HMS Victory w Portsmouth:

Opis żaglowców, ciekawostki, rejsy i wspominki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

HMS Victory w Portsmouth:

Post autor: mirek »

http://www.boatmodelling.com/component/option,com_gallery2/Itemid,87/lang,en/?g2_itemId=26760
Pozdrawiam Mirek Rybus
Luk
Posty: 0
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:57

Re: HMS Victory w Portsmouth:

Post autor: Luk »

Witaj. Po temacie wnioskuję, że jesteś zainteresowany Victorym. Mieszkam niedaleko i byłem na nim kilka razy jak coś potrzeba to służę pomocą i wszelkimi materiałami.
Awatar użytkownika
hayling
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2012, 13:52

Re: HMS Victory w Portsmouth:

Post autor: hayling »

Może się komuś przyda- zdjęcia z lata ubiegłego roku. Mieszkam 15 minut od dockyardu więc proszę
dać znać jeżeli trzeba coś dokładniej udokumentować.
http://s1167.photobucket.com/albums/q63 ... 20VICTORY/

pozdrawiam Wojtek
Luk
Posty: 0
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:57

Re: HMS Victory w Portsmouth:

Post autor: Luk »

Witaj Wojtku. a ja jestem w Gosport dwa razy w tygodniu i Cie nie widziałem :D .
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: HMS Victory w Portsmouth:

Post autor: jarekwo »

Mieszkam 15 minut od dockyardu więc proszę
dać znać jeżeli trzeba coś dokładniej udokumentować.

Witam,
super wiadomość. Jeżeli mógłbym prosić o w miarę wyraźne fotki wszystkich pomp na poszczególnych pokładach byłoby idealnie :)
Chodzi o pompy łańcuchowe (wszystkie cztery pompy razem z całym zespołem korb do obracania) a potem pompy na wyższych pokładach zrobione tak abym dokładnie mógł każdą umiejscowić w modelu (na przykład tak aby na każdym zdjęciu było widać maszt). Oczywiście z opisem czy to zdjęcie z bak czy sterburty.
Jeżeli chodzi o pompy łańcuchowe to nie da się sfotografować całości ponieważ razem z korbami ma to ileśnaście metrów długości więc fajnie byłoby gdyby udało Ci się zrobić takie zdjęcie panoramiczne- czyli parę fotek całości tak aby lekko nakładały się na siebie. Poskładałbym to sobie i miałbym widok całości.
Wiem, że dużo wymagam ale spotkałem się już z tyloma wersjami i interpretacjami różnych planów, że naprawdę bardzo by mi to pomogło :D
Pozdrawiam
Jarek
Luk
Posty: 0
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:57

Re: HMS Victory w Portsmouth:

Post autor: Luk »

tak na szybko znalazłem w szufladzie . Czy chodzi o to? Jeżeli tak to zapodam przyzwoite skany. i nadal szukam na dyskach fotek ale to może potrwać.
Załączniki
v1.jpg
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: HMS Victory w Portsmouth:

Post autor: jarekwo »

tak- chodzi o te pompy oraz wszystkie małe tłokowe. Jeżeli mógłbym prosić o skany lub pliki to super- może są tam odpowiedzi na moje pytania :)
A skąd pochodzą te materiały?
Pozdrawiam
Jarek
Luk
Posty: 0
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:57

Re: HMS Victory w Portsmouth:

Post autor: Luk »

witaj Jarku. moge wyslac te pliki na emila. Troche duze beda te pliki. okolo 300MB , ale sa w jakosci takie ze powinny starczyc na Twoje potrzeby.
ODPOWIEDZ