Strony www dla modelarzy

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Strony www dla modelarzy

Post autor: ROBERT »

:)Witam wszystkich. Na stronie kogi jest coś, co nazywa się linki www . Przez cały czas trwania kogi na tym odnośniku pojawiło się zaledwie kilkanaście linków. Często w naszych relacjach podajemy linki z ciekawymi stronami, ale z czasem one umykają naszej uwadze. Dlatego postanowiłem rozpocząć zbieranie i pokazanie wszystkich, które posiadam. Trochę tego jest, tak, więc trochę to potrwa zanim wszystkie opiszę i przedstawię. Może komuś się coś przyda. Mam również nadzieję, że wszyscy przyłączą się do tego i powstanie bardzo ciekawy przewodnik po interesujących nasz stronach, nie tylko modelarskich. Mogę trochę na to poświęcić czasu, bo na razie i tak nie mogę wiele robić. Postaram się wszystko opisać i ułożyć w przejrzysty sposób. To jest na razie propozycja.
1. Sklepy modelarskie i wydawnictwa
a. polskie
b. zagraniczne
2. Sklepy z materiałami
a. drewno
b. inne
3. Księgarnie internetowe
a. polskie
b. zagraniczne
4. Sklepy z narzędziami
a. polskie
c. zagraniczne
5. Ciekawe strony modelarskie
a. polskie
b. zagraniczne
6. Inne przydatne strony modelarskie np. ze zdjęciami, planami itp
7. Fora modelarskie
a. polskie
b. zagraniczne
To jest na razie propozycja klasyfikacji stron i może ulec rozszerzeniu wraz z pojawiającymi się stronami. Oczywiście każdy może, a nawet jest wskazane, aby opisał jakąś stronę i dołączył ją do listy. To jest również taki krok naprzeciw tym co mają lenia w poszukiwaniach i chcą by podano im wszystko na tacy. Niech nie mówią, że nie wiedzą gdzie kupić im potrzebne materiały, narzędzia czy plany. Wiele można znaleźć w internecie i dla ułatwienia postanowiłem dać coś od siebie.


1.Sklepy modelarskie i wydawnictwa
a. polskie:
www.arch.navalis.pl/ Tego sklepu nie muszę opisywać. W swojej ofercie posiada najlepsze listewki na rynku. Znajdziesz tu również zestawy modeli szkutniczych, narzędzia, akcesoria.
www.safari.pl/ www.modele.oh.pl/
www.swiat-modeli.com/
www.modelarstwoszkutnicze.com/ Zestawy modeli szkutniczych, plany i akcesoria
www.gamahobby.com/
www.gomixmodel.pl/
www.gryfhobby.com/
www.mirage-hobby.com.pl/
www.gpm.pl/ Sklep i wydawnictwo modeli kartonowych, sprzedaż elementów wycinanych laserowo. Tu znajdziesz prawie wszystkie modele dostępne na rynku również z innych wydawnictw.
www.drafmodel.pl/oferta.asp
www.modelarstwo.dsn.pl/
www.kuziemski.pl/
www.jadarhobby.waw.pl/
www.model-fan.com.pl/
www.sklep.modelarnia.pl/
www.modelarstwo.mojehobby.pl/
www.wcm.com.pl/
www.model-shipyard.com/ Wydawnictwo kartonowych modeli żaglowców, planów
www.modelmaking.pl/ires/
www.modelnet.pl/
www.model-hobby.pl/
www.promodel.pop.pl/
www.alibi-modele.com.pl/
www.da-ta.com.pl/
www.modelsklep.pl/
www.pantera.pl/index.php
www.sklepmodelarski.pl/sklep/index.php
www.piterpanzer.home.pl/
www.dudus.com.pl/
www.emodele.pl/
www.gamahobby.com/
www.majsterklepka.prv.pl/
www.makieta.pl/
www.modelik.pl/
www.renova-model.com.pl/estore/
www.modele.sklep.pl/
www.m-model.pl/
www.modelarski.com/
www.answer.nazwa.pl/
www.halinski.com.pl/
To jest pierwszy zestaw stron www. , na razie jeszcze większość bez opisów, ale stopniowo będę uzupełniał. Może komuś się przydadzą . Znaleźć tu można nie tylko strony szkutnicze, ale wiem, że często na różnych stronach można znaleźć coś co nam jest akurat potrzebne.
Radku jeśli w złym miejscu to przenieś.
Pozdrawiam ROBERT

CDN.........
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
matik464
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: matik464 »

Uważam, że to wspaniała myśl. Więc życzę powodzenia. pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: radek »

No to dodam, że każdy przecież może sam zaproponować link www wybierając "dodaj link www" z lewego menu.
Link musi potem zostać zatwierdzony, jednak chyba jeszcze żadnego nie odrzuciłem :D
Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: ROBERT »

Radku wiem, że jest możliwość dodawania stron www Jednak mam tak dużo stron o różnej tematyce, przydatnej modelarzom, że trudno jest zakwalfikować do tej listy.Są to np. hurtownie silikonów, blach narzędzi. Myślę,że po zrobieniu całej listy można będzie bez problemów przenieść do linkowni dodając nowe tematy. To na pewno pomoże wielu modelarzom. Na stronach modelarskich nie związanych bezpośrednio z modelarstwem szkutniczym można znaleźć wiele potrzbnych nam narzędzi, materiałów itp. Dlatego mogę podzielić się swoim zbiorem opisująć go. Oczywiście jak każesz to odrazu będę wstawiał do linkowni wraz z opisem To jednak dłużej potrwa bo klasyfikacja jest inna niż ta którą ja posiadam. Robert B)
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: mirek »

Jak dla mnie to pomysł kapitalny .
Robercie włożyłeś kawał roboty i chwała co za to .
Radku tylko wstawić i po bólu , ja się na tym nie znam , alew chyba warto poświęcić troszkę czasu i te linki powstawiać
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: radek »

A co tu się znać ;)
wybierz link :
http://koga.net.pl/index.php?option=com_weblinks&task=new&Itemid=23
i działaj ;)
Ja właśnie porządkuję galerie - kilka dodałem w żaglowcach - jak coś macie to dogrywajcie !
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: ROBERT »

Witam Radku. Ja ma bardzo dużo stron www w swojej bibliotece. chciałem się podzielić ze wszystkimi. To jest zbiór róznych stron. Sa tam muzea, sklepy modelarskie, sklepy z nrzedziami, sklepy z materiałami nie tylko modelarskimi, ale czasami potrzebnymi modelarzowi, ze zdjeciami, planami, forami, opisami dla modelarstwa kolejowego, pancernego, kartonowego, plastikowego i wiele innych. Podstawowy zbiór mieści się na trzynastu stronach. Tego jest dość duzo i dlatego zaczełem pokazywać, udostępniać w ten sposób. Oczywiście od Ciebie zależy jak to mam pokazac, udostępnić innym, ale wielu tych stron nie jestem w stanie zakwalfikowac do tego co jest w linkowni. Mogę to wszystko opisac i Ci podesłac, mogę wstawiać zależy tylko od Ciebie. Tak czy inaczej zajmnie mi to jeszcze dużo czasu. To co zacząłem robic to dla tych młodych leniwych , ale i takich którzy chcieliby coś szybko znaleźć. Po to by nikt nie mógł powiedzieć, że nie mogę znaleźć i po to by każdy na bieżąco wstawiał ciekawe strony, zeby to stało się taka tradycją, by powstała taka książka adresowa dla kogowiczów., by nie trzeba było szukać po postach interesujących nas stron. Pozdrawiam Robert
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: ROBERT »

Teraz muzea:
Muzea
www.hms-victory.com/
www.vasamuseet.se/
www.nutsnbits.com/nutsnbits_000025.htm Paris National Maritime Museum Treasures
To jest nie wielka część
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: radek »

Robert
Udostępniaj a na zdrowie wszystkim. I to gdzie Ci wygodniej - tu czy w linkach. Zachęcam do tego nie tylko Ciebie ale i innych.
Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Strony www dla modelarzy

Post autor: ROBERT »

Na dzisiaj koniec
Plany modelarskie

www.shipmodeling2004.narod.ru/Plans.htm
www.armada15001900.net/
www.santisima-trinidad.astillero.net/ Santisima Trinidad
www.andruha.stormway.ru/model_tools/tools.htm
www.modellismonavale.com/progetti.htm
www.shipmodeling.ru/
www.shipmodeling.uw.hu/
www.shipmodeling.ru/
www.svensons.com/boat/
www.members.aol.com/polysail/HTML/oldboats.htm
www.modellbaurodenkirchen.de/Basic/Bauplan/Basicplan.htm
www.members.chello.nl/~t.iwema/Plans.html
www.freepages.genealogy.rootsweb.com/~fassitt/cranks/cranky_sampans.html
www.all-model.com/index.html
www.pietrocristini.com/
www.modelyard.narod.ru/english/draw/index.htm
www.taubmansonline.com
www.modelismonaval.com/servicios/descarga/descarga_planos.htm
www.gallery.shipmodeling.ru/view_album.php?set_albumName=Rwarship_VASA&page=4 Wasa
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
ODPOWIEDZ