Areograf na usb - czy to ma sens

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: Zet »

Cześć,

Czy spotkaliście się z areografem na usb ?.
Czy to ma sens coś takiego wziąć jako starter do nauki ?

https://allegro.pl/oferta/przenosny-zes ... 5051370764

Pozdr
Pawel
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 148
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: sferoida »

Dziwny wynalazek. Nie bardzo wyobrażam sobie operować takim wielkim ustrojstwem.
Ale może się mylę i to dobrze działa.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: antosiek »

Takie trochę nie wiadomo co? Osobiście bym tego nie brał. Szkoda kasy. I jeszcze ten czas dostawy. Czyli chińszczyzna i sami sprowadzają. Sprzedawca ani producent nie podaje żadnych danych odnośnie wymiarów dyszy, ciśnienia roboczego. Jedyna informacja to taka, że daje mgłę o konsystencji wody przez 10sek. lub mniej. Czyli precyzja praktycznie żadna. Lepiej kupić coś prostego z wymiennymi dyszami i do tego mały kompresorek ze zbiornikiem wyrównawczym. Taki zestaw będzie trochę droższy ale jest podstawa do zabawy i nauki.
https://allegro.pl/oferta/aerograf-mode ... 5048182887

pozdrawiam
Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: Zet »

Tak właśnie myślałem, że to szajs...
Dzięki bardzo za opinie, niby oglądałem na YouTube testy ktoś malował figurki ale właśnie jakość tego urządzenia mnie mocno zastanawiała oraz poręczność tego cuda ...

Dzięki bardzo

Paweł
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 99
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: futaba »

Hej.

LPJ Model testował podobny wynalazek https://www.youtube.com/watch?v=Q0ZLKfP ... =LPJModels i z tego testu wyszło, że da się tym pracować, ale nie jest najlepszy na początek drogi z Aero.
Miałem to co proponuje antosiek i ani razu nie wymieniałem dyszy, bo nie było takiej potrzeby, za to była długa walka, żeby aerograf działa poprawnie - chodziło głownie o ustawienie dyszy. W/g mojego doświadczenia lepiej zainwestować trochę większe pieniądze w lepszy sprzęt niż walczyć z chińską taniochą i się denerwować - oczywiście można trafić udanego chińczyka i się cieszyć, ale jest to loteria. I nie mówię tu o kupowaniu od razu Procona czy Iwaty, tylko np. taki https://allegro.pl/oferta/fine-art-fa-1 ... 4429561271. Mam go i czasami jeszcze używam, choć głownie maluję Proconami, a dyszę proponuję 0,3 - jest najbardziej uniwersalna na początek. A propos Proconów, to ja swoje kupiłem na japońskim Amazonie - zapłaciłem trochę ponad połowę ceny z naszych sklepów i kurier dostarczył to w 5 dni.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: Piotr80 »

Cze.
A moim zdaniem to całkiem niezłe rozwiązanie na zasadzie "drugie auto w rodzinie". Właśnie przymierzam się do zakupu podobnego, tylko z regulacją trzech ciśnień (22psi, 26psi i 36psi). Tyle, że nie interesuje mnie sam pistolet bo to padaka, ważny jest mini kompresor z regulowanym jw. ciśnieniem i baterią (900mAh). Zaletą czegoś takiego połączonego z dobrej klasy pistoletem (np. Ultrą) jest to, że można pryskać niewielkie powierzchnie np. małe modeliki, drobne elementy i robić poprawki bez konieczności rozkładania całego warsztatu. Szczególnie przydatne dla modelarzy robiących modele w 1:48/72 lub mniejsze. Dla "okrętowca", który operuje na dużo większych powierzchniach i ma zazwyczaj dedykowane pomieszczenie z całym warsztatem to jedynie dodatek, aczkolwiek również przydatny.
Pozdr
Piotr
Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: Zet »

Hej,
A mógłbyś zalinkowac ów sprzęt?

Pozdr
Pawel
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: Piotr80 »

Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Areograf na usb - czy to ma sens

Post autor: Zet »

Jak ów cudo do Ciebie przyjedzie o super by było jakbyś chciał się podzielić opinia

Pozdr
Pawel
ODPOWIEDZ