Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Natalia D.
Posty: 0
Rejestracja: 04 paź 2017, 20:00

Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: Natalia D. »

Szanowni Państwo,
od niedawna prowadzę wraz z mężem sklep online z drewnem dla hobbystów.
Serdecznie zapraszam na naszą stronę
www.drewtak.pl
oraz do polubienia nas na FB
https://www.facebook.com/drewtaksklep/

Od dzisiaj do 08.10.2017r.(niedziela) mogą Państwo skorzystać z darmowej wysyłki, która jest dedykowana wyłącznie dla użytkowników tego forum.
Aby z niej skorzystać wystarczy zarejestrować się na naszej stronie i przy zakupie wpisać kod "KOGA". Darmowa wysyłka nie obejmuje jedynie przesyłki paletowej.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie związane z asortymentem naszego sklepu :)

Z poważaniem

Natalia Dziągwa
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: jerry_bee »

blisko 13,5 tysiąca za kubik gruszy i 9,3 tys. za jabłoń... rozumiem, że ta "darmowa" wysyłka to jakiś goniec przynosi drewno zawinięte w złotą folię?
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Natalia D.
Posty: 0
Rejestracja: 04 paź 2017, 20:00

Re: Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: Natalia D. »

jerry_bee bardzo dziękuję za Pana post.
Jeśli ktoś ma warunki do tego by kupować tarcicę i ją obrabiać, to oczywiście,że nasza oferta nie jest do takiej osoby skierowana. Sprzedajemy konkretne wymiary drewna, które jest sfotografowane i można je wygodnie zamówić online z dostawą do domu. Taki model sprzedaży drewna jest znany w Europie, w Polsce jesteśmy pierwszym takim sklepem i rozumiem,że możemy być różnie odbierani.

Czy poza ceną mają Panowie jeszcze jakieś uwagi? Serdecznie zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: oksal »

Problem Państwo macie w tym, że większość z nas idzie do przysłowiowego sadu, machnie gruszkę, jabłoń, śliwę, wiśnię i ma za normalną uczciwą cenę. Osoby, które nie stawiają już pierwszych kroków w "drewniakach" cenią sobie drewno krajowe (brzoza, olcha) i mają w "głębokim poważaniu" tak zwane drewno egzotyczne, które nie nadaje się do "drewniaków", no chyba że w skali 1:1, ma się chęć położenia mahoniowego pokładu na prywatnym jachcie;)

Owszem w Waszej ofercie cenny jest bukszpan, ale macie źle fotki z niego wyeksponowane. Bukszpan krajowy z Polski nie ma słoi, jest jak osełka masła. Dajcie tak fotki aby można było ocenić usłojenie drewnianego klocka

EDIT:

Tak patrzę ze jesteście z Wrocławia, w którym to przy Hali Ludowej, w części ogrodu chińskiego czy japońskiego rosną dwa a może trzy bukszpany, powinny już mieć ze 40 lat albo ciut więcej. Taki asortyment by się przydał. To jest cenny materiał;)
Natalia D.
Posty: 0
Rejestracja: 04 paź 2017, 20:00

Re: Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: Natalia D. »

dziękuję oksal za spostrzeżenia.
Można sobie wyciąć z sadu drzewo i je sezonować jeśli ma się na to ochotę i czas :-)
Problemu z Państwem nie mamy ;) Darmowa wysyłka jest moim ukłonem w Państwa stronę bo spędziłam na tym forum już trochę czasu i podziwiam Państwa prace. Kto chce, niech korzysta :)
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: Hadżi »

Witam!
Nasze hobby nie jest tanie, ale każdy z nas stara się koszty minimalizować. W modelarstwie szkutniczym, a zwłaszcza do budowy żaglowców historycznych wykorzystuje się kilka gatunków drewna. Są to gatunki które nie posiadają usłojenia lub różnica pomiędzy zabarwieniem twardzieli, a bieli jest prawie niewidoczna. Modele budowane są w dużym pomniejszeniu i wyraziste słoje psują cały efekt wizualny. W Waszej ofercie przydatne dla modelarzy jest tylko drewno gruszy, pseudo bukszpanu [jak napisał oskal bukszpan jest jednolity] i olchy. Bukszpan ze względu na cenę wykorzystywany jest przez modelarzy do rzeźbienia jedynie ozdób. Drugim takim drewnem jest Hooli [polskiej nazwy specjalnie nie podaje]. Oba te gatunki rosną bardzo wolno. W Waszej ofercie są formatki o zbyt małej długości. Dla nas bardziej są przydatne dłuższe, a węższe. Poza tym brak jest takich gatunków jak: brzoza fińska, klon, lipa, topola, świerk, jabłoń, śliwka i czereśnia [też amerykańska]. Przydało by się abyście handlowali fornirami i obłogami: gruszy, brzozy, olchy i czereśni. Oczywiście wszystko w rozsądnej cenie. Wysokie ceny nie gwarantują dużego popytu i nawet obietnica darmowej wysyłki nikogo nie zachęci.
Pozdrawiam
„Hadżi”
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
JacekD
Posty: 0
Rejestracja: 30 mar 2017, 11:18

Re: Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: JacekD »

Jako że na forum jestem podglądaczem to uznaję za stosowne przedstawienie się w tym wątku. Mam na imię Jacek i współtworzę zespół drewtak.pl
Jeszcze raz dzięki za komentarze. Sami chętnie strugamy, toczymy i rzeźbimy w drewnie, nie jesteśmy natomiast modelarzami tym bardziej cenne są wszelkie uwagi. Postaramy się dopasować ofertę do potrzeb modelarskich i stopniowo uzupełniać asortyment. Nie chcemy ani zaśmiecać tego forum ani na nikim żerować - jeśli mają Państwo jakiekolwiek merytoryczne pytania z chęcią na nie odpowiemy.
Zgodnie z sugestią pozwoliłem sobie dodać kilka zdjęć w rozkroju jednego z oferowanych pniaczków - jest to bukszpan pochodzenia brytyjskiego. Pniaczki te są zasklepione woskiem, prezentowany fragment został przeze mnie dziś rozcięty tak aby ukazać wygląd słoji bez wosku. Pozwoliłem sobie też zaolejować drewno tak aby pokazać efekt wykończonego drewna.
Zdjęcia tu:
https://www.drewtak.pl/pl/p/Bukszpan-drewno-pniaczek-165x6065-mm/154?preview=true
Zgadza się że bukszpan naturalnie ma jednolitą barwę, kolory twardzieli i bieli nieznacznie się od siebie różnią. Pniaczki aktualnie w ofercie posiadają wyraźne plamy - prawdopodobnie powstały w skutek zawilgocenia drewna podczas suszenia. Miałem wcześniej okazję oglądać bukszpan francuski - ten również miał plamy i przebarwienia. Nie ukrywamy wyglądu ani wad drewna w ofercie - dlatego staramy się aby każdy produkt był rzetelnie fotografowany.

W zasadzie ponieważ uciąłem kilka takich plasterków mogę ciekawskim zaoferować wysyłkę rzeczonych plasterków całkowicie gratis - powiedzmy 3em pierwszym osobom które napiszą do nas maila na adres kontaktowy podany na stronie wyślę po plasterku naszego rzekomo rzekomego bukszpanu - wysyłka krajowa :D

Z naszej oferty mogę śmiało polecić bukszpan castello. Właściwościami fizycznymi jest bardzo zbliżony do odmiany europejskiej, pozwala natomiast na uzyskanie większych bezsęcznych formatek.
Np. tu (dodałem też zdjęcie zestruganej krawędzi atk żeby pokazać kolor usłojenia):
https://www.drewtak.pl/pl/p/Bukszpan-bowlblank-bux-127x127x50-mm/184?preview=true
Do zastosowań modelarskich pozwolę sobie też zaproponować cis - ze względu na gęstość usłojenia powinien dawać zadowalające efekty.
Nie mam chwilowo pomysłu na to z kąd legalnie zakupić drewno ostrokrzewu, nie mogę obiecać że prędko pojawi się w ofercie.
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: Mumin »

Może po prostu warto obok każdej nazwy "popularnej" dodawać w nawiasie jej nazwę naukową (łacińską). I każdy zainteresowany będzie od razu widział, czy wspomniany bukszpan to ten do rzeźb w modelarstwie i np. opraw noży (Buxus sempervirens) czy to, co Amerykanie nazywają boxwood, czyli castello (Calycophyllum multiflorum).

Osobiście mam wrażenie (niepoparte żadnymi danymi), że jeśli ktoś z modelarzy ma narzędzia, żeby samodzielnie pociąć dechę czy pniak na listewki, to zwykle ma też swoje źródło taniego i dobrego drewna. Natomiast rynek może być gdzie indziej - dla ludzi nie mających takich możliwości - oni (ja :D ) byliby zainteresowani drewnem przyciętym na wymiar i wyselekcjonowanym. Tak jak to robi konkurencja na świecie: http://www.dlumberyard.com/ http://www.crowntimberyard.com/ czy http://www.woodprojectsource.com/
glamour
Posty: 0
Rejestracja: 13 lis 2012, 14:17

Re: Darmowa wysyłka dla KOGA od drewtak.pl

Post autor: glamour »

Tylko kto przy zdrowych zmysłach, zamawia drewno ( jakie by nie było) z USA??? Pomijając kwestie cen, policz sobie vat i cło, a drewno lekkie nie jest :) Cena 13tyś za kubik drewna gruszy to pikuś z tym co za taką przesyłkę z USA zapłacił byś fiskusowi. Osobiście nie kupiłbym drewna w takiej cenie,proponowanej przez Natalię D., bo zdobyć potrzebne do modelarstwa drewno trudno nie jest ( kubik gruszy to koszt ok 2tyś.) A stolarzy jest pod dostatkiem i takie pocięcie nie jest drogie.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ