Deutsches Museum

Gdzie co warto zobaczyć....
ODPOWIEDZ
emilc78
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2017, 12:27

Deutsches Museum

Post autor: emilc78 »

W piątek miałem przyjemność zawitać w Monachium, a konkretnie w Deutsches Museum - chodź muzeum skupione na technologii i rozwoju techniki, to pierwsze sale do których można wejść ucieszyłyby oko niejednego Kogowicza... Co tu dużo pisać...modele, modele, modele... Jak widać na poniższych ogólnych zdjęciach sali, w środku oprócz modeli jest i kilka prawdziwych skorup, w tym jedna przecięta w celu pokazania pomieszczeń pod pokładem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna sala z trzema poziomami, a w nich gabloty z modelami jednostek pływających, z grubsza przedstawiających historie rozwoju żeglugi..."Eye candy", które ucieszyłoby chyba każdego, ponieważ były i jachty, i większe jednostki, i okręty wojenne... Gdybym wiedział wcześniej o wizycie w ów miejscu, z pewnością zabrałbym coś więcej niż tylko telefon do robienia zdjęć, zatem jakość nie zawsze jest najwyższa, przepraszam. Źyczę miłego oglądania.

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek
8.
Obrazek
9.
Obrazek
10.
Obrazek
11.
Obrazek

Tu uwagę przykuwają nie tylko szyny/prowadnice dla lawet, ale i podwójnie umieszczone szalupy...
12.
Obrazek

SS Great Britain miałem kiedyś przyjemność zwiedzać w suchym Docku w Bristolu, i model przywołał kilka wspomnień - tu jednak zaskoczyło mnie poziomo położone koło sterowe.
13.
Obrazek
14.
Obrazek
15.
Obrazek
16.
Obrazek
17.
Obrazek
18.
Obrazek
19.
Obrazek
20.
Obrazek
21.
Obrazek
22.
Obrazek
23.
Obrazek
24.
Obrazek

Śliczna gablota z jachtami.
25.
Obrazek
26.
Obrazek
27.
Obrazek
28.
Obrazek
29.
Obrazek
30.
Obrazek

Ślicznie rzeźbiony jacht holenderski...
31.
Obrazek
32.
Obrazek
33.
Obrazek
34.
Obrazek

Co prawda mało mam wiedzy i doświadczenia, ale takie ożaglowanie chyba nie jest tak oczywiste?
35.
Obrazek
36.
Obrazek
37.
Obrazek
38.
Obrazek
39.
Obrazek
40.
Obrazek
41.
Obrazek

W takim miejscu nie mogło oczywiście zabraknąć samej Królowej...Lecz w jednym miejscu znalazł się jej pełen model, a w innym model konstrukcyjny bez poszycia.
42.
Obrazek
43.
Obrazek
44.
Obrazek
45.
Obrazek
46.
Obrazek
47.
Obrazek
48.
Obrazek
49.
Obrazek
50.
Obrazek
51.
Obrazek
52.
Obrazek
53.
Obrazek
54.
Obrazek
55.
Obrazek
56.
Obrazek
57.
Obrazek
58.
Obrazek
59.
Obrazek
60.
Obrazek

Oprócz tych co z żaglami, były i inne...Jak widać, nie mogło zabraknąć Aurory i samego kanclerza.
61.
Obrazek
62.
Obrazek
63.
Obrazek
64.
Obrazek
65.
Obrazek
66.
Obrazek
67.
Obrazek
68.
Obrazek
69.
Obrazek
70.
Obrazek

Zapraszam do owego miejsca, czy to mniejsze jednostki, czy większe, czy żaglowce, czy stalowe giganty...jest tam naprawdę sporo do zobaczenia, i ładne kilka godzin tylko na tym poziomie.
ODPOWIEDZ