba do tego żadnych zmian na forum :)
www.modelsdockyard.com
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Poprawna pisownia.......

Post autor: krzysztof »

Ten temat był już tak wiele razy poruszany, a co niektórzy i tak piszą jak słyszą. Na to jest jedna rada - dosadnie i cały czas zwracać uwagę.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
marekk
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Poprawna pisownia.......

Post autor: marekk »

Do kolegi "logitec"
Przepraszam, że po tak długim okresie nieodzywania się na forum zwracam uwagę, ale we mnie sie też zagotowało, gdy przeczytałem post kolegi "logitec" pouczajacy o zastosowaniu Mozilli i jego mozliwości, gdy sam zaczyna zdanie z małej litery, pomimo postu powyżej.
Jako poczatkujecy modelarz czerpię informacje z KOGI i w zasadzie mnie interesują tylko te, które pomogą mi w moich poczynaniach.
Doskonale zdaję sobie sprawe, iż wielu naszych obywateli ma problemy dyslekcyjne, ale zawsze można sprawdzić tekst przed jego wysłaniem. Uważam, że jest to podstawa naszej dokładności, która nastepnie powinna być odzwierciedlona w dokładności wykonywania / budowania modeli - do pomocy czego to forum istenieje. Tak przynajmniej mi sie wydaje.
Oczywiście, należy zaznaczyć teksty kolegi Tomka, który wysyła wiadomości zza oceanu i nie posiada tych dziwnych przecinków nad c, s i podobnych.

Pozdrawiam
Pozdrawiam - Marek

marek.kijew@op.pl
ODPOWIEDZ