HMS Victory-pomocy

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

HMS Victory-pomocy

Post autor: madteam19 »

Witam serdecznie kolegów/koleżanki modelarzy
miałbym małą prośbę a mianowicie czy dysponuje ktoś jakimiś planami,schematami czy też zdjęciami dotyczącymi tegoż okrętu,widziałem kiedyś sporo zdjęć detali na jakiejś stronie internetowej przeglądając zupełnie przypadkiem,teraz nie mogę jej znaleźć...:S
jeśli ktoś mógłby pomóc będę dozgonnie wdzięczny
pozdrawiam
pozdrawiam Patryk

obecnie w stoczni: HMS Enterprize - 3%
Lexington - 1%
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Victory-pomocy

Post autor: oksal »

Chyba już podpadłeś:)

Z fotkami nie ma problemu, tu masz 197 000 sztuk do przeglądnięcia i wybrania
fotki HMS Victory plany też są do znalezienia w sieci. Musisz się postarać. Najprościej to zamówić Modelarza tylko nie pamiętam z którego roku. Były w nim publikowane dobre rysunki.
Awatar użytkownika
Viluir
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Victory-pomocy

Post autor: Viluir »

Witam

Vitek jest bardzo trudnym okrętem do budowy, czy nie lepiej było by zbudowac na początek dżonkę? Kogę Elbląską lub inny prostszy statek?

Poza tym miło byłoby napisać coś o sobie i swoich modelarskich osiągnięciach w przywitani.

Jeśli chodzi o modelarza to:
Mały modelarz z V był wydany w grudniu 2005 roku. Bardziej polecam HMS Victory z wydawnictwa "Shipard"(którego kartonika można kupić w kogowym sklepiku). Dodatkowo(cięzko je zdobyc ale warto) możesz kupic Plany Modelarskie nr.37 z '70 roku(tutaj mozna to zamówichttp://www.modelarstwoszkutnicze.com/).

Poleciłabym jeszcze książkę "The Anatomy of Nelson's ships" które jest prawdziwą biblią modelarzy budujących Vicia. (najłatwiej ją zdobyc na serwisach aukcyjnych i w EMPIKu)

Jest to okręt niewątpliwie piękny, cudowny i ma bogatą historie ale weź pod uwagę że wielu na nim połamało nie tylko zęby. Jeśli chcesz żeby dobrze odzwierciedlał orginał(polecam wyprawę do Portsmouth do suchego doku nr. 2) to powinieneś go robic w skali nie mniejszej niż 1:50< ponieważ w mniejszych np: 1:200 pobiją Cie delikatne detaliki lub ich kompletny brak(przez co Vituś straci na urodzie).

Na koniec na kodze znajdziesz modelarza Pana Tomasza Aleksińskiego(jeśli przekręciłam nazwisko najmocniej przepraszam) który zmaga się z V od wielu lat i jest prawdziwą "kopalnią wiedzy" na jego temat.

Poza tym powodzenia ;)

Pozdrawiam
Paulina
W stoczni:
Holk Gdański(MM)
ORP Iskra - mikro flota :)
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Victory-pomocy

Post autor: Budrys »

oksal napisał:
Chyba już podpadłeś:)
Musisz się postarać. Najprościej to zamówić Modelarza tylko nie pamiętam z którego roku. Były w nim publikowane dobre rysunki.

Chyba tak! Samo staranie się w tym przypadku nie wystarczy, jak również i dobre rysunki!
Pierwszy post i podejście do tematu wskazuje - bez urazy - na brak rozeznania w skali problemu i ogólną indolencję w temacie. W efekcie najlepsza droga do kiepskiego efektu końcowego i całkowitego zniechęcenia do prawdziwego modelarstwa.
Lepszy prostszy sukces oraz satysfakcja i zadowolenie niż marny efekt i zniechęcenie. Może raczej coś kartonowego z Shipyardu lub MM albo prostsza jednostka drewniana (np. koronna, kogowa dżonka).;)
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Victory-pomocy

Post autor: wurcelstock »

Znowu!

Dobra! Wystarczy!
Kolo chyba zrozumiał.
Szkoda pamięci serwerów.
Proponuję zakończyć wątek.

Tomek
Awatar użytkownika
WojSzal
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Victory-pomocy

Post autor: WojSzal »

Jedne plany zostały wydane w Modelarzu w numerach 1,2,3/2006 a drugie bodajże 4,5,5/2003 (te plany akurat posiadam i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to są rewelacyjne).

Zgadzam się ze wszystkimi, że victory to jeden z najtrudniejszych modeli jakie można zbudować (czyli model posiada porządną dokumentację)
Ahoj!

Wojtek

Żeglując poprzez morza...
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Victory-pomocy

Post autor: madteam19 »

widze nie zrozumienie,ale sorki to mój błąd powinienem najpierw się przedstawić w przywitalni,działam na kilku forach internetowych związanych z modelarstwem którym zajmuje się już od 10 lat także uwagi co poniektórych odnoszące się do moich umiejętności(tak to zrozumiałem)nie powinny mieć miejsca. Jeszcze raz zaznaczam to mój błąd i do nikogo nie mam urazy.
Model który chcę i niekoniecznie już dziś zbudować to model z Shipyardu który chciałbym zbudować zwaloryzowany i dlatego ten post, jeśli się naraziłem to przepraszam i jeśli moderator tak uważa to niech temat skasuje a ja już Wam drodzy więcej nie będę głowy zawracał:(
Miałem ten wątek otworzyć na innym forum ale pomyślałem że gdzie indziej mógłbym otrzymać taką pomoc jak nie tu...
pozdrawiam i dziękuję tym co mi pomogłi w jakiś sposób
pozdrawiam Patryk

obecnie w stoczni: HMS Enterprize - 3%
Lexington - 1%
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Victory-pomocy

Post autor: krzysztof »

No to mamy na Kodze grono starych wyjadaczy w teorii i praktyce, Z "zacnymi "cechami pedagogicznymi z przewagą pierwiastka złośliwego humoru. Tylko pogratulować.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Victory-pomocy

Post autor: jerry_bee »

Madteama zapraszam do utworzenia relacji w odpowiednim dziale, reszcie dziękuję za wszystkie, pomocne i mniej pomocne uwagi.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ