Materiał na maszty ?

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Materiał na maszty ?

Post autor: golasz »

Witam!

Jestem w czasie intensywnych prac nad K&M, i zaczynam zbierać materiały, większość dostanę w sklepiku Kogi :) :) :), lecz zastanawiam się nad materiałem na maszty, w oko padły mi buk,lipa,samba. I tu zaczyna się problem :ohmy: który materiał wybrać? A może koledzy doradzą coś innego?I ostatnie pytanie do "sprzedawcy sklepikowego":) ;) :) czy drewno docinane na wymiar jest "tylko" takie jak listewki dostepne w sklepiku czy gama wyboru jest większa? Pozdrawiam
-golasz
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
langustier
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Materiał na maszty ?

Post autor: langustier »

Witam
Nie bardzo wiem jak w modelach wystawowych, ale moim zdaniem maszty zawsze z drewna iglastego.
Pozdrawiam
Michał
ghost
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Materiał na maszty ?

Post autor: ghost »

Witam
Mam rowniez pytanko w sprawie drewna. Gdzies an forum ktos umiescil tabele z gatunkami drewna i opisami nie ma tam czeresni a chcialem zamowic ze sklepu na kodze troche listewek czeresni amerykanskiej z tym ze nie wiem jakei wlasciwosci ma to drewno. czy ktos moze mi pwiedziec jak bardzo jest ono elastyczne?
Pozdrawiam Dariusz R.
Albi
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Materiał na maszty ?

Post autor: Albi »

ja z braku kasy :( uzywam bambusa, ide do slepu docinaja n wymiar wbieram se prostsze kawalki i jakos nawet wyglada, oczywiscie trzeba je po kupieniu dobrxze obrobic zeby wygladaly.. nie polecam jednak tego materialu:unsure:
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Materiał na maszty ?

Post autor: Zbyszek »

W katalagu modelarnia jest artykuł Radka o gatunkach i wykorzystaniu w modelarstwie. Najlepsze drewno iglaste Świerk. Oczywcie odpowiedni uklad słoi.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Materiał na maszty ?

Post autor: krzysztof »

Myślę że przy wykonaniu modeli należy się kierować również estetyką uzytego drewna. Jeśli mielibyśmy się kierować materiałami użytymi do budowy pierwowzoru naszego modelu, to pierwszym elementem, który jest zazwyczaj niezgodny to poszycie kadłuba i pokład. Dąb w modelu się nie sprawdza, a sosnę na pokład świetnie zastępują listewki gatunków liściastych, a przede wszystkim owocowych. Tak więć jakie drewno użyjemy totylko zależy od nas. Choś masztów z hebanu jeszcze nie widziałem.
O ile wiem w sklepiku można zamówic drewno na wymiar, mają chyba również gotowe maszty do K&M.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Materiał na maszty ?

Post autor: Piotrek »

A co sądzicie o wykonaniu masztów z buku?
Piotrek
_________________________________
w stoczni: Karl und Marie (scratch)
w stoczni: Flying Fish (kit)
w przygotowaniu: ORP "Orzeł" (III)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Materiał na maszty ?

Post autor: krzysztof »

Wiesz, ja bym się ograniczył do jasnego drewna, w kolorze pdobnym do sosny, świerku. Buku na maszty dym nie zastosował.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
ODPOWIEDZ