Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: kagra »

Moje wiosenno-letnie zajęcie (praca) na wieży obserwacyjnej w Nadleśnictwie.
Tu nad korony sosen nie dociera korona-wirus.Za to świeże powietrze i wspaniałe widoki na Annaberg i Góry Opawskie.Romantyczne zachody słońca.
Pozdrawiam.Kazimierz.
Załączniki
20200502_193127_HDR.jpg
20200502_192537_HDR.jpg
20200502_174713_HDR.jpg
20200502_093211_HDR.jpg
20200502_085712_HDR.jpg
20200430_175204_HDR.jpg
20200430_091916.jpg
20200418_084551_HDR.jpg
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: oksal »

Kazik, rewelacyjne miejsce. Jak Ty tam długo wchodzisz? Powinieneś tam przenieść swój warsztat:)

A co do tego
kagra pisze:Moje wiosenno-letnie zajęcie (praca) na wieży obserwacyjnej w Nadleśnictwie i wspaniałe widoki na Annaberg ...
Pozdrawiam.Kazimierz.


to obok teścia jest piwiarnia Annaberg:), no a Ty masz oryginalny widok na Górę św. Anny.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: oksal »

Dostałem pozdrowienia od Marian z Tczewa. Skarży się, ze go żonka zamyka w takim "akwarium"

DSCF0022.JPG


Tym męczy Mariana

DSCF0019.JPG


aby pracował, pracował i jeszcze więcej pracował przy tej jednostce (Francuz, druga połowa XVII wieku)

DSCF0002.JPG

DSCF0005.JPG

DSCF0007.JPG
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: kagra »

Super to akwarium Mariana.A jaką rybkę w nim pielęgnuje. :) .Pozdrowienia dla Mariana.Dobrze mieć na dzisiejsze czasy jakiekolwiek akwarium. ;)
Adam odnośnie wieży.To tylko 144 schodki i na zmianę co drugi dzień.Tak,że nieco mam czasu na swoje akwarium.
Pozdrawiam.Kazimierz.
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: Karrex »

Zainspirowany postem Bogdana też sprawiłem sobie taki prezent urodzinowy (bez fajki - nie palę :lol: ).

0687e.jpg

Trochę rozczarowuje jakość reprodukcji - w obu "Tudorach" i "Galeonach" większość czarno-biała (lepsze obecnie można znaleźć w necie). W "Holendrach" nieco więcej barwnych ilustracji.
O jakości merytorycznej trudno mi laikowi się wypowiadać, pewnie wysoka, jednak w książeczce "Okręty wojenne Tudorów" cz.1 we fragmencie dot. zatonięcia Mary Rose, autor Angus Konstam podaje "że na dno wraz z karaką poszła większość z 700-osobowej załogi". Natomiast z innych źródeł (m.in. z odcinka serialu "Najwspanialsze okręty świata" emitowanym ostatnio na BBC Brit dot. Mary Rose) wynika, że katastrofa pochłonęła życie 400 ludzi (uratowało się tylko 30).

Jak nie będzie "modelowania", to będę miał co czytać w długie zimowe wieczory ;)
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
mactech
Posty: 0
Rejestracja: 04 cze 2020, 15:18

Re: Chwalimy się

Post autor: mactech »

jak tu dodać zdjęcie aby się pochwalić?
https://sklep.spirulina.pl/produkty/ole ... ego-kminku
Ostatnio zmieniony 16 lip 2021, 15:44 przez mactech, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2011, 14:57

Re: Chwalimy się

Post autor: Artek »

Napiszę ci szybko :
Pogrzeb trochę w forum, tam jest wiele na ten temat : viewtopic.php?f=533&t=22124
I uważaj... ludzie tu zacni, cierpliwi i bardzo pomocni... ale tego typu pytania często zostają bez odpowiedzi. Bo odpowiedz tu już jest. I to szeroko opisana.
Witaj i baw się dobrze.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: Jarek »

mactech pisze:jak tu dodać zdjęcie aby się pochwalić?


Rozmiar fotki :

Ja używam programu Picassa3. (do pobrania z netu za free i w jez. polskim)
Po zainstalowaniu program skanuje twój komputer i sam pobiera wszystkie fotki. Wybierasz tą którą chcesz, następnie możesz ją według swojego uznania przyciąć, lekko obrobić (są ku temu odpowiednie narzędzia w programie - wystarczy się trochę pobawić programem) . I teraz najwazniejsze!? : klikasz polecenie "eksportuj zdjecie". Program tworzy nowy folder i wysyła do niego zdjęcie dużo pomniejszone bez uszczerbku na jakości. Taką fotkę bez problemu wstawiasz na forum.

Wstawianie fotki na forum:

Pod edytorem postu masz zielone okienko "dodaj załącznik". Wybierasz z tego nowego folderu do którego zostało wysłane zdjęcie przez Picasse i wgrywasz na serwer kogi.
Nastepnie ustawiasz kursor gdzie ta fotka w poscie ma być i klikasz "umieść w treści wiadomości". Następnie "Wyślij".

Naprawdę wystarczy spróbować, gdyż w teorii pisanej może to wydawać się skomplikowane, ale w praktyce jest dużo prostsze.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: Jarek »

kagra pisze:Moje wiosenno-letnie zajęcie (praca) na wieży obserwacyjnej w Nadleśnictwie.
Tu nad korony sosen nie dociera korona-wirus.Za to świeże powietrze i wspaniałe widoki na Annaberg i Góry Opawskie.Romantyczne zachody słońca.
Pozdrawiam.Kazimierz.


Moj Boże!! Kazik!!
Jakie to szczęście mają niektórzy ludzie mając taką pracę. Czerpiesz ogromną przyjemność i jeszcze Ci za to płacą. Tylko pozazdrościć. Post w odpowiednim dziale. Gdyby mi ktoś zaproponował taką pracę - dziś pakuję się i wracam do Polski ;)
A możesz coś więcej napisać o swojej pracy. Jaki jest charakter tych obserwacji. Domyślam się, że ppoż?
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: kagra »

Jarcio,wszystko zależy od pogody.Jak leje i jest "ścioła"mokra to siedzimy w domu.Praca polega na obserwacji obszaru leśnego i zgłaszanie do dyspozytora podejrzanych dymów lub ognia w lesie.W razie zlokalizowania takowego namierzam kąt na mapie i powiadamiam sąsiednią wieżę,on namierza swój i przecięcie się dwóch kątów na mapie daje dokładne żródło zagrożenia.Wtedy dyspozytor wysyła samolot gaśniczy ewentualnie helikopter i zaczyna się akcja.Jeśli pożar jest poza terenem leśnym to już działają inne służby.
Przeważnie jest spokój w terenie to można się zająć literaturą albo czym innym.Zmieniamy się z kolegą co drugi dzień.Praca trwa od 8 do 12 godzin w zależności od długości dnia od marca do połowy pażdziernika siedem dni w tygodniu.Pracy w Anglii nie rzucaj bo tu kokosów nie ma ale satysfakcja,że się jest jeszcze potrzebnym.To tyle.Acha w naszym nadleśnictwie mamy 4 wieże obserwacyjne w całym województwie ponad 40,tak że lasy Opolszczyzny są pod bacznym nadzorem.
pozdrawiam.Kazimierz.
ODPOWIEDZ