Z której strony "ugryźć" żaglowiec?

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Maciek
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Z której strony \"ugryźć\" żaglowiec?

Post autor: Maciek »

Witam serdecznie!

Jestem tu pierwszy raz i jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o żaglowce, dlatego z góry przepraszam za wszelkie głupoty, jakie mogę popełnić i bardzo proszę o pomoc.
Zajmuję się pewnym projektem inwestycyjnym, dotyczącym czegoś w rodzaju parku historyczno-rozrywkowego. Jego częścią ma być żaglowiec - no może nie w skali 1:1, ale wystarczająco duży, żeby kilka osób mogło wejść do środka - stylizowany na statek Krzysztofa Kolumba albo inny żaglowiec morski z okresu XV-XVI wieku.
Jak się do tego zabrać? Czy są firmy, które zajmują się takimi rzeczami (w Internecie znalazłem raczej firmy, które zajmują się nowoczesnymi statkami)? Statek ma być ustawiony na lądzie, więc nie musi spełniać wszystkich warunków pływalności. Być może któryś z użytkowników forum mógłby wykonać taki projekt? (naturalnie w ramach umowy o dzieło).
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki w tej materii.

Pozdrawiam,
Maciek Białous
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Z której strony \"ugryźć\" żaglowiec?

Post autor: ROBERT »

Witaj. Spotkałem się z takimi projektami nad naszym morzem.W Krynicy Morskiej jest naprzykład smażalnia ryb zbudowana z drewna na wzór takiego historycznego żaglowca. W innych miejscowościach nadmorskich również , Może tam należy szukać. Pomysł jest super i jak uda się go zrealizować to z góry proszę o fotki jako ciekawostkę. Pozdrawiam Robert
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Z której strony \"ugryźć\" żaglowiec?

Post autor: vegelus »

Gdzie na trasie Olsztyn Warszawa w okolicach Glinojecka jest budowana replika 1:1 lub 1:2 Santa Mari Kolumba. Oczywiście jeżeli chodzi o wierność z planami to jest daleka ale możesz się przejechać i pomacać jak to wygląda :)
ODPOWIEDZ